Skocz do zawartości

Jaki nowy wzmacniacz do maksimum 500 zł?


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że mój obecny wzmacniacz blaupunkt gta 4special mk2 lekko niedomaga postanowiłem zmienić go na coś nowego. Mam do wydania na ten cel do maksimum 500 zł(wliczając w to koszt przesyłki). Wzmacniacz tylko nówka.

Wstępnie wybieram z tych:

Hollywood HSL-400.4

JBL GT5-A604

CRUNCH GTR 250.4

RENEGADE REN1100S

AUTOTEK A-4150

Wzmacniacz będzie na razie zasilał zestaw przedni gms 960xt i tweetery gms oraz suba gms 250. W przyszłości myślę o zmianie suba na mocniejszego. Radio to clarion db288rusb. Szukałem informacji na temat tych wzmacniaczy ale nic konkretnego nie znalazłem. Który z tych które podałem będzie najlepszy w tej cenie albo jaki inny wzmacniacz warto jeszcze wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że nie ma jak przerobić tej zabudowy. Jest ona na prawie całą długość bagażnika. Jedyny sposób na montaż tego wzmaka to na zewnętrznej stronie czego wole uniknąć bo często mam cały bagażnik załadowany i mógłby się przypadkiem jakiś kabel odpiąć. Nie mówiąc już o tym że wzmacniacz by po pewnym czasie był trochę poobijany. A nowej zabudowy nie chcę robić na razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nowego zawsze jest ta gwarancja. Jeśli coś się zepsuje to odsyłam na gwarancje. W przypadku używki jak coś padnie to zostaje szukanie dobrego speca który nie weźmie kupę kasy za naprawę lub co gorsza nie uszkodzi go jeszcze bardziej. Druga rzecz że nie mam aż takiego bzika na punkcie car audio żeby dawać 500 zł za używany wzmacniacz. Dodatkowo do głośników które kosztowały prawie 2 razy mniej. Jak już to do góra 400 zł jeśli miałaby to być używka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nowego zawsze jest ta gwarancja. Jeśli coś się zepsuje to odsyłam na gwarancje. W przypadku używki jak coś padnie to zostaje szukanie dobrego speca który nie weźmie kupę kasy za naprawę lub co gorsza nie uszkodzi go jeszcze bardziej. Druga rzecz że nie mam aż takiego bzika na punkcie car audio żeby dawać 500 zł za używany wzmacniacz. Dodatkowo do głośników które kosztowały prawie 2 razy mniej. Jak już to do góra 400 zł jeśli miałaby to być używka.

 

ciekawe podejscie ale jak sobie babcia życzy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nowego zawsze jest ta gwarancja. Jeśli coś się zepsuje to odsyłam na gwarancje. W przypadku używki jak coś padnie to zostaje szukanie dobrego speca który nie weźmie kupę kasy za naprawę lub co gorsza nie uszkodzi go jeszcze bardziej. Druga rzecz że nie mam aż takiego bzika na punkcie car audio żeby dawać 500 zł za używany wzmacniacz. Dodatkowo do głośników które kosztowały prawie 2 razy mniej. Jak już to do góra 400 zł jeśli miałaby to być używka.

Naprawdę , kup sobie pidzinga za 200 zł bo i tak przecież kosztuje tyle co głośniki ... Naprawdę po co nas pytasz skoro wiesz najlepiej . Wszyscy ci radzą kup świeżą używkę w postaci np Phase rs4 lub troszkę starszego pionka Gm 924/944 . Wzmacniacze są sprzętem który normalnie używany się nie psuje . Myśle że dużo osób na tym forum ma wzmaki do których nikt nigdy nie zaglądał a są starsze od Ciebie :) (czy też mnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nowego zawsze jest ta gwarancja. Jeśli coś się zepsuje to odsyłam na gwarancje. W przypadku używki jak coś padnie to zostaje szukanie dobrego speca który nie weźmie kupę kasy za naprawę lub co gorsza nie uszkodzi go jeszcze bardziej. Druga rzecz że nie mam aż takiego bzika na punkcie car audio żeby dawać 500 zł za używany wzmacniacz. Dodatkowo do głośników które kosztowały prawie 2 razy mniej. Jak już to do góra 400 zł jeśli miałaby to być używka.

 

Powiem Ci tak. Jestem nowy na forum i w sumie w jakichś 90% zielony w tym temacie, ale na tyle wiedzy co posiadłem to mogę ją przekazać dalej, chociaż prawdę mówiąc tu już się nie rozchodzi o moją wiedzę, ale powiem Ci z mojego przykładu. Pisałem na forum, że chcę sprzęt CA do 2000-2300zł. Nikt się nie odzywał, więc zacząłem sam szperać i dałem propozycję na forum do oceny. Na szczęście życzliwi ludzie na forum ustrzegli mnie przed zakupem lipnego sprzętu i nie obudziłem się z ręką w nocniku. :) Pomogli mi skonfigurować sprzęt za taką kwotę mniej więcej jaką miałem do wydania. Zamówiłem towar i teraz tylko czekam na dostarczenie wszystkich komponentów. Ja za średniej klasy wzmaka zapłaciłem 550zł (580zł z przesyłką), fakt to jest nówka, ale też chłopaki namawiali mnie, żebym kupił używki chociażby z samych względów ekonomicznych. Na początku nie powiem myślałem tak jak Ty, ale teraz przejrzałem na oczy i jednak doszedłem do wniosku, że używka też może być ok. Patrz od kogo kupujesz i w jakim stanie i wtedy będziesz wiedział czy warto kupić daną rzecz czy nie. Jak skrzynia jest w dobrym stanie to niby czemu miałaby się zepsuć? Nowa nowa bo gwarancja, tak? Ok, spoko a co jak załóżmy kupisz nówkę, a miesiąc po gwarancji Ci siądzie? Wtedy będziesz sobie pluł w twarz, że nie kupiłeś używki. :) Zastanów się czego oczekujesz. Jeśli chcesz dobry sprzęt kup używkę, jeśli koniecznie stawiasz na gwarancje kup nówkę, ale gorszej jakości. Wybór należy do Ciebie, ale tak jak powiedział kolega bury jeśli wszystko wiesz najlepiej to po co pytasz o zdanie na forum? To chyba na tyle ode mnie. Przemyśl sobie jeszcze sam na spokojnie i zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizdzinga to bym nawet za darmo nie wziął :P . A co do tego phase rs4 to fajny ale gdzie go dostać za 500 zł??? Bo ja za najmniej 600 zł go widziałem. I druga rzecz ile prądu on ciągnie. Bo coś mi się wydaje że dość dużo po tym że ma 80A bezpiecznik.Moja instalacja raczej nie pozwoli mu zagrać więcej jak na połowę mocy, choć i to powinno wystarczyć na te głośniki. Pionków także nigdzie nie widzę w tych pieniądzach. Jedyny jaki znalazłem to 624 ale to chyba o wiele niższa seria.

 

Co do twojej wypowiedzi amsterdamson to po części się zgadzam. Nie mówię że wiem wszystko, bo jeśli chodzi o sprzęt to jedyne co wiem to to żeby nie kupować sprzętu piździnga itp. Nigdy nie słyszałem lepszego sprzętu niż blaupunkty, tanie magnaty i temu podobne więc nie mam odniesienia. Dlatego pytam tutaj co warto a co nie. Jeśli naprawdę nie warto kupować nówki to popatrzę na używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę nie warto kupować nówki to popatrzę na używki.

 

Uwierz mi, że Ci panowie znają się na rzeczy, przynajmniej mnie ich wiedza położyła na łopatki. Określają się mianem "TYLKO" fanatyków/miłośników/hobbistów o ile się nie mylę, a to co wiedzą to naprawdę kopalnia wiedzy. Miałem przyjemność pogawędzić dłużej póki co tylko z dwoma Panami, ale naprawdę nie żałuję. :) To jest moje pierwsze CA, więc nie mam wyrobionego ucha ani gustu jeszcze w sumie, ale myślę że z nimi nie zginę. Jeśli Ty ich posłuchasz też z pewnością na tym źle nie wyjdziesz. :) Wszystkie informacje, albo swoje zdania, które tu wyrażają robią to z czystej chęci pomocy takim zieleniakom jak ja. Nie muszą, a jednak mimo to robią. Za to wielki szacunek dla każdego z osobna i :padam:. :) Oni jeżdżą na spoty, siedzą w tym dłużej niż ja (nie wiem jak Ty), więc na pewno są w stanie dobrze nam doradzić. Szanujmy ich za to, bo ich pomoc może okazać się bezcenna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable wystarczą jeśli jest to OFC , http://allegro.pl/phase-evolution-rs4-gwarancja-i1516643894.html- tu jest zakończona z RS4 na gwar. za 549 zł , poczekaj trafi się jeszcze raz.

Pionka miało kilka osób na strefie do przedania , napisz temat w dziale kupię i dostaniesz pewnie jakąś ofertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki wiedzą co mówią. Sam niedawno kupilem phase rs4 w używce ( udało się wyrwać na ebayu w uk chociaż tam jest on rzadkością ) i muszę powiedzieć , że to bardzo dobry wzmacniacz. Warto go mieć chociaż u mnie zostanie zastąpiony przez precision power dcx 800.5 bo chce wszystko aktywnie mieć. U mnie pędzi morel tempo 6 + hertz es250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w dziale kupie i czekam. Może ktoś odpisze. A co jeszcze z używek poza tymi pionkami i rs4 polecilibyście?

Co do propozycji Adamu to napisałem że nie chce przekroczyć tego pułapu 500 zł a ty wyskakujesz z wzmacniaczami za 600 zł. Nie mówiąc już że parę miesięcy temu widziałem w sklepie helixa db4 za 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc już że parę miesięcy temu widziałem w sklepie helixa db4 za 500 zł.

i promocja może się pojawić w większej ilości sklepów jako ze za dosłownie chwilę wchodzi model po liftingu.

 

co do pułapu 500zł w nowych wzmakach to możesz mieć nawet taniej coś co przypomina wzmacniacz i mieć te same problemy co z obecnym, pozatym opatrzyłem swoją wypowiedź stosownym komentarzem, co z tym zrobisz Twoja sprawa.

 

z używek np alpina MRV albo stare poczciwe 35xx, "złote" sony XM kosztujące nawet sporo mniej a i tak biją na głowe to co masz obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...