Skocz do zawartości

Instalacja w poczciwej b3... Sugestie


Rodekton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto to Audi 80 b3 89r.

 

Źródło:

Clarion DXZ468RMP

 

Zasilanie:

35mm2 plus z aku, 35mm2 masa w punkcie masowym w bagażniku i z tego samego miejsca podłaczona masa radia. bezpiecznik 100A

 

Sygnał:

5,5mb Rca podwójnie ekranowany no name

 

Wrota:

Hertz HSK165

 

Drzwi wygłuszone matami dekarskimi z powłoką aluminium (jakaś niemiecka nazwa) niestety tylko częściowo czyli wyklejona podwójnie blacha wewnątrz i wszelkie cięgna, planuje powrót do tematu i wywalenie fabrycznego wygłuszenia tapicerki drzwi i zaślepienie otworów technologicznych i przy tej okazji dołącze całe fotostory.

Panele pod głośniki wykonane z płyty mdf 18mm malowane w kolor tapicerki z naniesioną chropowata fakturą zeby nie odróżniały sie od reszty. Zwrotki mocowane w kieszeni drzwi przy samym wooferze tak, żeby był do nich dostęp bez konieczności demontowania tapicerki. Tweetery zamontowane na słupkach na dystansach pod kontem 30st względem powierzrchni słupka. Skierowane są pionowo do góry, w celu rozproszenia sceny.

 

Wzmacniacz:

Hifonics Zeus z700

 

Key Features

Amplifier Type Multi Channels

Bridgable Bridgable

RMS Power at 4 Ohms 50 W x 4 + 200 W x 1

RMS Power at 2 Ohms 100 W x 4 + 300 W x 1

Number Of Channels 5

Performance

Frequency Response 10 Hz - 30000 Hz

Signal to Noise Ratio 90 dB

THD at Rated RMS Power 0.03 %

Crossover / Equalizer

Bass Boost With Bass Boost

Bass Boost Frequency 40 Hz

Other Features

MOSFET Circuitry Yes

Dimensions

Width 10.16 in.

Depth 16 in.

Height 2.24 in.

 

Sub:

JBL GT5-12

 

Skrzynka z mdf 25mm 49,2l z okrągłym tunelem br strojonym na 34HZ.

Swietnie radzi sobie sobie ze śpiącymi kawałkami (tylko takich słucham) ale ma poważne problemy z dynamika i precyzja przy szybszych.

 

Zestaw kalibrowany był przy ścieżce wave 50Hz sinus i poziomie 25 w skali 33 radia. I tak Hertze dostały 14,8V z kanałów 1 i 2 co daje ok 55W - probowałem, napędzać je w moscie przy ok 110W, ale wzmacniacz zbytnio się wzbudzał i zniekształcenia byłu słyszalne duzo wczesniej. Ostatecznie pozostały przy 55W i cieciu w okolicach 80HZ. Tweetery na tłumiku -2dB

Sub dostał 28V - ok 195W i dodatkowo podbicie +3dB przy czestotliwości 40HZ przyciete tez lekko ponad 80Hz.

 

Gra to dosyc spujnie i czysto, najgorszą bolączką jest jednak wycofana średnica no i tweetery mogłyby być bardziej stonowane.

 

Czy jest senst podłączania separatki w bi amp z racji wolnych kanałów 3 i 4?? a może wykożystać je do zasilenia jakiś średniaków, jak tako to jakich? (wolne miejsce w podszybiu 100mm)

Prosze was o sugestie, co można jeszcze poprawić, jak uwypuklic średnicę i ogólna ocene całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo :)

Skoro Ci odpowiada sub a w szczególności radio 'flaki z olejem' to w takim razie dlaczego piszesz że chciałyś coś poprawić w kwestii m.in średnich tonów ?

Co do oceny całości to nic nie mogę się wypowiedzieć bo nie ma zdjęć, a zarejestrować się i napisać ładny opis to jeszcze za mało żeby móc oceniać konkretnie, będą zdjęcia bedzie i szerszy komentarz. Na tą chwile nic innego poza zabawa radiem nie da się za bardzo wymyślić - jedynie zmiana radia a w nastepnej kolejności suba.

Wklej zdjęcia zobaczymy jak to masz zamontowane. Bo możliwe że masz słupki spaprane i dlatego nie ma dobrej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowane są pionowo do góry, w celu rozproszenia sceny.

 

 

:przestraszony:

 

 

Nie mowie ze jest jedno doskonale ustawienie tweetera ale HSK traca bardzo wiele szczegolow im bardziej sa NIE skierowane na twarz.... tu efekt raczej slabej srednicy jak graja w sufit a u mnie wystarczylo ze odchylilem glowe 10-20 cm i juz mi cos ginelo....

 

tweetery mogłyby być bardziej stonowane

 

 

To nie wina tweeterow tylko tego ze reszta komponentow jest z innego pulapu cenowego i jakosciowego , system totalnie pozbawiony dynamiki poprzez zastosowanie komponentow niskiej polki o "ospałym" i nie precyzyjnym sposobie grania zabieraja glosnika wysokotonowym szczegolowosc i zycie.... tutaj mam na mysli radio choc wzmacniacz troche inaczej , dynamiczniej na bardzo nie precyzyjnie , ogolnie slabe komponenty ktorym na moje oko/ucho nie pomoze wpakowanie na pale mida raczej zmienilbym wszystk9e komponenty poza HSK ale wiadomo ze jest to nie realne , wiec idealnej rady nie mam bo zawsze albo wzmak albo radio bedzei psulo dzwiek , ja bym pod HSK dal wmacniacz cieply ale nie bardzo pozbawiony szczegolow oraz jakas CDA lub CDM 7.... co da dynamike i szczegoly po pewnym dopracoaniu. Wiadomo ze na odleglosc ciezko jest doradzac bo sie nie slucha ale natarczywa gora to raczej wzmak brak srednicy to bardziej radio moim zdaniem teraz pytanie co chcesz najpierw poprawic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie rządzi :rotfl:

 

Jak sie jeździ taczką to jej bagażnik musi tak wyglądać :kwasny:

 

Wzmacniacz wolałbym ocalić, bo kupe lat temu zapłaciłem za niego ponad 2tys, ale do zmiany radia czuje sie zobowiązany, po waszych wypowiedźiach tylko nie wiem jeszcze w jaki przedział cenowy celowac, zeby był adekwatny do reszty. Co proponujecie poza CDA lub CDM 7...? Czy raczej coś z tego powinienem wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz wolałbym ocalić, bo kupe lat temu zapłaciłem za niego ponad 2tys, ale do zmiany radia czuje sie zobowiązany, po waszych wypowiedźiach tylko nie wiem jeszcze w jaki przedział cenowy celowac, zeby był adekwatny do reszty. Co proponujecie poza CDA lub CDM 7...? Czy raczej coś z tego powinienem wybrac?

Widzisz jak szybko zmieniłeś zdanie ? :cwaniak: Szykuj się na 'drastyczne zmiany' :kijemgo:

 

Co do wzmacniacza narazie bym nie ruszał wogóle. Głośniki zostaw, pobaw sie za to ustawieniem tweeterów.

Co do radia temat rzeka. Ja polecam Pioneera DEH P9400MP lub P88RS MK2 jeśli ma być łempeczy. Jeśli nie to DEX-P99R , DEH-P9300R , DEH-P9100R, DEH-P825R. Z czego jesli ma być bez stresowo i radio ma byc w miare dostępne to zostaje tu tylko z tego P88RS. Na reszte radyjek to trzeba miec dużo czasu i szczęścia żeby kupić coś niezajechanego. Masz na allegro teraz DEX-a P99R w igła stanie za tysiaka. I wg mnie jest to bardzo dobra jesli nie najlepsza opcja i będzie super bazą na przyszłość gdybyś chciał po podpinać jakieś ambitniejsze klocki.

Z drugiej strony jeśli zależy Ci na tym żeby radio było nowe i miało obsługe MP3 to zostaje tutaj P88RS jak już pisałem.

 

Możesz też rozglądnąć sie za takim radyjkiem jak Eclipse 8544 ew Kenwood XXV 01D ostatecznie Alpine 9815 9835 9855. Wszystko zależy czego oczekujesz.

Jedno jest pewne - z tym Hifonem co masz na pewno sprawdza sie robiąc dobrą robote P88RS /P9400MP - sprawdzone w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem praktycznie zdecydowany na P88RS. DEX-P99R jest napewno bardziej rozbudowany, 88 urzeka wyglądem - może to najmniej ważne ale jednak. Czy między tymi dwoma modelami jest jakaś kolosalna przepaść, czy graja one podobnie?

 

A tak przy okazji.... Skoro źródło ma być lepsze to wypadałoby i zmienić suba tylkio na jakiego? Chciałbym, zeby miał dobre zejscie, ale jednoczesnie nie tracił na jakości. Czego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...