Skocz do zawartości

HELIX B 62C BLUE czy PowerBass S-6C


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Jestem na etapie zrobienia przodu, raz a dobrze i zastanawiam się nad tymi dwoma pozycjami.

 

Konkretnie chce to zamontować w fabii, ale naczytałem, że jeśli głośniki mają więcej niż 58mm głębokości to ciężko je zamontować. Jakie opinie mają Powerbassy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myśli o HSK. Tylko tutaj nadal pozostaje kwestia zasilenia ich. Jeżeli właściciel nie przewiduje montowania wzmacniacza, to nie ma sensu montować tego zestawu.

 

 

Te Helixy są bardzo podobne do 62.1. Wsadzałem je do Mini Coopera, wygłuszenie jako takie już było wcześniej zrobione, ale przy takiej konstrukcji drzwi (jeżeli ktoś widział, to wie o co chodzi) nie da się wyciągnąć z nich nawet połowy ich mozliwości. Tweeterek bardzo podobny do starszego zestawu.

Jeśli chodzi o pałerbasy, to daj sobie spokój, bo pewnie kable Ci się pourywają za jakiś czas i będziesz musiał oddać na gwarancję, bardzo słaba jakość wykonania.

 

Jeżeli chciałbyś zestaw jeszcze tańszy, to polecę woofer GMS 9600VW lub 960 XT, do tego tweeter GMS-25C i jakaś zwrotka 3kHz 12dB/okt, powinieneś się zmieścić w 170 zł. Zestaw porównywalny do Helixa, w klasie tak nisko budżetowej na prawdę godne uwagi. Jedynym problemem może być głębokość montażu dla wooferów (62mm), ale zawsze można dystans większy zrobić :)

 

A czym to będziesz zasilał? Planujesz jakieś wygłuszenie/wytłumienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Też interesuje mnie HSK i zasilenie tych głośniczków.

Wiem że sporo było w tym temacie,ale czy Dragster DA-604 moc 4X60 przy 14,4v uciągnie ten zestaw .

Dragsterowi dołu pasma nie brakuje ale czy kontrola przy takiej różnicy watów będzie o.k.

Planuje kupić Hsk gdyż nie planuje suba,jednostka główna Jvc sh1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić Hsk gdyż nie planuje suba

Nie popadajmy w "paranoje"

Zestaw HSK Ci głosnika niskotonowego nie zastapi.

Jeżeli myślisz o jakimś "super basie " z tego zestawu to postaraj sie przed zakupem owego,odsłuchać.

Żeby nie było ,że polecali a "basa" nie ma :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Też interesuje mnie HSK i zasilenie tych głośniczków.

Wiem że sporo było w tym temacie,ale czy Dragster DA-604 moc 4X60 przy 14,4v uciągnie ten zestaw .

Dragsterowi dołu pasma nie brakuje ale czy kontrola przy takiej różnicy watów będzie o.k.

Planuje kupić Hsk gdyż nie planuje suba,jednostka główna Jvc sh1000.

Ten zestaw lubi waty, Dragster go uciągnie, ale nie pokaże całej klasy.

 

Jeżeli myślisz o jakimś "super basie " z tego zestawu to postaraj sie przed zakupem owego,odsłuchać.

Żeby nie było ,że polecali a "basa" nie ma :)

 

Również polecam, bo słyszałem wiele aplikacji tego zestawu, gdzie basu nie było tyle co w zestawach za 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinsemillaa, oczywiście jak już rozbiorę drzwi to postaram się je wygłuszyć na miarę moich możliwości..

Co do zasilania, tylko radiem. Te helixy bez gumy ochronnej bym zamontował, czyli niby 59mm, gdzieś te 3mm będę musiał urwać ;D

Niekoniecznie upieram się przy tym zestawie Helixów, po prostu, cena przystępna i ta głębokość montażowa jest względna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że wciąłem się w temat.

Co do Draga jest to stara seria ale najwyższa i naprawdę wiele potrafi.

Kto słucha tego model to wie o czym mówię.

Jeżeli prądowo styka na Hsk ,to kupie i protestuje.

A może ktoś ma inne propozycje na Hsk w podobnej cenie,ale mniejsze wacikami? :zdrowko:

 

Wiem że nie zastąpi suba ,ale żeby ładnie dawało basem oraz nie brakowało reszty w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o kick, mała pomyłka,ale jaka ważna :padam:

 

Jakie opinie mają Powerbassy?

Miałem ale inny model,L-c60

Dużo Kicka ,średnica wycofana i do spora a góra ostra ja żyleta.

Co do jakości wykonania słabe przewody przy sopranach które się mogą urwać,podsumowując nie warto.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o kick, mała pomyłka,ale jaka ważna :padam:

 

Jakie opinie mają Powerbassy?

Miałem ale inny model,L-c60

Dużo Kicka ,średnica wycofana i do spora a góra ostra ja żyleta.

Co do jakości wykonania słabe przewody przy sopranach które się mogą urwać,podsumowując nie warto.!!!

Odśwież dane zanim zaczniesz wyrokować, bo temat ze słabym mocowaniu przewodów do tweetera to już dosyć odległa historia, tak samo jak wadliwy klej górnego zawieszenia w pewnej partii wooferów. Zarówno w całej serii S jak i L klej jest inny a kable do tweeterów są obecnie grubsze, są większe pola do ich lutowania i przede wszystkim są mocno przymocowane i zabezpieczone przed wyrwaniem przez dodatkowe zalanie twardym klejem przy samym głośniku. Jeżeli teraz Ci te kable same odpadają, to gratuluję samozaparcia.

A co do brzmienia L-60C - raczej to nie odkrycie, że w tych zestawach właśnie takie loudnesowate ono ma być, bo są to głośniki głównie dedykowane do odtwarzania skompresowanej muzy, czyli mówiąc inaczej, aby trochę ożywić ten MP-tójkowy muł,którego słucha coraz większa liczba ludzi. Jest to wyraźnie podane w ich opisie. Natomiast S-6C to celulozowy woofer do bardziej uniwersalnego zastosowania. Brzmią zdecydowanie równiej, naturalniej, bez efekciarskich podbić (oczywiście jak na tą lige),mają więcej środka. Tweetery też są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuuzo zalezy od samochodu i samych drzwi oraz kabiny(jej wygluszenia)... W omedze i audi b4 hsk potrafi zastapic suba i to zdecydowanie, w samochodach pokroju seja czy plastikowej hondzie civic V gen, mimo w miare sensownego przygotowania furtek basu zero albo prawie zero...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...