Skocz do zawartości

Czym najlepiej zwiększyć objętość widzianą przez głośnik?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nie zawsze. Z wytłumianiem trzeba uważać i co ważne słuchać. Raz daje to jakiś pozytywny efekt a nie kiedy psuje to co dobre.

 

Znam przypadek, że po wytłumieniu skrzynki Closed, najpierw wełną owczą później pianką akustyczną głośnik zagrał,

jak jakaś stara kur..a!!. Przy wytłumieniu pianką akustyczną użyłem kleju Banaterm SA, po tym zabiegu myślałem,

że będę musiał robić kolejną skrzynkę dla mojego Lotusa ale po konsultacji z kolegą Maxtz, doradził mi

abym spróbował użyć rozpuszczalnika Nitro do jej odklejenia, no i udało się.

Ja wrzuciłem zaraz po przyjściu skrzynki zrobionej przez Maxtz'a, tak z niecierpliwości,

głośnik do surowej skrzynki, kuźwa, jak on grał, przejebajka. Wziąłem się za jej wygłuszenie, wełna, efekt kiepski,

pianka akustyczna, jeszcze gorzej.

Wróciłem do surowej skrzyni i jest The Best, subwoofer gra tak, jak tego oczekiwałem.

Więc lepiej zrobić kilka prób zanim się coś tam włoży do środka czy coś przyklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyłem kleju Banaterm SA,

 

Chyba Bonaterm :)

Kazdy sposob na tłumienie jest dobry. Wełna owcza, koce i inne materiały ktore powodują rozproszenie dzwieku.

W moich doswiadczeniach uzywałem nawet i wełny kokosowej, dobre rezultaty daje nawet uzycie kilku materiałów. Czasami wystarcza zwykła pianka upchana na maksa.

Dodatkowo powiem co wiele osob zaskoczy- wełna stalowa :D

Była uzyta w celu niestykania sie wełny owczej ze scianką shifty.gif

wszystko było nakładane stopniowo zaczynajac od wełny stalowej na sciance, wełny owczej, wełny kokosowej, i zwykła mata za "piątaka"

Dodatkowo sam glosnik był okryty taka małą pianka o innej gęstosci -efekt zajeb..sty thumbup.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do surowej skrzyni i jest The Best, subwoofer gra tak, jak tego oczekiwałem.

Więc lepiej zrobić kilka prób zanim się coś tam włoży do środka czy coś przyklei.

 

dokładnie, ja tak samo nigdy nie potrzebowałem "ulepszaczy" do skrzynki, nie mniej jednak były one zazwyczaj z precyzją 0,1-0,3l.

Dlatego nie rozumiem:

 

Za to z closed przeważnie daje sie dużo w zależności od tego jaki to głosnik , kubatura i co chce się uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie wszyscy o zmianie dźwięku, no tak... ;) Ale teraz pytanie czy da się zwiększyć "wirtualna" objętość dla głośnika tak by nie wpłynąć przez to na brzmienie?

Chyba to jest nie uniknione tzn zmiana obj. wirtualnej przy np tlumieniu zmienia brzmienie.

 

Hellsin- ja dokladnie mam takie same odczucia. Szczegolnie przy budach typu BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz pytanie czy da się zwiększyć "wirtualna" objętość dla głośnika tak by nie wpłynąć przez to na brzmienie?

Niestety coś takiego nie istnieje i nie jest możliwe. Jak by to było możliwe 12cali wkładali by w 10litrowe paczki.

W audio zmiana jednej rzeczy odbija się na drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...