Skocz do zawartości

HI INPUT


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wejście we wzmacniaczu FR FL RR RL, a radio ma wyjście tylko na 2 głośniki (bo to stare radio jest :) )

 

1. Czy można podłączyć do wzmacniacza FR i FL i będzie działał normalnie na wszystkich 4 kanałach :?:

2. Jeśli pierwsza opcja odpada to co zrobic :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wzmacniacz 4 kanałowy a radio ma tylko jedną parę RCA , tak ? Niektóre wzmacniacze posiadają przełącznik który umożliwia "zasilenie" 4 kanałów tylko jedną parą RCA. Jeśli w tym piecu nie ma takiej możliwości to pozostaje jedynie zakup rozdzielacza RCA ;)

 

 

Mam nadzieje że to nie żart bo prima aprillis już się skończył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wzmacniacz 4 kanałowy a radio ma tylko jedną parę RCA , tak ? Niektóre wzmacniacze posiadają przełącznik który umożliwia "zasilenie" 4 kanałów tylko jedną parą RCA. Jeśli w tym piecu nie ma takiej możliwości to pozostaje jedynie zakup rozdzielacza RCA ;)

 

 

Mam nadzieje że to nie żart bo prima aprillis już się skończył :D

 

1. Radio nie ma wcale RCA

2. Faktycznie się skończył :P no ale to nie żart :)

3. Rozdzielacz raczej nie potrzebny bo wzmacniacz ma wejście HI IN.

 

Tylko, że radio ma tylko wyjście prawy i lewy kanał. Nie daje wyjścia na podłączenie 4 głośników tylko na 2. I czy wystarczy jak do HI IN wepnę tylko FL i FR czy muszę też jakoś "znaleźć" RL i RR :?:

 

BTW. Jest to ODA o której pisałem wcześniej i po podłączeniu jej na instalaci w domu :P wszystko działa jak należy także u kolegi leży instalacja (której niestety nie robiłem) i coś jest w niej skopane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę fakt iż możesz się spodziewać gorszej jakości przez hi input , pomyśl nad zmianą radia z wyjściami RCA , że chyba to seryjne wbudowane radio , to ok. Są wtedy inne priorytety.

 

Wziąłem :) Radio nie jest wbudowane, ale ponoć takie jak fabryka dawała i takie ma zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można dorobić w przyszłości jedną parę RCA - średnio kumaty elektronik poradzi sobie z tym w godzinkę , w koszcie 5kg cukru ;)

 

Może i się dorobi, na razie już jest podłączone i wszystko działa jak należy :ok:

Dzięki Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można dorobić w przyszłości jedną parę RCA - średnio kumaty elektronik poradzi sobie z tym w godzinkę , w koszcie 5kg cukru ;)

 

Z tego co się orientowałem - jest to dużo gorsze rozwiązanie niż HI INPUT czy konwerter ...

 

Dlaczego gorsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...