Skocz do zawartości

Pioneer DEH-2700R Zwrotnica aktywna?


BrianGtx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie! Mam wielki problem otóż ostatni bawiłem się troszkę tym radiem i znalazłem coś bardzo ciekawego. Na panelu jeżeli przycisk ma więcej niż jedną funkcję jest pod nim znaczek ale nie ma go pod przyciskiem AUDIO i tak z ciekawości postanowiłem go trochę dłużej przytrzymać i co ku moim oczom ukazała się nowa funkcja. Postaram się ją w miarę jasno przedstawić:

F- 40,80,100,160 (im wyżej tym bas jest bardziej kopiący), (i w tej samej linijce) 2W,1W,1N,2N (im wyżej tym bas jest mniej słyszalny)

F- 200,500,1K,2K (im wyżej tym średnie tony są bardziej "natrętne"),(i w tej samej linijce) 2W,1W,1N,2N (im wyżej tym średnie są mniej "natrętne")

F-3K,8K,10K,12K (im wyżej tym wysokie tony są łagodniejsze), (i w tej samej linijce) 2W,1W,1N,2N (im wyżej tym wysokie są mniej słyszalne)

I tu moje pytanie: Czy to jest zwrotnica aktywna?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu funkcji musze stwierdzic ze jest to NIEPEŁNY korektor parametryczny.

W pełni parametryczny korektor umożliwia regulację trzech zmiennych: częstotliwości (czyli dostrojenia filtra), wzmocnienia (czyli podbicia lub podcięcia) oraz szerokości pasma, która decyduje o tym jak szeroki jest zakres częstotliwości regulowanych danym filtrem.

Dodatkowo jeszcze dochodzi obnizenie, odciencie całkowite pewnego pasma dolnego.

Po przeczytaniu wątków na temat equalizerów, korektorów, graficznych i parametrycznych mozna zobaczyc i poznac roznice, ale trzeba sie jednak zagłebic tematycznie bo opisane sposoby działania pionka deh-2700r nawiązuja do poprostu wiekszej mozliwosci pracy zwykłego equalizera.

Zwrotnica Aktywna dodatkowo dopisze jest stosunkowo droga w porównaniu z ukłdami stosowanymi w radiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni parametryczny korektor umożliwia regulację trzech zmiennych: częstotliwości (czyli dostrojenia filtra), wzmocnienia (czyli podbicia lub podcięcia) oraz szerokości pasma

 

1. jest dla low, mid, high ( co prawda nie ma jakiegoś wybitnego zakresu, ale jest )

2. tak samo jest -/+ 6 dB

3. Q czyli dobroć to niby co to jest ?

 

Zwrotnica Aktywna dodatkowo dopisze jest stosunkowo droga w porównaniu z ukłdami stosowanymi w radiach.

 

złota myśl ... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...