Skocz do zawartości

Prosze o pomoc przy doborze sprzetu audio do Fabi 2001r.


rm23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Na poczatek prosze o wyrozumialosc jestem nowy na forum i prosze o pomoc w doborze sprzetu audio do mojej fabi 2001r (elektryczne szyby). Muzyki slucham roznej techno, dance, dream dance itp. Chcialbym zamontowac cos fajnego do tego autka zeby mocno gralo vokal i basik ale zeby nie bylo przesadnie wszystko przesterowane. Posiadam radio Pioneer DEH-P88RSII i tube Pioneer TS-WX20LPA, potrzebuje dobry wzmacniacz i glosniki na razie na przod ale tez bede potrzebowal cos na tyl w przyszlosci (lubie jak gra z kazdej strony). Chcialbym podlaczyc wszystkie glosniki pod dobry wzmacniacz i wygluszyc drzwi. Podam tylko propozycje glosnikowe i wzmacniacza jaki mi przychodzi do glowy Glosniki dwudrozne- Hertz HSK 165, Wzmacniacz- Audison LRX 1.1K. Chcialbym zeby mi ktos dobrze doradzil czy wszystko razem bedzie jakos gralo i czy wejdzie do mojego autka bo nie zajmuje sie car audio to nie moja dziedzina ale z podlaczeniem sprzetu nie bedzie problemu. Bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc bo troche to kaski bedzie mnie kosztowac nie chcialbym wywalac w bloto. Podziekowal wszystkim jeszcze raz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bede montował mój sprzet prawdopodobnie do fabii. Czytałem na forum fabiaclub.pl, że hsk nie wejdą bez przeróbek. Radio masz ze zwrotnicą aktywną, poustawiasz wszystko aktywnie. Ja na Twoim miejscu kupiłbym 2 wzmacnacze ciepły fajny na przód, drugi na woofery i tak zostawił. Jeśli sie nie spodoba to zamontujesz wiecej głośników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalastrag Dzieki za pomoc masz racje ze te glosniki nie podejda bez przerabiania, poczytalem sobie na forum fabi. Ma ktos moze jakis pomysl na jakis dobry zestaw glosnikowy cos w przedziale cenowym do Herza HSK?. Michalastrag jaki wzmacniacz miales na mysli piszac ze dalbys na przod cos cieplego? bo jak cos moge dac na przod i tyl cos cieplego a bas bedzie mi robic moj pioneerek aktywny co o tym myslisz? dzieki za pomoc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak szybko nie rezygnuj z hsk, moze lepiej przerobić tapicerkę. Ja jakims specem od audio nie jestem. Sprzedaje teraz astre i jeszcze nie wiem co kupie za auto.

Na dzień dzisiejszy mam to samo radio co Ty, wzmaczniacz b40 genesisa, pod którym moze bedą hsk, takie zestawienie słuchałem i bardzo mi się podoba. A woofer można dać inny który wejdzie i spiąc aktywnie zwrotnicą z radia. Tył bym na Twoim miejscu odpuścił. Gdy ustawisz korekcje czasowe w radiu bedziesz miał super wokal na przodzie na środku i ładną scenę. Instrumnety z tyłu nie są dobrym pomyslem ;)

 

Edit: b40 zasilał będzie tweetery, ale mógłbys kupić tanio xm-2020 na tweetery też taką opcje słuchałem i jest bardzo ładnie.

Do wooferów mam inny wzmacniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mysliscie o tym PowerBass 2XL-6C? ( http://allegro.pl/powerbass-2xl-6c-60c-2-drozne-165mm-i1511776681.html ) pytam tak na wszelki wielki jakby hertz nie podeszly albo bylo z tym zbyt duzo babrania! Nad wymienionymi wzmacniaczami sie zastanowie ale moze jakies inne propozycje co do wzmacniaczy albo glosnikow? przedzial cenowy jesli chodzi o glosniki nie wiecej niz 900zł wzmacniacz hmmm nie wiecej niz 1500zł max. Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jak kolega przeczyta ze 3 razy faq Nazara to bedzie bardziej sie orientowal. to co mnie zrazilo to to ze kolega ma tube. Tuba to shit....

Swoja droga napisal ze slucha DNB i Techno zatem potrzebuje cos co nisko zejdzie i troszke ostrzej zagra. Wiadomo DNB ma szybkie tempo i potrzeba cos do 30 cm a schodzacego nisko. takze sopranik musi byc nie co bardziej zaostrzony by sie rozroznialo to wszystko. Zazwyczaj cieple brzmienie poleca sie do rocka jazz.... itp.

Hertze HSK 165 jaknajbardziej na przod - tutaj jest delikatny problem bo sa 2 rodzaje hertzow tansze i drozsze. Aktualnie jestem w posiadaniu tych drozszych HSK 165.4 ktore maja na zwrotce przelacznik z ostrej na bardziej cieple brzmienie. Polecam wlasnie te ale nie wiem jaka kwota dysponujesz. Kolejnym zestawem odseparowanym mysle ze spelniajacym twoje oczekiwania moze byc ktorys z modeli DSL to takze dobry zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu dzieki wlasnie sciagnolem faq Nazara i jutro biore sie za czytanie... Co do glosnikow hertz-a to ok moge zainwestowac w 165.4 tylko jeszcze nie wiem co zrobic zeby one weszly do mojego auta. W tym linku http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=2033&highlight=drzwi kolega mial maly problem ze wsadzeniem glosnikow o glebokosci 61mm musial wsadzic pod dystanse jeszcze 3 warstwy maty tlumiacej a co dopiero hertze hsk 165.4 ktore maja 75mm a z menbrana 84.5mm. Jesli ktos ma patent na to zeby to wsadzic to do mojego auta jestem zainteresowany i prosze o pomoc. Jesli chodzi o tube to dla mnie bez roznicy moze pojdzie na sprzedaz zobaczymy jak wszystko sie potoczy... !

 

ZbuchanaOWCA- 2500zł na wzmacniacz i glosniki, wygluszenie i okablowanie to inne koszta... dziekuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz wsadzic to bez jakiejkolwiek drobnej przerobli to zapomnij.

1 - dystanse

2 - wytlumienie

3 - ingerencja w boczeka auta (wycinasz, zywica i i inne pierdoly i jedziesz z koksem na twoje upodobanie)

4 - powtorne obicie boczka :)

 

To wszystko sie wiaze z kosztami. niestety jak ma wygladac i ma to grac to musisz sie liczyc z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha rozumie, piszac ze nie chce przerabiac autka mialem na mysli ze nie chce rozcinac plastikowego boczka ale widze ze bede zmuszony cos z tym zrobic. Postaram sie poszukac jakis gotowych prospektow na necie moze ktos to przerabial i ma juz gotowego pomysla.. Jak sie zastanowie nad kupnem co i jak dam znac co wybralem ale to straszny wybor tyle firm istnieje ze glowa mala ale cos wybiore pomiedzy hertz-em albo morel tempo albo DLS bo cenowo podobne. Jesli ktos ma cos do dodania zapraszam. Podziekowal jeszcze raz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba gotowych boczkow nie znajdziesz ale jesli mieszkasz gdzies niedaleko kogos od nas z forum (zorientuj sie) to mozesz ladnie poprosic i zlecic ową przerobke - oczywiscie nie za free... Sam widziesz ze kupno glosnikow wzmaka/ow i radia to nie wszystko i potrzebne sa dodatkowe koszta

To jak zorganizujesz swoje wlasne auto zalezec bedzie tylko od ciebie - proponuje wejsc w dzial "wasze instalacje" i popatrzec jakie prace sa niezbedne do dobrego grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie zamieszczę bo nie będę tego demontował. Opiszę w skrócie:

- Odkręcasz oryginalny dystans z głośnikiem 165 mm i wyrzucasz całość do śmieci.

- Przykręcasz nowy do tej błyszczącej blachy od podnośnika - tak jak oryginał. W zależności od grubości dystansu trzeba nieco ranty tej okrągłej dziury trochę do wewnątrz lub na zewnątrz dogiąć - kilka mm. Przymierzyć głośnik do dystansu i sprawdzić trzeba czy głośnik magnesem nie dotyka czegoś z tyłu i tak pokierować dogięciem blachy żeby był maksymalnie w środku i nie dotykał.

- Przykrecasz głośnik na cacy.

- I teraz najważniejsze - bez tego kroku boczek będzie dotykał do membrany - robisz coś na kszałt dystansu/podkładki - nie wiem dobrze jak to wytłumaczyć, na rancie dystansu (tego pod głośnikiem) na około głośnika, dokręcasz "coś" o wysokości około 2 cm (zależy od głośnika) - od biedy mogą to być wkręty wkręcone co jakiś cm i wystające te 1-2 cm do góry - tak z 10-12 szt. Mają nieco odchylać boczek i trzeba je wkręcić od strony zawiasów drzwi i na dole. Na górze i od strony korbki korbki są zbędne. Łepki można pokryć silikonem żeby nie porysowały boczka od wewnątrz (choć nie ma to w zasadzie znaczenia)

Uszczelniasz sobie połączenia dystansu i głośnika czym tam masz i zakładasz boczek. Wchodzi trochę ciężej ale później jest ok.

 

Tak miałem w pierwszej wersji - później zmodyfikowałem bo udało mi się znaleźć okrągłą ramkę którą zastąpiłem te wkręty. Boczek się już rozciągnął i łatwiej wchodził. Myślę że do pierwszego montażu można sobie "lekko" pomóc opalarką. Tzn. podgrzać od spodu boczek w miejscu głośnika i nadać mu nieco wypukłości.

 

Nic nie trzeszczy, wygląda oryginalnie, boczek na wszystkich mocowaniach osadzony. Myślę że tym sposobem da się jeszcze upchnąć nieco głębszy głośnik nić 61mm, bo takie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To znow ja przed ostatecznym zakupem jak zwykle mam watpliwosci na co sie zdecydowac prosze o pomoc mam tu kilka propozycji: Hertz HSK 165.4 (225funtow) albo DLS R6A (nie mam ceny ale podobnie jak inne) albo Focal K2 Power 165KR(219funtow) albo Focal 165V30 Anniversary Limited Edition (180funtow) ;) ten ostatni zestawic Focala jest w dobrej cenie ale na to nie patrze bo kilka funtow mnie nie zbawi.. Dziekuje za pomoc i checi !! Pozdrawiam serdecznie Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Jarosx9

nie zle kolego wykumales ale czy zastanawiales sie czy bedzie to praktykowane posrod forumowiczow. Ja osobiscie odstapie od takich zabiegow w moim aucie za 250 tys jeszcze sie gwarancji pozbede :P

 

A jesli chodzi o kolege rm23 - proponowalbym odsluchac tych zestwawow pod roznymi wzmakami i wybrac twoim zdaniem najlepiej sluchajace sie. Dobrym sposobem jest przejechanie sie na jakis spocik gdzies niedaleko ciebie i odsluchanie sprzetow. napewno wiele sie nauczysz bo po to one sa - by wytmieniac sie doswiadczeniem a przy okazji wypiciu jakiegos browarka :)

 

Sory za takie pisanie ale cos sie dzieje z opcja cytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Jarosx9

nie zle kolego wykumales ale czy zastanawiales sie czy bedzie to praktykowane posrod forumowiczow. Ja osobiscie odstapie od takich zabiegow w moim aucie za 250 tys jeszcze sie gwarancji pozbede :P

Miałem/mam nówkę z salonu, jednak serwisu nigdy nie odwiedziła (choć to już szósty rok), może stąd moje rozumowanie. Też swoje kosztowała.

Poza tym moja przeróbka/montaż jest całkowicie niewidoczna z zewnątrz, no może widać nieco przez kratkę w boczku inny kolor głośnika.

 

PS. Idąc tym tokiem myślenia, to w aucie nie możesz wyjąć ani włożyć radia, ani zrobić wielu podobnych rzeczy poza serwisem. W takim razie nie wiem po co ten temat - idziesz do salonu pytasz ile złotówek potrzeba/płacisz i montują. Zero zmartwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...