Skocz do zawartości

Podłącznie dwóch wzmacniaczy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

powiedzcie mi koledzy jak podłączyć dwa wzmacniacze: pod suba mam Alpine 3544 a na przód CERWIN VEGA XL 300.2

 

kable mam 25mm2 obydwa ciągnięte od aku, Suma bezpiecznika wynosi 60+50=110 czy mogę np zamontować 80A bo taki max będzie dla mojej oprawki czy trzeba większy??

 

czy mogę rozdzielić + i - za pomocą takiego rozdzielacza?? SINUSLIVE VB 1-4

 

po koleś co mi sprzedał cervina twierdzi, że - nie może być z tego samego kabla od aku tylko np z bagażnika gdzieś??

 

proszę o pomoc, gdyż chce dzisiaj pozamawiać wszystko i zacząć działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dać taki na + i na - jednocześnie Rozdzielacz zasilania (+) i (-) Alfatec FG 90 Hit

 

Niestety te rozdzielacze już są niedostępne... No chyba, że ktoś namierzy tego Alfatec'a, to będę bardzo wdzięczny :hyhy:

 

czyli to jakaś ściema, że nie mogę pod tą samą masę mieć 2 wzmaki?

 

W aucie jest TYLKO "ta sama masa" :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrobi to różnice jak np pod alpine zostawię ten kabelek 25mm2 od aku a do drugiego wzmaka podepnę sobie masę z bagażnika cieńszym przewodem??

 

Powinno się używać wspólnych puntów masowych by uniknąć problemów pętli masy. Takie problemy mogą wystąpić ale nie muszą - wszytsko zależy od konkretnej instalacji i sposobu jej wykonania. Raczej radził bym zastosować rozdzielacz lub masę brać tylko z bagażnika. Choć możesz spróbować tak jak mówisz - nic się nie stanie , jedynie mogą wystąpić zakłócenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób + 35 mm od akumulatora do bagaznika tam prosta rozetka np. z 35 mm na 2 x 20 mm i plus-y masz.

Mase weź z karoseri też 35 mm kablem rozetka taka sama i do wzmacniaczy.

Nie ma co kombinować :)

http://allegro.pl/rozdzielacz-zasilania-sinuslive-vb1-2-35-50-16-25-i1477853218.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...