Skocz do zawartości

Konwerter FM z zakresu EU na japoński


Wolf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje radyjko obsługuje zakres FM japoński. Mam konwerter ale jego działanie jest dosyć mizerne - jak już "złapię" stację to często mi ucieka jak by sygnał był bardzo słaby. Jest jakaś szansa żeby sobie poprawić odbiór radia??

 

Narazie znalazłem:

Konwerter - coś w ten deseń mam aktualnie w aucie

konwerter 2 - ten działa chyba na troche innej zasadzie niż w/w.

Opis gościa z elektrody który to kupił:

"Problem zakresu FM rozwiązany poprzez Frequency Shifter z englandu rodem :))

Działa zaskakująco dobrze. Myślałem, że będzie gorzej. Ma fajną cechę tzw dual shift.

Stacje pomiędzy 88 a 102 Mhz są przesuwane o -12 Mhz, radio dostaje je pomiędzy 76 a 90 Mhz czyli tak jak lubi.

Stacje pomiędzy 102 a 108 Mhz są przesuwane o - 24 Mhz, co daje 78 - 84 Mhz dla radia, czyli też w jego zakresie częstotliwości.

Radio eska jest na 105, 6 Mhz u mnie 81,6 czyli - 24 Mhz

Radio radiostacja jest na 101,5 u mnie 89,5 czyli - 12 Mhz

Inne konwertery obcinają część zakresu, robiąc tylko np -12 Mhz. S

Sprawdziłem jeszcze radio Maryja ;) dobre do testu, bo na początku skali jest (89 Mhz) -> przewędrowało na 77 Mhz.

Czyli ustrojstwo działa w sprawdzonym zakresie 89-105,6 Mhz. Można wierzyć że pokrywa cały zakres 88-108 tak jak deklarują."

 

 

A może jakiś wzmacniacz sygnału załatwi przynajmniej częściowo sprawę?

Jakieś pomysły/sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...