Skocz do zawartości

Piece TEC'a


misiek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W miare możliwosci może skrobniecie cos chłopaki o piecach TEC'a, szczególnie serii spl, powiedzmy 100.4, ponieważ ciężko o jakie kolwiek opinie, piece juz od jakiegoś czasu dostępne ale mało o nich informacji...Mocowo bardzo konkretnie mają na papierze, ale czy realne? Może ktoś napisze coś więcej. Obecnie szukam pieca dla koleżki pod DLS R6A, które usłyszał u mnie pod twisterem i chciałby wrzucić coś innego niż powiedzmy RM V41 czy starsze alpinki. Od strony wykarmienia zestawy, jak powiedzmy 120 rms z TEC'a bedzie się miało do 90rms z Rockfrda, starszej serii power, może ktoś posiada jakąś wiedze odnośnie porównania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co RF to RF, bez dwóch zdań i tu żaden twister czy tec z ich deklarowanymi mocami nie ma podskoku, a w przypadku serii Power tym bardziej...

 

Miałem do czynienia z Tec'kiem Competition a to to samo co seria SPL Competition tyle ze w starszym wydaniu. Powiem tak...:

Bezpośrednio na helonie 12 porównywałem go do Hifona 2006d i wdeptał go w ziemie, czy ma te 3 kw nie wiem ale wiem jedno na bank ma duzo wiecej niz 2 kw :P

 

Hmmm dla mnie Twister f2-300 pod wooferem r6 oraz phase evolution SFS 165.25 nie sprwdził sie zupełnie a RF punch 700s zrobił miazge, tak dla porównania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja opinia rozwiała wszelkie watpliwości i pod R6A poleci zapewne cos z serii power,najprawdopodobniej 750x...co do RF to wiadomo, robią robotę, jednak nie miałem w ogóle odniesienia do 4-kanałówki TEC'a. Z założenia, na pewno mocne 4 kanały, system ma zagrać czysto i mocno, z dobrą kontrolą, także 120 wacikow na kanał z TEC'a i ogólna ciekawość jak to zabrzmi z tym piecem, kierowała wybór na TEC'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę, miałem do czynienia z tym wzmacniaczem SPL 100.4 w Trimodzie, pod zestawem TEC SPL 6P/K+ SUB TEC UXP 10' na + Clarion DRX9175 + Procek, jakościowo to przy moim Zapco AG360 wypada marnie, moc jest troche przesadzona, bezpieczników od groma bo coś 3X30A lub więcej i cena tego wzmacniacza jest za wysoka, bierz RF tak jak mastah22 piszę i będzie :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za szybkie podejście do tematu. Na pewno jakiś RF zagości u koleżki w takim razie, chociaż chłopak wizualnie też lubi mieć dobrany piec i szczególnie przypadł mu do gustu RM V41, którego z R6A niestety także nie miałem okazji usłyszeć, ale pod cda 9813 myślę że złagodziłby trochę górę, niestety zapewne mogłoby stać się zbyt "kulturalnie" w porównaniu do RF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że coś opóźnia. Seria SPL jest serią podstawową o której można powiedzieć jedno, jakości z tego nie uświadczysz za wiele. Ja mam SQ60.2 i to dość łagodny piec, miota dotechami niesamowicie, nie ostrzy góry, gra naturalnie że czasem aż nudno... Jedno co zauważyłem to to, że trzeba nieźle wysterować wzmacniacz żeby pokazał pazur i ogólnie GAINem można to trochę ogarnąć ale nie do końca, potrzeba też pewnego dobrego radia lub procka, w moim przypadku kenwood jest jakiś blady, mało kolorowy. Ken z Alpine 3544 i dotechami grał "dość podobnie" i tu widać jakie ograniczenia niesie radio moje :( ,ale mimo wszystko brzmienie TECa spokojne, stonowane i dość impulsywne(jeżeli tak mogę powiedzieć o zapasie mocy i ładowaniu baterii kondków w ampie, chodź nie jest ich pewnie za wiele). Lubie ten zestaw co mam bo jest to coś czego szukałem(ale nie do końca bo jak wiadomo, następstwa tej choroby są okrutne), coś na dobry początek a w swojej cenie mało jest dla niego konkurentów godnych polecenia które grają a nie piszczą i tną po uszach i oferują tyle wacików.

Tak jak wspominałem zapas mocy dla przodu mam ogromny, może wzmacniacz tych 220W papierowych nie osiągnie ale 170W ma na 100% :) Plusem jest to, że mało się grzeje, gabaryty wzmacniacza są spore i ma gdzie ciepło rozkładać, po 2h mocnego grania zaczyna być ciepły (+/- 100-150W na kanał). Ja polecam bo warto :) O SPL mało co wiem i nie chcę się wypowiadać ale nie przeszedłbym na tą serie gdyż to całkiem inna półka jak moja. SQ to SQ a SPL to SPL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania różne na temat TEC'a ale zapewne zostanie RF, bo wiem czego można się spodziewać...Z ciekawych 4 kanałówek w określonym budżecie zostaje jeszcze Phase RS4, ciekawie mogłoby zagrać z R6A jakiś ken z serii PS, bądź starszy vision od ESX'a, ale niestety za gotówkę koleżki nie bedę eksperymentował...

Mam pytanie co do kabelków klotz'a...Z instalki HA zostalo sporo Lagrange AC 110...Myślę, że śmiało znalazłby zastosowanie w ogarnięciu jakichś sygnałówek do autka, pozatym zapewne wiele osób stosuje go w swoich instalkach i tu mam pyt. co do zarabiania kabelka wtykami, Klotz ma jedną żyłę główną i ekran, czyli od strony żródła (jednostki) żyła główna na środek a ekran do masy (obudowy) wtyku a przy odbiorniku (piecu), erkanu nie lutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...