Skocz do zawartości

Wypelnienie przestrzeni miedzy tapicerka a blacha.


Domanoid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinuje ostatnio z ostatecznym wygłuszeniem/wytłumieniem drzwi.

Patrzyłem na różne rozwiązania, jednak chciałbym zasięgnąć waszych opinii.

 

Czy wypełnienie całej przestrzeni miedzy boczkiem a blachą gąbką akustyczną coś da? Czy lepiej kupić np. GMS02 i przykleić na tapicerkę?

Kasa jest, tylko pomysłu na zrobienie brak. Widziałem w akcji watolinę, tego trzeba dać naprawde gruuubo bo sie mocno gniecie, wiec jakos do mnie to nie przemawia.

A może zrobić tunel z jakiejś gumy wokół głośnika?

 

Żadne cięgna, sprężyny itd. nic nie lata, dobrze zabezpieczyłem, tylko tapicerka trzeszczy, gdy docisnę ręką mocniej przestaje. Chyba sami wiecie jak bardzo denerwujący jest taki rezonans :)

 

Proszę o podpowiedzi :)

 

PS. Tak, szukałem, interesujących i jednoznacznych odpowiedzi nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne cięgna, sprężyny itd. nic nie lata, dobrze zabezpieczyłem, tylko tapicerka trzeszczy, gdy docisnę ręką mocniej przestaje. Chyba sami wiecie jak bardzo denerwujący jest taki rezonans

Głośnik pompuje pod boczek czy jest wypuszczony na zewnątrz wysokim dystansem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompuje pod boczek właśnie

Zrób tunel między blachą a boczkiem. Zbita pianka przyklejona do dystansu. Karimata może się nada. Sprawdzony patent jeśli chodzi o sam sposób, a materiał prawdopodobnie ten , ale nie jestem pewien. Gumy nie stosuj , bo sens będzie miała grubsza , ale za to nie podda się pod boczkiem , a deczko musi , by się dopasować , a gumy idealnie nie dotniesz , musisz dać tunel kilka mm za długi. Że chyba masz możliwość założenia boczka bez maskownicy , to szanse znacząco rosną na dopasowanie sztywniejszego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą maskownicę mogę ściągnąć i założyć, ale tylko na ściągniętym boczku. O karimacie nawet nie pomyślałem, to jest bardzo dobry pomysł :D

Jutro będę na zakupach to kupię jakąś karimatę i spróbuje. Wiem jak wygląda takie coś w golfie, więc mam na czym się wzorować.

 

Zobaczymy czy zda egzamin sam tunel, może to starczy. A jeśli nie to? GMS02 czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się trochę. Potrzebuję jakiś materiał na wygłuszenie na całą powierzchnię drzwi między blachę-matę a tapicerkę. Dawałem zwykłą gąbkę poliuretanową 0,5 cm ale jest za sztywna i boczek pręży i wyskakują spinki z otworów. Potrzebowałbym jakąś rzadszą gąbkę, żeby bardziej układała się. Nie wiem jak GMS022, czy to się układa dobrze po boczkiem? pręży mocno? Dałbym matę na boczek, ale będą wtedy grały powierzchnie styku mat na drzwiach i boczku. Z czego zrobić miękka dobrze układającą się przekładkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...