Skocz do zawartości

Szukam nowyego sprzętu do auta


AK4784
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Potrzebuje waszej pomocy przy wyborze sprzętu grającego do opla vectry b sedan z 97r.

Chciałbym zmienić fabryczna instalację na coś lepszego.

Nadmienię że wygłuszyłem przednie drzwi matą wygłuszającą oraz zamontowałem dystanse z MDF. Głośniki w przednich drzwiach to powerbass`y wpięte w fabryczna instalację bez zwrotnic.

 

Chciałbym w aucie zamontować zestaw na którym będzie przyjemnie się słuchało muzyki trance. Nie chodzi mi o napierdzielanie tuba basowa czy innym ustrojstwem, chodzi o przyjemne brzmienie(kiedyś słyszałem takie idąc chodnikiem koło jakiegoś auta, facet wcale głośno nie puszczał muzyki a jednak dało się słyszeć to przyjemne "cykanie"- o ten efekt mi chodzi).

 

Potrafię lutować kable i podstawy elektroniki też znam. Chciałbym żebyście dobrali sprzęt radio( 1 DIN ), wzmacniacz, tubę lub suba jeśli o czymś zapomniałem to też się przyda jestem otwarty na propozycję.

 

Wiadomo kasa najważniejsza ja myślałem o górnej granicy max 2000 PLN, najlepiej mniejjj - sprzęt nowy nie używka. Chętnie też widziałbym kogoś kto mnie poprowadzi przy montażu tego wszystkiego, mniej więcej wiem co i jak ale zawsze jest jakieś ale - kwestia finansowa do ustalenia.

 

Pozdrawiam i czekam na info poprzez forum lub na AK0071@wp.pl Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych do cykania ze względu ceny/jakości polecam tweetery z zestawu hertz hsk+zwrotnica(możesz wykonać sam), a czym je pędzić, znajdziesz na forum. I jeśli woofery PB+zwrotnica, napędzisz odpowiednim wzmakiem i radiem(to też znajdziesz na forum) to powinieneś być zadowolony :wink2: Jeśli jednak będzie brakowało suba, to z pomocą tego forum poskładasz dobry używany sprzęt do 2k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kasa najważniejsza ja myślałem o górnej granicy max 2000 PLN, najlepiej mniejjj - sprzęt nowy nie używka. Chętnie też widziałbym kogoś kto mnie poprowadzi przy montażu tego wszystkiego, mniej więcej wiem co i jak ale zawsze jest jakieś ale - kwestia finansowa do ustalenia.

 

 

Chociażby markę i model samochodu byś podał i skąd pochodzisz, może ktoś w okolicy ma takie auto i pomógłby Ci w tej sprawie.

Tak na odległość to mogę Ci, tylko doradzić forumowe Hity, zakładaj i słuchaj, później wymiana wooferów na inne, tweeterów na cieplejsze, nazbiera się tego od pyty sprzętu do wymiany.

Napisz co, jak i gdzie chcesz to montować.

Może koledzy coś będą w stanie Ci pomóc, jest tu nas parę osób więc każdy coś tam z praktyki już łyknął w swoim życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli założyłeś sobie, że chciałbyś kupić nowe komponenty, to nie rezygnuj po jednym wpisie z tego wymagania. Nabywanie używanego sprzętu generuje pewne ryzyko. Nawet na tym forum sprzedawane były niejednokrotnie jako idealne komponenty, które były po naprawach. Trzeba uważać nawet przy pozornie pewnych źródłach. Choć oczywiście możesz sprawdzić co kto Ci zaoferuje i zastanów się czy jesteś w stanie zaryzykować. To dyskusja w stylu lepsze nowe czy używane samochody. Każda z opcji ma swoich zwolenników, więc kończę ten temat. Wracając do meritum. Proponuję Ci poszukanie kilku firm CA (w okolicy lub www) i wysłanie do nich zapytania z prośbą o przygotowanie oferty. To nic nie kosztuje. Zobaczysz co są w stanie zaoferować Ci przy nakreślonych przez Ciebie wymaganiach. Jak będziesz miał blisko, to będzie można pewnie podjechać i posłuchać. Pewnie nie jedna z nich będzie w stanie zapewnić bezpłatny support przy montażu. Mając kompleksową informację sam podejmiesz decyzję co jest dla Ciebie lepsze - new or not.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na tym forum sprzedawane były niejednokrotnie jako idealne komponenty, które były po naprawach. Trzeba uważać nawet przy pozornie pewnych źródłach. Choć oczywiście możesz sprawdzić co kto Ci zaoferuje i zastanów się czy jesteś w stanie zaryzykować.

 

A ile było przypadków z nowym sprzętem, że uwalony doszedł zanim wybełkotał cokolwiek później też dochodzi odsyłanie sranie i stówka rozchodzi się na głupie pierdoły itd ha ha.

Żeby nie było, nic nie sprzedaję ani nie próbuję nic nikomu wcisnąć, nie wysyłam do nikogo ciekawostek o zgromadzonym na handel u kogoś znajdującym się sprzęcie.

Moje zdanie jest takie, że trzeba troszkę zaryzykować i wybrać coś do nowego systemu na zasadzie "Zagra Nie Zagra", cała filozofia polega na odsłuchaniu kilku przedmiotów martwych.

Ostatnio kolega Radek, bodajże podał taki przykład w którymś tam poście , nie polecam, ale można spróbować, jeżeli ktoś pierdnie w fotel a Tobie się to spodoba to kontynuuj swoją wrażliwość na dźwięki.

Jeżeli zagadniesz do użytkownika NYNY to może chłopak Ci troszkę rozjaśni temat w tej sprawie, ja nic się nie będę wypowiadał w sprawie "Sprzęt Używany Czy Nowy"

Wiem, tylko jedno, za nowy sprzęt co by choć trochę przypominał swoim dźwiękiem, jakieś tam granie zapłacisz sporo więcej niż 2 tysiące złotych, mówię tylko o zestawie odseparowanym + sub i do tego wzmacniacze, może montaż Bartek zrobi Ci za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć takie radia sa do wyboru:

http://allegro.pl/kenwood-kdc-bt6544u-bluetooth-usb-pilot-i-gratisy-i1408266529.html KENWOOD KDC-BT6544U

http://allegro.pl/alpine-cde-9880r-radio-4x50w-z-usb-i-pilotem-i1508151376.html ALPINE CDE-9880R

http://allegro.pl/alpine-ida-x313-radio-z-usb-obsluga-ipod-iphone-i1508153694.html

ALPINE IDA-X313

http://allegro.pl/pioneer-deh-p5100-radio-samochodowe-z-usb-pilot-i1506989661.html

PIONEER DEH-P5100

Kto się wypowie?

I taki wzmacniacz

http://allegro.pl/hifonics-txi3000-2-kanalowy-nowy-najtaniej-i1503662388.html

HIFONICS TXi3000

 

Brak podpisanych linków

Proszę zapoznać się z regulaminem

Ostrzeżenie

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny z tego to kenio...

 

A dlaczego? na co mam patrzeć przy wyborze? Albo jakieś propozycje w tej granicy cenowej?

 

Witam.

Oto jak ja laik rozumiem podłączenie całego zestawu przynajmniej tak mi się wydaje. i teraz kilka pytań:

 

1) ten czarny kabel masowy od akumulatora to do czego przykręcić do karoserii? jest jakieś miejsce ze zaraz koło akumulatora czy wzmacniacza? no i jakiej grubości ten przewód?

2) ten bezpiecznik na czerwonym kablu to jak najbliżej aku dać mam- tak wyczytałem.

3)radio podłącze do wzmacniacza( jakieś wejścia tam będą chyba nie? a prąd skąd ono bierze ze wzmacniacza? czy osobno muszę je podłączyć?

4)te niebieskie kabelki do głośników to jaki przekrój? i teraz tak, do głośnika idą 2 kabelki czyli jak do zwrotnicy podłącze głośnik wysoki i średni to będę na wejściu zwrotnicy miał 4 kabelki a na wyjściu ze zwrotnicy do wzmacniacza ile? 1 gruby czy 2?

5)Sprawa tego kondensatora co moc ma trzymać to do wzmacniacza go podpinam? jest on nie zbędny? (na schemacie go nie ma bo nie za bardzo wiem gdzie i jak go wpiąć)

post-5996-0-60302400-1300784599_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-masa w aucie jest podpieta, podlacz mase od wzmaka gdzies kolo sruby od pasow troche farby zjedz

 

-bezpiecznik dajesz blisko aku tak samo jak kondesator blisko pieca

 

-radio podlaczasz osobno, a kable do wzmaka to rca i jeden kabel niebieski od kostki radia do zalanczania wzmaka

 

-kabel daj 2,5mm wychodzi od pieca idzie do zwrotki-wychodza 2kable na syka(1,5mm) i woofer(2,5mm)

 

 

Rozumiesz cos bardziej:)

 

-

post-5554-0-34703400-1300789762_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-masa w aucie jest podpieta, podlacz mase od wzmaka gdzies kolo sruby od pasow troche farby zjedz

 

-bezpiecznik dajesz blisko aku tak samo jak kondesator blisko pieca

 

-radio podlaczasz osobno, a kable do wzmaka to rca i jeden kabel niebieski od kostki radia do zalanczania wzmaka

 

-kabel daj 2,5mm wychodzi od pieca idzie do zwrotki-wychodza 2kable na syka(1,5mm) i woofer(2,5mm)

 

 

Rozumiesz cos bardziej:)

 

-

No już bardziej rozumiem.

Wzmacniacz zmasować będę potrafił chyba:)

Radio rozumiem że musi mieć osobne zasilanie, czy to z kostki wystarczy? Pewnie jakaś przejściówkę będę musiał dobrać.

Kabel kumam.

 

Poczytaj FAQ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wzmacniacz masę z kosmosu Ci złapie ??

Jak masz tak pomagać Kolego to daj sobie spokój, i zajmij się czymś bardziej absorbującym.

Ciepło pozdrawiam Kolega z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-kabel daj 2,5mm wychodzi od pieca idzie do zwrotki-wychodza 2kable na syka(1,5mm) i woofer(2,5mm)

 

A po kiego czorta 2,5mm na głośniki ?? Sztuka dla sztuki ?

 

czy to z kostki wystarczy?

 

To z kostki wystarczy.

 

5)Sprawa tego kondensatora co moc ma trzymać to do wzmacniacza go podpinam? jest on nie zbędny?

 

Jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...