Skocz do zawartości

Czym zastąpić DRX960


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Radek, jeśli będziesz koło Nowego Dworu Mazowieckiego to chętnie, bo wybieram się tam na delegacje do Reckitt Benckiser to posłuchałbym ale nie będziemy się spinać czy DRX960 jest high endem czy też nie :) na pewno gra lepiej od kolorowych Alpinek a za cenę którą kupiłem czyli 350zł to gra dobrze:D bynajmniej takie moje odczucia, np 9855r podpinałem i nie przypasowało brzmieniowo a w clarionie cenie go za naturalność :) więc mówicie że szkoda kasy wydawać na drogie kondensatory?

Czytałem ostatnio artykuł na temat kondensatorów, testowali je ludzie z Proa Studio, tutaj linktestu

Mam na prawde wybredne ucho, nic na to nie poradze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ale ...Mundki czy Jantzeny można zastąpić (nie praktykowałem ale dyskutowałem z takimi co praktykowali) takimi Bosch MP lub Siemens MKV siedzą w ...lodówkach i podobno dorównują takim :rotfl: SilverOil(voodoo) :hyhy: cap-om :hyhy: .

 

P.S. Nie zaprzeczę,że zastosowanie komponentów zwrotnic na "postrzeganie" muzyki, mało bo w torach wysokich zdaje się działać :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Raadek robił zwrotnice, nie mam żadnych "Hi-endów", ale myślę że zamontowane u mnie kondki (białe Mundorf MCAP) są wystarczające do wszystkiego, a cena 20-30zł szt. więc przyzwoita.

Nie jestem złotouchym, ale chętnie posłucham opinii bardziej osłuchanych osób nt. różnic w graniu przez zmianę komponentów zwrotnicy na droższe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będziemy się spinać czy DRX960 jest high endem czy też nie :) na pewno gra lepiej od kolorowych Alpinek a za cenę którą kupiłem czyli 350zł to gra dobrze:D bynajmniej takie moje odczucia, np 9855r podpinałem i nie przypasowało brzmieniowo a w clarionie cenie go za naturalność

 

Bo i nigdy nie był tym czym go teraz ludzie próbują reanimować, czyli nazwą HI END, gra przyzwoicie, jak to w każdej jednostce z wyższej serii w klasie Deck danej firmy, wypuszczony, jako wyższy model, ma swoje zalety, jak i wady. Jest/był to topowy

radioodtwarzacz CD z segmentu firmy Clarion, która to też robiła wyroby sygnowane PRO AUDIO, które odznaczały się lepsiejszym torem audio jaki wykonaniem końcowym produktu. W obecnych czasach, jak się trafi zadbana 960-tka to jest to alternatywa dla rozbudowy systemu niewielkim nakładem finansowym oraz uciechą dla nas, zbudowania czegoś za nie duże pieniądze a grające na jakimś tam poziomie zadowolenia. Mam ten sprzęt u siebie, nie używany już od pięciu lat, może kiedyś przyjdzie czas powrócić??, jak wszystkie firmy już zaprzestaną produkcji swoich Topowych jednostek a jest to już zauważalne gołym okiem, w dużym stopniu co po niektóre światowe firmy cofają się w rozwoju w porównaniu do lat 80-dziesiątych czy 90-dziesiątych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarion DRX9175R + CDC634 + DPH7100 - Bardzo miło mi się słuchało takiego zestawu, pomimo że była to seria TEC SPL6p/k + TEC SPL100.4 + TEC UXP10 gra to na poziomie. Na allegro widzę taki zestaw 250zł cena wywoławcza, w swoim dorobku mam Pionka KEH-9200+CDX25+DSP DEQ9200(szukany i kompletowany długo) - i aż cieszy napis MADE IN JAPAN :) w moim DRX960 już jest Made in China, pamięta ktoś czy DXZ928 był produkowany w Chinach? Chyba 928 najmilej wspominam z grajków do 500zł :)

Lubię kolekcjonować stare sprzęty, to tak jak inni kupują stare samochody które mają duszę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...