Skocz do zawartości

Kaunas Litwa -giełda samochodowa


trafalgar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pół OT:)

 

Nie byłem ale był artykuł na temat Litewskich giełd. W skrócie - Litwini ściągają auta z Niemiec, tylko że hurtowo. Wtedy ostro dogadują się z ceną i tam auta potrafią być tańsze.

 

Jestem ciekaw czy ktoś z praktyki to potwierdzi;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taka skromna odpowiedź?Chciałbym coś więcej wiedzieć.No niech kolega pavliq się otworzy :wink:

 

co chcesz konkretnie wiedzieć?

Samochody są taniej, w lepszym stanie, jedziesz i wracasz tego samego dnia, za dokumenty i ubezpiecznienie płacisz mniej.

 

z dużych wad - samochody oglądasz na lawecie no i jak na giełdzie - kupujesz kota w worku. Jak się znasz, szukasz konkretnego modelu to ok, ale jak nie masz wiedzy to weź ze sobą kogoś ogarniętego bo i naciąć się można łatwo (na miejscu też klepią niektóre auta :))

 

napewno jak rozważasz wyjazd - hitlerowo vs. litwa to jedź na litwę.

 

Nie wiem jakiego auta szukasz, ale pamietaj giełda jaka by nie była, to "deal" na kolanie i jazda próbna "po placu". Opłacalnośc może byc złudna.

 

co byś nie kupił i tak się opłaci :) wszystko się u nas (niestety) sprzeda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz kota w worku. Jak się znasz, szukasz konkretnego modelu to ok, ale jak nie masz wiedzy to weź ze sobą kogoś ogarniętego bo i naciąć się można łatwo (na miejscu też klepią niektóre auta :))

 

co byś nie kupił i tak się opłaci :)

 

Oj, Twoj optymizm jest imponujący, ale ja tego nie kupuję. Aut za to, zdarzyło mi się kupic kilkanaście, w przeróżnych okolicznościach.

 

Autorowi tematu polecam auto z Polski, użytkowane u nas ok 2 lat, szperac na forach tematycznych wybranej marki w działach "zakup kontrolowany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Autorowi tematu polecam auto z Polski, użytkowane u nas ok 2 lat, szperac na forach tematycznych wybranej marki w działach "zakup kontrolowany"

 

Ten model występuje nieczęsto w sprzedaży(Mazda Premacy 1.8 b.)po jak piszesz 2 latach użytkowania w Polsce.Na forum Mazdaspeed zarejestrowany juz jestem jakiś czas ,ale ten model jakoś nikt nie chce sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL nic ciekawego nie znalazłeś ?

 

No niestety nic godnego uwagi nie wpadło mi w oko.Zresztą większośc z tych aut i tak jest sprowadzana z za granicy czy to tej wschodniej czy zachodniej.Więc wole jechać sam i wiedzieć nieco więcej o histori auta niż ktoś tu miałby mi na miejscu dorzucić kilka stron bajek jakie to ono jest wspaniałe ,niezawodne ,nieuszkodzone itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Litwie stoją jak na razie lepsze samochody ogólnie mówiąc niż u nas na allegro lub giełdach. Tam weźmiesz pierwszy lepszy i będzie lepszy niż igła z alle. Wiadomo są wyjątki.

Tam handel idzie lawetowy. Ściągają oni przeważnie jak na razie całe auta. Mówię jak na razie bo i tam się wycwanią z czasem.

 

Nie ma co tutaj się czarować, 99% samochodów sprowadzonych które są na allegro są przeważnie ostro powypadkowe. I robione są igły u nas. Zdrowych fur nie opłaca się ściągać po prostu. Lepsze fury naprawdę warte uwagi nie trafiają na aukcje tylko rozchodzą się między swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...