Skocz do zawartości

wzmacniacz, potrzebuje porady


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,posiadałem wzmacniacz em-phaser ea490-200, sprzedalem go jestem przekonany do systemu przod plus sub wiec 5 kanalowy wzmacniacz nie jest mi potrzebny, tym bardziej ze nie miałem do niego pilota od suba xD. i mam dylemat, czy kupić signat ram 2 mark 2 za 400zł czy signat ram 2 za 300 zł.

 

może ktoś zaproponuje mi wzmacniacz do 450 zł, będe wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupiłem signat ram 2 za 280 zł :)

sub to rex 12d4 w zamkniętej obudowie

przod sprzedalem na allegro xD były to helixy DB62.1

 

i teraz mam problem z doborem głośników w drzwi, wzmak daje 90 w rms * 4 ch przy 4 ohm i 12 V

narazie poluje na okazje i moze cos tanio kupię :)

 

a radio to alpine ida x200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem signat ram 2 za 280 zł :)

sub to rex 12d4 w zamkniętej obudowie

przod sprzedalem na allegro xD były to helixy DB62.1

 

i teraz mam problem z doborem głośników w drzwi, wzmak daje 90 w rms * 4 ch przy 4 ohm i 12 V

narazie poluje na okazje i moze cos tanio kupię :)

 

a radio to alpine ida x200

 

Jesteś na dobrej drodze do uszkodzenia wzmacniacza. :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ram 2 już nie schodzi do 2 ohm w mostku ??

 

Obawiam się że tylko w Mk II producent dopuszczał spięcie w mostku na 2 Ohm :zawstydzony: .

Można (raczej) przed tym się zabezpieczyć nisko tnąc subwoofer ( w niskich częstotliwościach impedancja jest dużo wyższa od rezystancji cewki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można (raczej) przed tym się zabezpieczyć nisko tnąc subwoofer ( w niskich częstotliwościach impedancja jest dużo wyższa od rezystancji cewki).

 

To troszkę na ślepo, bo wyższa impedancja jest tylko wokół rezonansowej głośnika oraz częstotliwości strojenia tunelu BR o ile taki jest :) Bez jej zmierzenia i wiedzy o dokładnych częstotliwościach odcięcia i stromości filtrów jakimi dysponuję bałbym się nadal o wzmacniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. PB mają wyższą moc MAX tzw. więc powinno być z nimi ok.

2. Jak sterujesz gainem to zobacz/usłysz kiedy głośniki nie będą dawały rady (będą słyszalne przestery)

3. O sposobie ustawiania gain znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...