Skocz do zawartości

Proszę o ocenę zestawu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o opinie na temat takiego zestawu:

W samochodzie gra już radio Pioneer DEH-2200UBB i zestaw Głośniki Helix Dark Blue 62.1

 

Chciałbym rozbudować zestaw o wzmacniacz + sub

 

Faworytem na który jestem w 90% zdecydowany jest

 

JBL GTO 1202D

MAC AUDIO WZMACNIACZ MPX MONO

 

proszę o opinie czy to dobre zestawienie jestem zwolennikiem czystego dźwięku i jestem zadowolony z tych Helixów ale jednak brakuje im basu stąd decyzja o rozbudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od poprawnej aplikacji przodu ...

Wygłuszenie drzwi ... (chyba że jest) i jakiś wzmak na przód ...

następnie pomyśl o tyle .... jeśli jesteś zwolennikiem "czystego dźwięku"

dlaczego - takie buczydło zagłuszy Ci cały "czysty dźwięk" płynący z Helixa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z gościem w sklepie i właśnie tak mi powiedział żeby zostawić te głośniki tak jak są bo na wzmacniaczu dojdzie do uszkodzeń. Nie miałem do tej pory doświadczenia z nagłośnieniem dlatego wole zapytać bardziej obeznanych w branży.

 

Wracając do tematu obawiam się że mógłbym nie zauważyć przesterów o których mówisz :) ponieważ nie bardzo rozumiem co to jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie z przodu już jest wzmacniacza na przód nie przewiduje bo nie chciałbym uszkodzić głośników te 50W które mają z lekkim zapasem grają na tym radiu. Czysty dźwięk jest owszem ale brakuje mi niskich tonów :)

Po pierwsze radio nie ma 50W tylko w porywach 25W. A co do głośników to równie dobrze może je spalić wzmacniacz co zwykłe radio. Łatwiej spalić głośniki przesterem niż za dużą mocą. U mnie głośniki 35W RMS zasilam wzmacniaczem 110W RMS i grają o wiele lepiej niż na wzmacniaczu 50W RMS. Mam porównanie także z takimi samymi głośnikami zasilanymi radiem i na radiu gra to jeszcze gorzej. Nie mówiąc już o tym że na samym radiu nie dasz pełnej głośności bo już idzie przester a z podłączonym i dobrze ustawionym wzmacniaczem nie trzeba się o to martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzicie że nic się nie stanie to ja nie widzę przeciwwskazań żebym miał zakupić wzmacniacz 4 kanałowy i dwa kanały przeznaczyć pod głośniki z przodu a dwa zmostkowac na sub tylko pytanie jaki wybrać na rynku tego jest mnóstwo.

 

Po pierwsze radio nie ma 50W tylko w porywach 25W

 

Faktycznie o tym zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi które radio ma 25w

Pewnie by się takie trafiło ale pewnie przy takim thd że głowa boli. Choć rzeczywiście rzadko które przekracza 20W a to i tak przy dużych zniekształceniach. Niektórzy producenci chwalą się że ich radia osiągają moce nawet 35W ale ile w tym prawdy a ile marketingu w to już nie wnikam :chytry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wiele tematów na forum wymieniłem kilka wiadomości z paroma użytkownikami i doszedłem do wniosku że nie będę szalał ze sprzętem o którym jak się przekonałem mam blade pojęcie. Na razie dopracuje przód żebym był z niego w pełni zadowolony a na sub zawsze przyjdzie czas.

 

Zakupiłem już wzmacniacz od kolegi marcin-real, mianowicie AA 70.2X może zamontuje jakiegoś średniaka na podszybiu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...