Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w zgraniu sprzętu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem sprzęt w Stanach.

 

A jest to :

 

Wzmak Kicker sx 700.4

Głośniki odseparowane PB L60C

Subwoofer PB M10 w Skrzyni BR

Radyjko Kenwood excelon kdc x692

 

Jak mam ustawić to wszystko?

 

Dodam że wcześniej miałem to na philipsie XP 640 i grało ok ale sub grał średnio bo dostał tylko ok 180 w rms, pożyczyłem od Kuzyna Blaupunkta Gta 470 i sub zagrał lepiej ale przód gorzej nie było tej sceny

dźwiękowej. Mam teraz Nówke tego kickera i zastanawiam się jak to zgrać. Dodam, że jest to wzmak z wbudowanym procesorem dźwięku i dość mocny się mi trafił bo na certyfikacie ma 789 wat w RMS.

 

Miał ktoś kiedyś z tym wzmakiem do-czynienia ?

 

A i jestem nowy więc witam wszystkich maniaków CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najmocniejszych to ten piecyk nie nalezy ale Tobe w zupelnosci wystarczy.Pierwsze dwa kanaly daj na zestaw,pozostale dwa zmostkuj i daj na suba.Dalej to zapodaj jakies fotki z motazu i bedziemy dzialac :D Ztego co widac system przedni mozna aktywnie pociac na wzmaku,ale wtedy trzeba by wykorzystac wszystkie 4 kanaly i bedziesz potrzebowal jeszcze dwa na suba..

 

P.s Zeby taki "sprzet" az ze Stanow sciagac??? :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najslabszy punkt zestawu to glosniki,mialelm L 6c i moim zdanie PB to grubo przereklamowane zestawy mowa o L6c i S6c znieksztalcenia potezne ,grac jakos zagraj@ ale jakosc czy scena nie dla nich przeznaczone,niska bass takze kepsciunio, sluszna jest opinia ze s@ daleko za chociazby rainbowami ,jescze dalej za HSK, w przedziaale cenowym do 400 chyba na pocz@tku od konca,tweetery w nich tak samo,podl@cz jakis glosniki inne dla poroownania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stanów ściągałem jak dolar był za 2.2 przez co wyszło mnie ponad 2x taniej a sprzęt ma ok rok. A na dodatek wszystko mi Rodzina przywiozła w bagażu jak przylecieli do Polski więc wysyłka za Free.

 

Więc mówicie że jakbym zmienił głośniki na Hertze HSK 165 ( Są po ok 285 te niby podróby) to będzie dobry wybór ?? A właśnie jak z odsłuchem tych Hertzów z allegro jakie w nich wysokotonówki, ostre bo lubię miłe granie, te moje niby ok ale te z Helix db 62 są dla mnie dużo milsze dla ucha. Jak wypadają te PB Z tymi Hertzami Hsk 165. A z tym aktywnym cienciem to nie rozumiem o co chodzi. Wzmacniacz ma moc tak jak go ustawiam 2x 85 w rms na przedni system i 350 w rms na suba więc ok (a ma więcej trochu bo kicker zawsze ma mocniejsze niż na papierze)

 

A moje autko to poczciwy maluszek więc mocy będzie aż za dość hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertze HSK 165 ( Są po ok 285 te niby podróby)

 

Kolego to nie są podróbki, tylko starsza wersja tych głośników. Kupiłem starszą wersję, bo polecili mi ją hellsin i sander's z tego oto forum. :) U kumpla "audio manniaka" słuchałem na nowych HSK 165 (kupił te droższe, bo stwierdził, że jak droższe to lepsze :zdegustowany: ). Ja teraz wybieram się w ten weekend na przyciemnianie szybek, a za dwa pewnie pojadę na montaż CA do któregoś Pana z forum. Jeśli chcesz to poczekaj dwa tygodnie. Osłuchałem nowe HSK kumpla, osłucham swoje "stare" HSK i powiem Ci mniej więcej na moje ucho czy jest duża różnica i na korzyść których. Tylko proszę nie myśl tą zasadą co mój kolega droższe = lepsze, bo to takie dziecinne... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie myślę tak że co droższe to lepsze. Przeglądałem allegro i nie wiem czy tam są oryginały czy nie bo w większości jest gwarancja tylko na 12 miesięcy a powinna być na 24 i nie gwarancja polska tylko chyba sklepu. Są z gwarancją polską ale za 355 zł albo 399 zł a Macie sprawdzonego sprzedawce od Hertzów u którego kupujecie ? Myślę swoje Power-bassy sprzedać i kupić te Hertze.

 

Dziś słuchałem tych Hertzów w u kolegi w astrze w wygłuszonych drzwiach-napędzane sony xm 6020 i muszę powiedzieć że bas mają super a syczka na moim kenwoodzie dało się dobrze stonować. Tylko ja mam te woofery w półce i nie wiem jak to będzie grało, pb graja nawet ok. Wiem że powinny byś w drzwiach ale muszą tak grać puki kasy nie nazbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie myślę tak że co droższe to lepsze.

To git. :)

Przeglądałem allegro i nie wiem czy tam są oryginały czy nie bo w większości jest gwarancja tylko na 12 miesięcy a powinna być na 24 i nie gwarancja polska tylko chyba sklepu.

HERTZ HSK 165 <- Kliknij i zobacz. :) Ja kupiłem na tej aukcji. Mam gwarę 24 miechy, a to czy gwarancja jest producenta czy sprzedawcy to mnie akurat najmniej interesuje. Grunt, że mam 2 lata na oddanie jeśli się coś zepsuje. :) Nawiasem mówiąc, podejrzewam że sklep gwarancji na 24 miechy by nie dał, jeśli od producenta nie byłoby jej na 24, bo w przeciwnym razie oni przecież byliby stratni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dawno nic nie pisałem co się zmieniło z ca, więc do teraz nic się nie zmieniło bo robię porządek w bagażniku z kablami i muszę mocowanie na wzmaka zrobić i dopiero wtedy będę się bawił w zakładanie. Przeglądnąłem instrukcje od wzmaka i 1 rzecz mnie cieszy bo regulacje gainu mam do wyboru 1v,2v,4v,8v,16v wiec z tym problemu chyba nie będzie ustawie na 4v tak jak mam w kewoodzie i będzie ok. Tylko mam pytanie czy 4v ustawić na przód i suba czy suba dać na max. I przyznam się bez bicia ,że gain traktowałem jak volume w radiu (zanim nie przeczytałem parę tematów na forum) A i jest 1 zmiana zakupiłem nowe HSK ze starszej serii oryginalne więc po odsłuchu moich Pb na nowym wzmaku zostaną wymontowane i będą na sell.

 

Tylko teraz nie wiem jak będzie z prądem bo ten wzmak sporo mocniejszy (przy tamtym problemów nie było). A......... dla jasności mam maluszka i to w nim się bawię w ca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam pytanie czy 4v ustawić na przód i suba czy suba dać na max.

 

Ustawić na słuch zachowując odpowiednią "procedurę" opisaną w wielu tematach czy chociaż FAQ Nazara. Kolega czyta forum i to mi się podoba - zachęcam więc do dalszej lektury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Troszkę się zmieniło w CA więc postanowiłem podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami.

 

Zamontowałem ten hit forumowy HSK na początku nie zmieniałem ustawień wzmaka który był ustawiony pod PB i zagrało to dziwnie ale jak się wygrzały to było lepiej.

 

Z ustawieniem tego wszystkiego przy Pb doszedłem do takiego etapu ze w pełni mnie zadowalały więc po założeniu znowu była zabawa z tym cały dzień przestawiania i wygrzewania.

 

Teraz widzę że są wygrzane i mogę śmiało napisać jak grają w bezpośrednim porównaniu do PB na tym samym sprzęcie i w tym samym autku :D

 

Jak ktoś wspomniał wyżej w moim temacie że Te pb L60c do kicha, że w przedziale cenowym do 400 zł to są na szarym końcu za ranbowami i jeszcze dalej za HSK to się w pełni z tym nie zgadzam co prawda raibownów nie słuchałem ale HSK tak.

 

Wiec na początku porównanie mocy: Hsk maja mieć 125 w RMS a Pb niby tylko 75 ale wcale tego nie widać, Hsk graja tylko troszeczkę głośniej. Pb pokazały dopiero na co je stać przy podaniu im mocy przynajmniej 100 w w RMs na kanał. A co więcej Przy pb jak dam volume w radiu na max czyli 35 nie charczało nic i grały czyściutko(niezależnie od rodzaju muzyki), a Hertze niestety przy 32 graja czysto powyżej już charczą, wiec w tym pojedynku Pb górą (zdecydowanie)

 

Woofery mam w półce (wiem nie powinno tak być ale narzazie tak zostanie)

Bass bez suba w Hsk nie jest wcale mocniejszy od PB nawet nie schodzą niżej za to średnie tony trochę ich więcej, ale co do nich to bardziej mi te średnie przypadły bo gustu z PB, wiec tu jest tez na korzyść PB.

To teraz kolej na wysoko-tonowe owszem są troszeczkę spokojniejsze ale nieznacznie, co mnie zdziwiło ponieważ w HSk jest kopułka jedwabna a w PB aluminiowa (powinna być większa różnica na korzyść Hsk). Jedne jak i drugie dało się ładnie stonować na tym wzmaku (z tego co zauważyłem ten Kicker gra neutralnie nic nie podbija, a porównać go mogę z swoim 2 philipsem Xp 640 który jest bardzo łagodny i robi z tymi głośnikami troszkę takie ciepłe kluchy i wtedy jest przyjemnie ale niestety brakuje mu pary na suba Pb M10) I jeszcze coś do wysoko-tonowych Pb są regulowane, mogę go regulować w obudowie w Hsk tego nie ma więc tu obydwa zestawy mają po punkcie :P

 

Teraz kolej na zwrotnice W HSK jest regulacja poziomu głośności głośnika wysoko-tonowego w Pb niestety tego nie ma wiec tu wygrywa HSK.

 

Podsumowując mamy wynik: Pb 3 punkty a Hertz 2 :)

 

Dlatego teraz ciężko będzie się mi rozstać z PB, ale zostaną HSK bo są nowe i mają gwarancje, a PB ze stanów z gwarancją ważną niestety tylko w USA :(

 

Więc nie wiem co wy chcecie od tych PB (przypuszczam ze takie opinie maja przez kiepskie wykonanie wcześniejszych modeli ---> ale już się to poprawiło)

 

Jakbym miał wybierać odsłuchałbym te głośniki, Pb kosztowałyby 399 zł jak teraz, a te HSK 499 zł to wybrałbym te tańsze bo nie ma takiej różnicy żeby dopłacać tą stówę a co dopiero jeszcze więcej :/ Ale przy cenie 260 do 300 za oryginały jak to było ale się już skończyło to rozumie ze były hitem.

 

A Kicker zaskoczył mnie bo ma 2 gainy jeden z regulacją woltów dla rca (dałem 4v jak ma mój kenwood) a drugi gain regulowany na przód, tył i osobno strona lewa prawa lub obie naraz z krokiem co 0.5 db do 12 db (działa jak volume w radiu) Ma tez parę funkcji co nie wiem do czego są ale może dojdę do tego jakoś :D

 

Aaaaa super sprawa programowanie 4 ustawień które pamięta cały czas chyba że go zresetujemy do fabrycznych ustawień, do pełni szczęścia brakuje tylko pilota remote :cool:

 

I niestety lub stety zaraziłem się tą chorobą i jak będą fundusze to będę zmieniał co się da :rotfl: W przyszłości zagoszczą u mnie Tempo 6 (morze jakieś inne radyjko), ale to jak kasa będzie, teraz ciężko z tym bo jestem studentem, chodzę na dzienne i jeszcze nie pracuje tylko dorywczo, a mam jeszcze inną chorobę --> jestem fanem 126p i mam 2 w tym Happy Enda :rotfl:

 

Myślę że moje uwagi mogą się komuś przydać i pomoc w wybraniu jaki model głośników kupić.

 

A i sorki że tak się spisałem ale dziś mam dobry dzień i tak jakoś wyklepało mi się tyle na klawiaturce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...