Skocz do zawartości

Radio do 300zl + odseparowany


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce kupić jakieś tanie radio do 300 zł(mile widziane tańsze opcje). Zależy mi na tym, żeby było

-USB(męczy mnie nagrywanie na płyty ciągle czegoś nowego...)

-wyjście na suba (ale to chyba standart).

Radio może być używane, jak i nowe. Nie jestem jakims znawcą ca, raczej podchodze pod laika.

Muzyka jakiej słucham to głownie rap, tak więc chciałbym aby dzwięk był czysty, i jakiś ładnie brzmiący basik.

Do tego chce głośniki 16 (odseparowany). Podłączone będą tylko do radia. Cena w granicy 200 zł(też by było fajne coś tańszego, ale może być też troszke droższe). Tyle, że tutaj boje się kupować używanych.

Da rade coś takiego? Co proponujecie?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce kupić jakieś tanie radio do 300 zł(mile widziane tańsze opcje). Zależy mi na tym, żeby było

-USB(męczy mnie nagrywanie na płyty ciągle czegoś nowego...)

-wyjście na suba (ale to chyba standart).

Radio może być używane, jak i nowe. Nie jestem jakims znawcą ca, raczej podchodze pod laika.

Muzyka jakiej słucham to głownie rap, tak więc chciałbym aby dzwięk był czysty, i jakiś ładnie brzmiący basik.

Do tego chce głośniki 16 (odseparowany). Podłączone będą tylko do radia. Cena w granicy 200 zł(też by było fajne coś tańszego, ale może być też troszke droższe). Tyle, że tutaj boje się kupować używanych.

Da rade coś takiego? Co proponujecie?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Proponuje zacząć czytać forum. Poważnie.

 

Dodatkowo

1.

"Muzyka jakiej słucham to głownie rap, tak więc chciałbym aby dzwięk był czysty, i jakiś ładnie brzmiący basik."
Z mp3 (usb) basik nigdy nie bedzie ladnie brzmiał. To moje zdanie można sie z nim niezgadzać :)

2.

"Wyjście na suba (ale to chyba standart)."
Różnie z tym bywa :)

3.

"Radio może być używane, jak i nowe. Nie jestem jakims znawcą ca, raczej podchodze pod laika."
Mimo to że jesteś laikiem to za 300zł proponuje Ci zakupić radio używane, bedziesz niebo bardziej zadowolony od nowego sprzetu i plastikowego grania.

4.

"Cena w granicy 200 zł(też by było fajne coś tańszego, ale może być też troszke droższe). Tyle, że tutaj boje się kupować używanych.

Da rade coś takiego? Co proponujecie?

I ten punkt mnie osobicie podoba się najbardziej. Z tego wzgledu że w budzecie 200zł+ ( bo moga byc troszke droższe) mozna to już coś myśleć o jakimś zestawie odseparowanym. Myśle że gdybyś naciągnął budrzet na głośniki to możesz kupić forumowy hit - Hertz HSK "http://allegro.pl/hertz-hsk-165-kurier-gratis-promocja-i1603064150.html" I masz przy okazji odrazu sprzet z potencjałem. W przyszłości jak dozbierasz kasy dodasz do tego wzmacniacz i powinieneś byc zadowolony.

 

Co do radia to propozycji nie bede Ci podawał bo niestety z usb to tylko nowe plastikowe świecidełka i one z jakościa nie wiele maja wspolnego. Jak bedziesz zainteresowany zakupem czegoś bez usb i dobrej jakosci z radi uzywanych to czytaj forum ew pisz tu w tym temacie to bedziemy myślec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Cytat"Muzyka jakiej słucham to głownie rap, tak więc chciałbym aby dzwięk był czysty, i jakiś ładnie brzmiący basik." Z mp3 (usb) basik nigdy nie bedzie ladnie brzmiał. To moje zdanie można sie z nim niezgadzać

Hmm tak samo i z płyty mp3/audio będzie taka sama jakość-czy się myle?

Trzeba by oryginałów, a niestety podziemie nie zawsze jest tłoczone:}

 

4.Cytat"Cena w granicy 200 zł(też by było fajne coś tańszego, ale może być też troszke droższe). Tyle, że tutaj boje się kupować używanych.

Da rade coś takiego? Co proponujecie?

I ten punkt mnie osobicie podoba się najbardziej. Z tego wzgledu że w budzecie 200zł+ ( bo moga byc troszke droższe) mozna to już coś myśleć o jakimś zestawie odseparowanym. Myśle że gdybyś naciągnął budrzet na głośniki to możesz kupić forumowy hit - Hertz HSK "http://allegro.pl/hertz-hsk-165-kurier-gratis-promocja-i1603064150.html" I masz przy okazji odrazu sprzet z potencjałem. W przyszłości jak dozbierasz kasy dodasz do tego wzmacniacz i powinieneś byc zadowolony.

Czy te głośniczki będą jakoś grały podłączone tylko do radia? bo jednak mocy troszke maja a te 20+ rmsa z radia..

 

Co do radia to propozycji nie bede Ci podawał bo niestety z usb to tylko nowe plastikowe świecidełka i one z jakościa nie wiele maja wspolnego. Jak bedziesz zainteresowany zakupem czegoś bez usb i dobrej jakosci z radi uzywanych to czytaj forum ew pisz tu w tym temacie to bedziemy myślec.

 

Hmm, denerwuje mnie to nagrywanie na płyty, bo teraz mam kenwooda na cd i ciągle dokupuje cd i się walają:}

Ale już ostatecznie mogłyby być bez usb. Więc też takie propozycje wchodzą w gre.

 

Proszę o dalsze posty i dziękuję gregorowi:}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak samo i z płyty mp3/audio będzie taka sama jakość-czy się myle?

Trzeba by oryginałów, a niestety podziemie nie zawsze jest tłoczone:}

Co do jednego jestem pewny na pewno z płyty audio jakość bedzie lepsza. I to najlepiej oryginał. Jesli nie zawsze można szukać flaców. Zapewne też raczej nie słuchasz w 100% podziemia , na pewno znajdziesz coś w swoich kolekcjach muzyki coś bardziej znanego , wtedy wystarczy troche pogmerac i da sie wyszukać muzyke w formacie flac , a potem juz w program i nagrać swoja plytke z dobrymi kawałkami. Wielu z nas nagrywa plyte z mp3-kami po 200 utworow a potem słucha ca 20 utworów. Wiec na jedno wychodzi , a jakosc jest duzo duzo lepsza, i ta roznice słychac na sprzecie juz 'kapke lepsiejszym' od przysłowiowego jamnika.

 

Czy te głośniczki będą jakoś grały podłączone tylko do radia? bo jednak mocy troszke maja a te 20+ rmsa z radia..

Głośniki te sa na chwile obecna , nie wgłębiając sie w zbytnie szczegóły jedna z najlepszych propozycji w tej chwili. Zawsze można by szukać alternatyw które oczywiście istnieją ale z dostępnościa gorzej. Sa np głośniczki Proa Simplex 16-tki + tweeter. Też ciekawa propozycja jednak raczej z nowych zestawow bedzie ciezko i nie w tej cenie.

Dodatkowo jak na pierwszy zestaw , taki lepszy , to te Hertze HSK sa bardzo dobrą propozycją - kosztowały jeszcze nie dawno blisko 3 razy tyle co na aukcji teraz. Tak że jest to nie byle co.

No i tak jak wspominałem. Jak zrobisz drzwi i podepniesz radyjko ktore oferuja odpowiednia jakość to mysle ze naprawde bedziesz zadowolony. Konieczne bedzie też odpowiednie zrobienie drzwi po ten zestaw odseparowany - to wszystko jest na forum. Mianowicie chodzi o zamontowanie woofera do drzwi za pomoca dystansu np z mdf-u + usztywnienie komory drzwi (maty tlumiace drgania blachy i tapicerki w zaleznosci jaki samochód) Tak abyś wykorzystał w pełni zestaw odseparowany i nawet bedziesz miał bas z drzwi tylko trzeba je odpowiednio przygotować w sensie wytlumic i zamontowac sensownie głośniki).

No a jak za jakis czas dobierasz kasy to dokupisz jakis wzmak (niekoniecznie duży) cos pokroju Sony XM 6020 i podobne , wtedy jakość dzwieku jeszcze bardziej "skoczy do góry".

 

 

 

Hmm, denerwuje mnie to nagrywanie na płyty, bo teraz mam kenwooda na cd i ciągle dokupuje cd i się walają:}

Ale już ostatecznie mogłyby być bez usb. Więc też takie propozycje wchodzą w gre.

No i tak trzymaj. Słuchaj rad innych czytaj i raczej nie powinieneś sie zawieść na efekcie koncowym jesli dobrze wszystko zamontujesz.

 

I jeszcze pytanie techniczne. Jakie teraz masz radio konkretnie i czy planujesz kiedys instalacje wzmacniacza do tych hertzów HSK które Ci podałem ?

Bo jesli planował byś lekka rozbudowe systemu o wzmacniacz do napedzania HSK ( idziesz wtedy o klase wyzej )to trzeba zrobic troche inaczej z radiem. Mianowicie:

1 etap: Na razie kupic zestaw Hertz HSK , zamontować je do drzwi , a same drzwi 'zrobic' czyli wytlumic matami ok150zł np budzetowo wziac 3maty gms 04 , i zaslepić otwory rewizyjne w drzwiach abyś zyskał dobrze brzmienie i nawet bas :). Głośniki natomiast podłączyć tymczasowo pod obecne radio.

2.etap dozbierac pare groszy.

3.etap kupić dobre radio - okolicach 300-400zł masz np deck-a (radio bez wbudowanych koncowek mocy - wymaga podlaczenia zewnetrznego wzmacniacz) CLARION DRX960RZ http://allegro.pl/clarion-drx960rz-klasyk-deck-6xrca-24b-dsp-eq-i1603143463.html

4. kupic wzmacniacz - za ok 250-300zł mozesz znaleźć już coś interesującego

5.kupic kable zasilajace wzmacniacz + sygnałowe - tu mysle ze w 100zł spokojnie sie zmiescisz.

Ostatecznie musialbyś dołożyć do tych 500zł tak jak chciałeś na poczatku ,w zasadzie 600zł bo hsk kosztuja troszke wiecej niz 200zł jeszcze jakies 400-600zł w zaleznosci jak Ci się uda kupić w jakiej cenie radio , wzmacniacz i maty tlumiące(ktore tak czy siak trzeba dac niezaleznie od tego czy montujesz wzmacniacz czy nie , chcąc uzyskać dobre brzmienie)

 

 

Proszę o dalsze posty i dziękuję gregorowi:}

:zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...