Skocz do zawartości

Czym nagrywacie DVD-Audio


erva
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pavliq - tylko chodzi aby na całej płytce zapisać w bezstratnym formacie, a nie mp3. Tak to można nagrać nawet w nero całą płytkę. Jednak chodzi o to, aby umieścić na płycie dvd np. 10 płyt CD w pełnej jakości bez kompresji jaką masz w mp3.

 

Ja również mam Alpine, jeszcze czekać musi trochę w kartonie na montaż i szukam już jakiegoś rozwiązania:-)

 

Programik do którego dałem link pozwala umieścić np. 5 płyt CD w pełnej jakości i nagrać jako DVD-audio. (tak na prawdę video).

 

pavliq - a próbowałeś w swojej Alpince na całe dvd dać same wavy? czy to "łyknie" wybrać np. typ płyty z danymi i czy Alpina zobaczy te pliki? Chyba jest na takie okazje zabezpieczona i nie powinna:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavliq - tylko chodzi aby na całej płytce zapisać w bezstratnym formacie, a nie mp3. Tak to można nagrać nawet w nero całą płytkę. Jednak chodzi o to, aby umieścić na płycie dvd np. 10 płyt CD w pełnej jakości bez kompresji jaką masz w mp3.

Flac'i zmieniasz na .wav w foobar2000, wrzucasz albumy do folderów i "głupim" Nero nagrywasz całość.

Ja tutaj nie widzę żadnego problemu.

 

PS. cały czas ja zgrywam wszystkie płyty, czy to DVD czy CD Nero Burning Rom w wersji 6.0 i nie narzekam, dodatkowo flac'i zmieniam powyższym programem i dawaj tak w kółko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flac'i zmieniasz na .wav w foobar2000, wrzucasz albumy do folderów i "głupim" Nero nagrywasz całość.

Ja tutaj nie widzę żadnego problemu.

 

PS. cały czas ja zgrywam wszystkie płyty, czy to DVD czy CD Nero Burning Rom w wersji 6.0 i nie narzekam, dodatkowo flac'i zmieniam powyższym programem i dawaj tak w kółko :P

 

właśnie problem jest, bo alpine wav'a Ci nie łyknie.

Można nagrać DVD Audio w bezstratnym formacie, ale potrzebny jest soft do authoringu dvd - trzeba wyklikać menu, albumy, etc. Trochę jest z tym roboty. Wtedy w przypadku płyty dwuwarstwowej masz bezstratnie dyskografie całego zespołu na jednej płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruby1986 - zgrywasz ale jako co? DVD-Audio? Masz taką opcję w swojej wersji Nero ? :rolleyes:

Pewnie mówisz o CD-Audio, albo masz u siebie odtwarzacz bez zabezpieczeń np. oparty na winie CE, ale to już inna bajeczka :wink2:

 

właśnie problem jest, bo alpine wav'a Ci nie łyknie.

Można nagrać DVD Audio w bezstratnym formacie, ale potrzebny jest soft do authoringu dvd - trzeba wyklikać menu, albumy, etc. Trochę jest z tym roboty. Wtedy w przypadku płyty dwuwarstwowej masz bezstratnie dyskografie całego zespołu na jednej płycie.

- dyskografia w pełnej jakości na jednej płycie, to jest coś pięknego :cwaniak:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruby1986 - zgrywasz ale jako co? DVD-Audio? Masz taką opcję w swojej wersji Nero ? :rolleyes:

Za stare Nero posiadam i nie mam takiej opcji :P

 

Ja poszedłem innym tropem.

Zrobić z flac'a .wav, wrzucać albumy w folderach tak jak masz to ściągnięte, np. i potem jako DVD-ISO, czy jakoś tak.

Robisz to samo, w jaki sposób nagrywałbyś mp3 na CD, tylko że w bezstratnej wersji, wcześniej przerobionej na .wav.

Tylko właśnie nie wiem, jakby to odtwarzała stacja/car DVD ?

Bo ide w ciemno, że gdybym tak wypalił i wrzucił to do stacjonarnego DVD, to nie byłyby żadnego problemu.

W sumie to muszę to kiedyś wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruby1986 - stacja medialna Alpine i chyba innych markowych producentów odtwarza pliki: MP3/ AAC/ WMA/ DivX Playbac.

Jedyne na rynku radio które odtwarza wav ale po USB to chyba DEX-P99RS. Może się jednak mylę...

W każdym razie ciekawi mnie czy ktoś na forum wypala DVD-audio :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię kombinować, także zawsze coś można wykminić, lub poszukać wypalacza, który konwertuje pliki do DVD-Audio, wtedy będzie bez problemu :zdrowko:

 

PS. gdzieś w jakimś temacie, w dziale "Przy piwie", można znaleźć dywagacje na temat tego, jak przerobić flac'a na mp3, tak aby nie stracić jakości albumu, tego nie próbowałem, ale to również kolejne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ten program który podałem w pierwszym linku powinien sprawę załatwić. Dziwna jest tylko ta informacja, że maksymalny projekt to 4,3 Gb. Gdyby nie to, że moje dvd czeka na półce, to zamiast gadać, to bym już próbę zrobił, ale może i tak zaraz coś posklejam i spróbuję do starego dvd włożyć, który za wiele nowych formatów nie łyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna jest tylko ta informacja, że maksymalny projekt to 4,3 Gb.

Może nagrywarka w Twoim kompie Cie ogranicza ?

Swojego czasu też tak miałem, Nero widziało cały projekt, ponad 8GB i mogłem spokojnie tworzyć, lecz moja wypalarka miała ograniczenie i była dupa, i nici z DL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zobacz w opisie tego programu. Punkt 3 - piąta linia od samego końca przed punktem 4.

Fakt, program jest w ten sposób ograniczony, trochę to dla mnie dziwne, no ale cóż.

Najlepiej to niech FUBU się wypowie na ten temat, w końcu studiuję informatykę i powinien być bardziej ogarnięty ode mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. gdzieś w jakimś temacie, w dziale "Przy piwie", można znaleźć dywagacje na temat tego, jak przerobić flac'a na mp3, tak aby nie stracić jakości albumu, tego nie próbowałem, ale to również kolejne rozwiązanie.

 

w cuda wierzysz? :)

nawet 320kbps w mp3 to kompresja STRATNA, więc chyba nie da rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...