Skocz do zawartości

ZAPCO Z100MVX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, na allegro pojawił się ZAPCO Z100MVX, ale w opisie jest napisane że przy włączaniu słychać puknięcie w głośniku.

Moje pytanie brzmi czy da się coś z tym zrobić? Jest to jakaś wada i czy może ulec głośnik uszkodzeniu? Czy ten wzmacniacz jest wart swojej ceny? Nie potrafię znaleźć informacji na temat tego wzmacniacza. Dowiedziałem się od kolegi z forum że ma 110W@4Ohm i 175W@2Ohm i nic nie wiem dodatkowego.

Nie wiem co jeszcze nim zasilę bo nie wiem czy go warto kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dziwne podejście do tematu. Nie wiesz czy go kupisz, nie wiesz co nim zasilisz....

Dla ciekawości powiem że "puknięcie" w głośnik na tym samym wzmacniacz, ale w dwóch różnych instalacjach raz występuje a raz nic się nie dzieje.

 

zapco to porządne wzmacniacze, tylko ty musisz wiedzieć co nim chcesz zasilić. I jak ma wyglądać profil brzmienia twojej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami takie puknięcie jest przy włączeniu i wyłączeniu wzmacniacza i to na wszystkich głośnikach pod tym wzmacniaczem czasami wystarczy kabelek rem sprawdzić , albo kable sygnałowe , nie wydaje mi się ze to z winy wzmacniacza . A czy go warto kupić. za cenę myślę ze na forum coś ciekawszego wyrwiesz za tą kasę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny go kupić, a zasilić nim będę chciał mały 8 calowy sub który dopiero w wakacje bym załatwił z USA i tu myślę nad JL Audio 8w3v3 - 4 Ohm, on ma 150W. Napisałem tak ponieważ jakiś czas temu zakładałem temat czy da się suba zasilić Audio Artem i nad takim rozwiązaniem też się zastanawiałem.

Wiem że Zapco to legenda, dla tego właśnie się zastanawiam, bo sprzęt dopiero się kompletuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim AG360 też jest puknięcie i gra jak należy nie wiem ile ma dokładnie DF ale jego skromne 45watt rms robi z mb quartami na przodzie to co trzeba, wszystko pod kontrolą.

Wiem że następnym wzmacniaczem będzie Zapco z seri Studio :ok: Osobiście wziąłbym go, na pewno będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu akurat ...widzę słuszność opinii albowiem miałem oba modele na "ćwiczeniach" i wiem co mówię, ten maluch jest niesamowity :super: .

Nie wyrywam parametrów z kontekstu on ma prawdziwe DF (>1000) i prawdziwe 110 W na 4 ohmach prawdziwe= znacznie zaniżone pewnie, bo bez wiekszych stresów radzi sobie nawet z potężnymi subami (moje zapędy są raczej SQ) może nie jest budowlanym "buldożerem" ale mało go dzieli od bolida F1 :rotfl: .

kupszczelisty kupuj tego monobloka bo lepszego nie ucapisz.

 

Kisiel888 puknięcie miałem na AA często należy w takim przypadku wymienić "podeschłe" elektrolity w układach startu przetwornicy (najlepiej wiekszość kondziołów) bo niestety zaleta oldów jest ich gra ale wadą :kwasny: wiek a one (kondzie)starzeją się najszybciej.

Porównanie AG i Studio jest nieco chybione choć oba projektował jeden mózg to sporo je dzieli .

To niesamowite piece zarówno jako elektrownie jak i "wysysacze smaczków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylwek, dzięki za nakierowanie :ok: narazie mi to nie przeszkadza. Bardzo chciałbym posłuchać tego studio bo jeśli mój AG360 ładnie i detalicznie gra to jak musi to Studio sobie śmigać - pewnie nie wytrzymam z ciekawości i spróbuje go ściągnąć przez kolegę w Chicago :) a wtedy oj będzie się działo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...