Skocz do zawartości

Jaki głośnik i jaka skrzynia pod wzmacniacz rockforda 325watt do muzyki metalcore hardrock i czasami pop/dance


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam passata b6 sedan. Mam w nim obecnie wzmacniacz rockforda 325 watt i dwa subwoofery po 150 watt. mam zamiar sprzedać tą wielką skrzynię i kupić jeden optymalnie dobry głośnik pod mój wzmacniacz i do ciężkiej muzy, jak w temacie. Do tego chce zbudować skrzynię która bedzie odpowiednia do takiego rodzaju muzyki. zależy mi na głośności, jakości i szybkości;) Mogę przeznaczyć na głośnik 500zł. Kolega polecał infinity 1260w, może są lepsze propozycje?? Jak ma ktoś jakiś dobry pomysł to z góry dziex:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

głośniki,które mam obecnie to dwa rockfordy punch p1 150rms 300max. wkrzynia podwojna z bass reflexami.

Może ktoś chce kupić? nastawiam się na jeden głośnik infinity 1260w. jak skrzynka dla niego bedzie najlepsza do takiej szybkiej ciężkiej muzy? producent podaje zamknieta 35 otwarta 55l ale otwarte zazwyczaj sa 50l. czy taka może być?? co do luki na narty to mam i jak miałem dużą skrzynie to głosniki były ustawione w strone siedzen i bassreflexy akurat na luke dawały którą otwierałem, ale i tak lepszy był efekt jak siedzenia składałem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolrga mnie namowil na infinity 1214w ale po wizycie w warszawie i konsultacji z kilkoma osobami z branzy odpada. Polecono mi jbl gto 1214 w oryginalnej obudowie br. Podobno juz spoko sprzecik. Ale z tego co slyszalem to jbl jest najlepszy w serji power. I teraz pytanko: czy przy tym rockfotdzie punch p325.2 (pomimo malej mocy podanej przez producenta 325 tyl za mocny do dwoch 150 rocforda;)) glosnik jbl p1222 zagra chociaz tak jak gto by zagral 1214br na tym wzmaku? Jesli bylo by to porownywalne to bym go kupil a wzmak wymienil na mocniejszy jak by budrzet za jakis czas pozwolil:)

 

I jeszcze pytanko. W jaka obudowe lepiej wsadzic tego jbl p1222 do szybkiej muzy? Czy close bedzie lepsza, szybsza ale zachowa dobry mocny i gleboki bal? Czy moze jakis inny glosnik polecacie w tej kwocie 550 i podobnej mocy, zeby zagral na moim piecu wmiare przyzwoicie, zanim wzmacniacz wymienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz nie był za mocny do dwóch Rockfordów bo to dwukanałówka, więc najprawdopodobniej subwoofery podłączone były pod oddzielnie kanały i dostawały do 80W RMS. Tak się głośników po prostu nie podłącza. Zrób to najpierw po Bożemu - złóż uniwersalną skrzynkę zamkniętą koło 30 litrów z MDF. Wsadź do niej jeden Rockford P1. Podłącz go normalnie w mostku i ustaw poprawnie filtry: LP koło 100Hz. Gwarantuję, że zagra lepiej niż ta stara "skrzynka". Jeżeli efekt nadal nie będzie zadoawalający poszukaj innego subwoofera do skrzyni, która zrobiłeś. Większości subwooferów litraż koło 30 litrów będzie pasował, strojenie możesz wyregulować wygłuszeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to bym się tak nie porywał do tego jbl'a,

 

Którą wersję p1 masz ? Starszą czarną z napisem punch, czy tą nowszą siwą?

 

Jeżeli byłyby dobrze zaaplikowane i dobrze zasilone, nie widzę sensu wymiany na tego jbla,

 

Napisz jakie to są skrzynki, a jak możesz wrzuć fotkę i podaj wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są to starsze punche czarne z czerwonym malowaniem blach tylnich. kupione jakieś 4 lata temu w kaliforni. fotki skrzyni wrzoce wieczorem, bo teraz jestem w pracy. jest ona spora, podwójna. Każda komora ma bass reflex. producent zaleca 28,88 litra close a niecałe 51 l br. Z tego co słysze te głośniki bardziej są przenaczone do zamkniętej skrzyni. Wtedy potrafią być bardzo szybkie.

 

"złóż uniwersalną skrzynkę zamkniętą koło 30 litrów z MDF. Wsadź do niej jeden Rockford P1. Podłącz go normalnie w mostku i ustaw poprawnie filtry: LP koło 100Hz."

 

czy takie rozwiązanie będzie lepsze niż wsadzenie dwóch p1 w zamkniętą skrzynie dwókomorową, każda po 30 iltrów i puszczenie sygnału przez dwa kanały?? Zmostkowany wzmacniacz wysyła 325 watt 4 omy i to by szło na jeden głośnik, normalnie daje 2ch każdy 4 omy i 80watt. Punche właśnie wysłałem na wymiane cewek, więc nie chciałbym ich od razu testować konkretnie, bo muszą się ponagrzewać;)

Koszt jednej skrzynki zamkniętej to 100zł a podwójnej około 200zł. Nie chce wydawać też kasy na coś co może bede musiał sprzedać, bo do jbl p1222 bądź czegoś w tym stylu mogą nie pasować skrzynki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży koszt skrzyń... sam nie bawisz się w składanie skrzynek ? To nic trudnego..

 

Czemu wymieniałeś w nich cewki ? Sprawdź jednego puncha jak się zachowa pod większym obciążeniem w mostku, tylko ustaw dobrze gain.

 

Jeżeli Ci się spodoba, to zostaw te p1, a wymień wzmaka, który będzie miał koło 400W przy 2ohm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz moze schemat takiej skrzynki 29l? :) cewki wymieniam, bo byla mala awaria sprzetu i prad poszedl na glosniki no i sie zagrzaly;/ za 3tygodnie odbiore, to moze do tej pory sobie cos zbije sam, a czy ta zewnetrzna okleina jest bardzo istotna, bo wewnetrzna to jest istotna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez sprawdzic tego puncha w starej skrzynce. Jednej komorze zdejmij litrażu do 30l czy tam 35,4l :) wkładając do niej coś sztywnego, zatkaj szczelnie otwór bass reflex i posluchaj jak to gra. I tak jak Przemeksik pisał, ustaw dobrze gain na wzmacniaczu to nic nie uszkodzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody kupilem tez rokforda caly komplet rca i zasilajace razem z tym bezpiecznikiem. Zasilajacy nie jest jakis strasznie gruby, ale skoro rockford zrobil taki zestaw do punchy to chyba dobry jest;)

 

A co myslicie nad tego typu rf http://www.audiosklep.pl/rockford-fosgate-p3sd212---plaski-p-1531.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moj piec bedzie w stanie zasilic T1? Chociaz tak, zeby grala lepiej niz te dwa p1? Zamierzam zmienić wzmacniacz jak kupie cos mocnego? Ale nie wiem za jaki czas bede mogl, a bez mocnego basu w samochodzie poranek nie jast juz taki radosny:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej i najlepiej by było i w sumie najtaniej, jak sprzedasz tego wzmaka co masz, zrobisz poprawne skrzynie do tych p1 i kupisz wzmaka np P300-1. Widziałem takiego już za 250zł.

 

Ma ciut ponad 400rms w mostku, i byłoby akurat jak na te p1 i myślę że zupełnie inaczej by zagrały niż teraz jak graja przy 80w..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak wtedy podlaczyc? On jest4omowy? Bo glosniki sa 4omowe. Przy moim wzmaku na mostku moze grac tylko jeden sub 4omowy.

P.s. Nie musi byc najtansze rozwiazanie, te punche po wymianie cewek pewnie juz bedzie trzeba lagodniej traktowac, wiec pewnie sie komus innemu bardziej przydadza;)

 

Wlasnie luknalem, ze p300-1 to monoblok i ma 150rms przy 4 omach i 300rms przy 2 omach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnormalniej w świecie, sprzedajesz tego wzmaka co masz albo zostawiasz go na zestaw przedni, dokupujesz P300-1 który może pracować przy 2 ohm i łączysz jak na obrazku poniżej :

 

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/woofer_wizard/2_4ohmSVC_2ohm.gif

 

Ma ale na papierze, wzmacniacze rockforda słyną z tego iż mają zaniżoną moc,

 

Tak naprawdę P300-1 ma :

Dynamic Power

(PVC/PowerCube® Measurement) 240 Watts x 1 @ 4-Ohms 0° Res

404 Watts x 1 @ 2-Ohms 0° Res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tak to jest jak ktos sie nie zna, ale cos tam przeczytal gdzies tam:P wybaczcie jak czasami glupote palne:P w sumie rozwiazanie ok, ale musze poczekac na p1dynki jak z naprawy wroca, czy beda jeszcze takie sprawne jak kiedys? A na przod do passata b6 pod tego p325.2 co mozna wtedy dobrego zakupic, w rozsadnych pieniadzach, bo jeden glosnik przy awarji tez poszedl:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...