Skocz do zawartości

Nagłośnienie w Colcie CA0


colt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Blache oklejasz wewnatrz aby nie rezonansowała.

Otwory rewizyjne zaslepiasz jakims sztywnym "materiałem" i takze oklejasz aby zapobiec rezonansom,drganiom brzeczeniom.

Wszelkie ciegna zabezpieczasz przed "obijaniem sie"

Komora w której bedzie "grał" głosnik ma być poprostu sztywna i szczelna,czego uzyjesz,

aby ten efekt osiagnąc to juz sprawa bardzo indywidualna :)

Ma poprostu spełniać swoje zadanie.

Moze byc drogo lub tanio.Efekt nie zawsze idzie w parze z wydanymi złotówkami :)

Trzeba to poprostu zrobic dobrze i solidnie uzywając materiałów,które owe kryteria spełnią.(sztywnosc,szczelnośc)

Osadzenie panelu MDF pod odpowiedni rozmiar głosnika i....tyle :)

Tak jak Panowie wyzej juz wspomnieli,drzwi wydaja sie bezkonfliktowe w omawianym tutaj zagadnieniu :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nic nie polece,bo by mnie tu odrazu........zjedli :)-oczywiscie żart :)

Generalnie wszystko zależy od zasobności portfela i ......umiejętności usłyszenia różnicy pomiedzy wygłumieniem budżetowym a "półprofesjonalnym"

Z tego co na forum "zaobserwowałem" to maty GMS,STP i Dynamat sie nadają do "pożadnego" wytłumienia drzwi :)

Zajżyj do forumowego marketu napewno znajdziesz co trzeba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamat-ta nazwa mi się o uszy obiła. Dzięki za podanie nazw:) A co do umiejętności usłyszenia różnic pomiędzy tymi wygłuszeniami-nie wiem, nie miałem okazji nigdy tego sprawdzić:)

Z innej beczki pytanie-co sądzicie o wzmacniaczu Sony XM-4045? I o głośnikach Infinity Reference 5712cf (bo takie też znalazłem u siebie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa jest pozadne wygluszenie drzwi - zdejmujesz boczki i inne podzespoly - jak widzisz musisz wyczyscic i odtluscic oklejany element. Zakupujesz maty, suszarka i jedziesz delikatnie kawalek po kawalku. Wyklejanie wnetrza drzwi by elemanty i blacha nie rezonansowala. nastepnie polecam zalozenie dystansow. potem zaopatrujesz sie w blache aluminiowa i dobierasz w zaleznosci do otworow. dokrecasz ja blachowkretami aby usztywnic.a nastepnie suszara i maty i znow jechanko. Potem przymierzasz boczek ewentualnie rozcinasz pod dystans. I tutaj troszke trudniejsza sprawa bo musisz uzyc zywicy i szpachli aby wszystko ladnie zrobic. nastepnie zakladasz pierscien by ladnie wygladalo badz zakupujesz maskownice do glosnika i masz zrobione drzwi

 

To jest tak w skrocie napisane. jesli chcesz wiedziec co i jak - poczytaj FAQ - wszystko jest opisane. jesli zapragniesz jakiejs ilustracji by na czyms sie wzorowac to w dziale "wasze instalacje" masz bardzo duzo aut robionych przez nas samych - a jak fachowo ? Sam zobaczysz.... :)

pozdrawiam i zycze milej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...