Skocz do zawartości

Czy da sie przerobic zmieniarkę?


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dosyc proste ale technicznie..

Myslałem nad możliwoscią przerobienia zmieniarki do radia w taki sposób by zastąpic jej bebechy na mozliwosc odczytu z kart SD czy cos podobnego.

Czy jest to mozliwe? Jesli tak-jakie mnie czekaja trudnosci?

Najprosciej mówiac-zastapic sygnał laseru z płyty CD na sygnał cyfrowy\dane zapisu z karty.

Pytanie tez jak wyglada zapis na płycie-chodzi mi o porównanie tak jak z dyskami twardymi (mam na mysli fat16, fat32 i ntsc)

Wszystko ma na celu odsłuchu wyłacznie plików *.WAV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak najbardziej jest to możliwe.

Co prawda przed przeróbką komunikacja pomiędzy nimi wygląda mniej więcej jak rozmowa eskimosa z pigmejem przez telefon ale ....

wystarczy odrobina wiedzy aby zbudować i zaprogramować odpowiedni translator. :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym się nie da sterować z poziomu radia ale ....

dla osoby chcącej to zaadoptować do sterowania z poziomu radia to .... pikuś .... Pan Pikuś :zawstydzony: .

Pewnie się nie da. Elektronem nie jestem ale według mnie prościej jest dorobić wejście coaxialne za wejściem zmieniarki niż się bawić w układy "łączące" kilka protokołów.

Do tego leci z nami pilot którego można "poprzelutowywać" na wiele sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk Problem w tym ze chciałbym miec to podłaczane ze złacza 13pin i miec sterowanie w radiu-tak jak by widział zmieniarkę CD

Czyli moze idac po najprostrzej linini to brac odtwarzacz coax i podpiac go do jakiejsc uzywanej dobrej klasy zmieniarki?

Jeżeli to nie wypali to rozwazam zakup odpowiednio dobrego playera i wejsc pod auxa ale to jakos słabo mnie przekonuje gdyz chciałbym miec jak najmniej strat w jakosci CDaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze chciałbym miec to podłaczane ze złacza 13pin i miec sterowanie w radiu-tak jak by widział zmieniarkę chciałbym miec jak najmniej strat w jakosci CDaudio

Zauważ, że w 99% przypadków sygnał ze zmieniarki przesyłany jest w postaci analogowej - tak więc tyle w temacie "najmniej strat w jakosci CDaudio"

Pomijam koszt takiej przeróbki zmieniarki - no chyba, że jesteś "hardy madafaka" i sam to ogarniesz - w takim razie po co ten temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronem nie jestem ale według mnie prościej jest dorobić wejście coaxialne za wejściem zmieniarki niż się bawić w układy "łączące" kilka protokołów.

Trochę dziś zgłębiłem temat i do takiego podłączenia potrzebny byłby konwerter S/PDIF -> I2S.

Z mojej ubogiej wiedzy wynika, że trzeba by zegar, masę i zasilanie "pobrać" z płyty głównej radia.

Problem pojawia się, gdy ADC wejścia aux jest wbudowany w "śjakiegoś" chipa wszystko-sterującego i wtedy nie można się za nim podpiąć z sygnałem cyfrowym (zakładając, że obróbka sygnału będzie się odbywać na poziomie cyfrowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widze ze to droga i problemowa zabawa.. W moim modelu postawili głownie na jakosc i zapomnieli dorzucic USB.. W nizszym modelu było usb obsługujace karty do 2gb i w czasach gdy miałem ten model korzystałem sobie z pendraiva 2GB, zawsze wchodziło te 55piosenek w WAV-ie..

Wiem ze moge korzystac z Auxa ale wejscie jest 2V a playerki nie maja takiego wyjscia i osłabia mi to ogolna jakosc dzwieku.

 

Ewentualnie poczekam na rozwoj firmy kenwood i stworzy dodatek do swoich grajków.

Widziałem te idde dodatki-ale to wszystko pod auxa-bez starowania w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Kenwood raczej nie wprowadzi na rynek urządzenia podłączanego zamiast zmieniarki i umożliwiającego odsłuch muzy w formacie flac lub wav na starszych odtwarzaczach, gdyż takie urządzenie już 2003 roku temu firma wypuściła na rynek. Był to: Kenwood KHD-C710 oraz KHD-CX910. Sprzęt ten kosztował wtedy ponad 2000zł. W tamtym roku pisałem nawet maila do Elco-Exim, ale już nie mieli tych urządzeń na stanie. Jakby ten dodatek był obecnie dostępny i kosztował rozsądniejsze pieniądze to chętnie sam bym coś takiego zakupił do mojego XXV-01D. Czasem można spotkać te urządzenia na zagranicznych portalach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...