Skocz do zawartości

Zestaw CB


amsterdamson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam oddzielny temat, bo nie chcę mieszać, a przy okazji będzie bardziej przejrzyście. :) Otóż chodzi mi o zestaw cb radia do 600zł. Tutaj pójdę już nieco innym śladem niż przy wyborze CA i sprzęt może być nawet używany. :) Czekam na wasze odpowiedzi, póki co trzymajcie się. :) Aha, odnośnie anteny to preferowałbym coś krótkiego, bo nie bardzo widzą mi się te długie na metr albo i więcej druciaki, które potem ciągają się wszędzie po sufitach. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

made in marsylia ze starszej serii

 

Malesia :)

A tak na poważnie , jeżeli w gre wchodzi używany sprzęt to Herber I/II i do tego ML145 Sirio jeśli ma być magnes lub tak jak Hehepack Super Carbonium jeśli ma być montażowa. Nie baw się stanowczo w uchwyty .

Cober , Amsterdamson napiszcie czego oczekujecie od zestawu i gdzie go będziecie używać , oraz czy interesuje was ASC .

Pozdro

Bury22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

far40 dajesz i jest jak należy. zresztą kto miał antene na magnes i miał montowaną do karoserii to wie jakie są różnice

 

no niestety nie , czy to far 40 czy sps inox ( jeszcze mocniejszy ) nie zdaje egzaminu i nie ma szans na osiągi jak na dobrym magnesie na środku dachu ... Fizyki nie oszukasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co mówie :P montowałem cb swego czasu i te które mają masę połączoną z karoserią mniej szumią

 

Pewnie chodzi ci o zakłócenia z silnika i osprzętu , ale jeśli mówisz o szumie w eterze to niestety nie ma to wpływu . Przerobiłem naprawdę masę montaży CB i najgorsze co może być to uchwyt . Zapewnia on najmniejszą wartość przeciwwagową ze szystkich typów połączeń i charakteryzuje się najgorszymi parametrami propagacyjnymi ( jest bardzo kierunkowy ) . Ustawienie poprawnego SWR jest najtrudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie teraz furrore jakosc/cena robi radio Yosan 120pro(przede wszystkim nowe, gwarancja, pudełko), małe, proste, dobre filtry, czysty odbior. Majac wiecej pieniedzy do dyspozycji godnym radyjkiem jest SuperStar 120, Uniden pc68(te dwa sa duze, ale za to bija wiekszosc radyjek na głowe, pozadne CB radia).

 

Nie mozna rowniez zapomniec o Alan 18/28. Rowniez stare president herbert/wilson. Majac jeszcze wiecej peiniazkow mozna polecic President walker.

 

Ogolnie jak bede miał zmieniac CB to bede sie rozgladał za president walker/Uniden pc68/SS 120. Najbardziej mi odpowiada SS120.

 

Co do anten: Jedna najbardziej polecana antenka na magnesie to Sirio Ml 145. Dobra antenka, 1,5m. Ale jak ktos jest bardziej zapalonym uzytkownikiem CB, to polecam montaz "w dziurce". Mniej zakłocen, bezposrednie połaczenie z masa, lepszy odbior. Sam posiadam Lemm at1500 zamontowana w dziurce i jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walker/Uniden pc68

e radia to dokładnie to samo :) / ss120 fajne radyjko ale tylko dla zawansowanego cb-maniaka, no chyba że wiesz o co chodzi w piątkach i bandach :). Yosan pro jest strasznie słabo wykonany , ma słabe filtry i mocno przeczulony odbiornik

SuperStar 120, Uniden pc68(te dwa sa duze, ale za to bija wiekszosc radyjek na głowe

Oj tu się grubo mylisz :) są co najwyżej poprawne jak na nowe radia ...

Sam posiadam Lemm at1500 zamontowana w dziurce

"Dziurkę" należy pochwalić , ale antena bardzo kiepściutka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekuję od radia i gdzie go zamierzam użytkować? Przeznaczenie to głównie do tego by spytać w mieście o drogę (jeśli nie znam) i czy na trasie z punktu A do punktu B "jest czysto" :) Użytkować będę zarówno w trasie jak i w mieście, ale myślę że więcej po trasie. Przynajmniej na chwilę obecną. :)

 

Co do anteny to chciałbym na magnes, żebym mógł ją w razie czego dosyć szybko zdemontować. Te uchwyty hmmm? Średnio mi się jakoś widzą, ale ja tu nie jestem ekspertem, dopiero się uczę w tej dziedzinie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc Herbert i sirio ml145

 

Mógłbyś podać mi pełną nazwę radia? :) Bo tak nie mogę znaleźć ;p A co do anteny to nie da rady czegoś krótszego, tak do pół metra? Bo jak wcześniej wspominałem, nie chcę ciągać nigdzie anteny po sufitach... Czy to w garażach czy na parkingach podziemnych...

 

@EDIT: Radio już znalazłem. :) A nie lepiej ewentualnie kupić Harry'ego III ASC? :)

 

A co powiecie na temat anteny PRESIDENT SUPER FLORIDA? Z tego co wyczytałem ma zasięg do 12km (myślę, że tyle powinno mi starczyć tzn. pod warunkiem, że osiągnę to 12km :P) Cenowo też jest nieźle, ale prosiłbym jeszcze o waszą opinię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena do pół metra zapewnia bardzo słabe osiągi , niestety fizyka jest nieubłagana , najmniejszą anteną którą mogę Ci z czystym sumieniem polecić to hustler IC100 , ale lepsza (jakościowo) będzie Wilson litle will lub sirio AS100 . Presiden SUper florida jest nteną helikalną , ma to swoje plusy i minusy , główne minusy to w życiu nie osiągniesz 12 km , chyba że staniesz na jakiejś wielkiej górze pod miastem... standardowo ta antena ma ok 3 do 4 km zasięgu nadawczego i 6km odbiorczo . Harry ASC nawet się nie umywa do podanego przeze mnie trx-a Odbiorczo dużo gorzej nadawczo dużo gorzej, największa różnica jest w filtracji ANL i NB tu jest przepaść . Przekładając to na Car audio to jest tak samo jak byś miał do wyboru starego Kenia z serii PS(np 300t) i porównał go z nowym pidzingiem za tą samą cenę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, to będę się bujał z "metrówką" w takim razie. :P Chyba zdecyduję się na sirio AS 100, ale mam jeszcze takie pytanko. Lubię sobie depnąć na drodze, czy jak pojadę te 150 czy 180 to mi nie urwie tej anteny z dachu? Bo wielkość magnesu jakaś powalająca nie jest w sumie, widziałem większe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą antenką można spokojnie 180 lecieć :)

 

No to elegancko. :)

 

A jeszcze pytanko odnośnie radia. Możesz mi coś powiedzieć na temat PRESIDENT HARRY III ASC, czy nie miałeś styczności z tym radiem? Bo dumam nad kupnem nowego + właśnie ta antenka, którą mi poleciłeś. Jak myślisz będzie git, czy może być lipa? :) Z tego co zdążyłem wyczytać z opinii na necie podobno jest rewelacyjne, ale niektórzy ludzie dają ocenę 5/5 za to, że działa wogóle, a to czy mają jakieś drobne szumy czy coś to nie zwracają wogóle uwagi na to, zwłaszcza jeśli to ich pierwsze radio to nie mają porównania. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...