Skocz do zawartości

Nowe tweetery


apoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szykują się zmiany, i wooferki już do mnie idą (HV165-miałem okazję szybko i tanio kupić) ale jeszcze zastanawiam się nad wymianą tweeterów, oczekuję hmmm, przede wszystkim detaliczności, precyzji, szczególików, lubię dużo wysokich, więc nie muszą być nadzwyczaj spokojne, aby tylko nie kuły jak te z zestawu HSK. BARDZO podobało mi się brzmienie Macrom'ów EXT28, ale niestety to za wysokie progi :niepewny: Mój fundusz to jakieś 300-400zł.

 

_______________________________________

 

Kiedyś na zlocie słyszałem też helix'y P1, i równierz mi się podobały, ale niestety grały w ograniczonej konfiguracji, i nie można było posłuchać ich prawdziwego brzmienia (za mocny wzmacniacz na tweeterach, za słaby na wooferach, i przez to dużo poustawiane było w korektorze graficznym). może ktoś by mogl napisać cos wiecej na ich temat? I od ilu można je ciąć?

 

_________________________________________

 

A może ktoś wie (z doświadczenia) jak zachowały by się tweetery Vifa XT25 w takiej konfiguracji w samochodzie? Przeznaczenie ich to niby kolumny domowe, miałem okazję kiedyś ich posłuchać, grały bardzo przyjemnie w kolumnach z AWX'em 18cm od STX'a (super połączenie przy monitorkach domowych)

 

____________________________________________________

 

dostałem propozycję zakupu tweeterów z zestawu RAINBOW SAC.265, mógłby ktoś napisać parę słów na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Helixa hxs1, podobno blizniak h1 i p1. Wydaje mi sie, ze w swojej cenie jest dosyc ciekawa opcja. Dlugo go ograniczalem Audisonem lr. Dopiero pod bardziej zadziornymi wzmakami zaczal grac pelna geba. U mnie jest obecnie ciety 3,3@12. Producent wspomina, ze gra od 2,5, wiec dla testu pewnie zejde nizej, chyba, ze nastapi zwrot akcji i wleci sredniak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero pod bardziej zadziornymi wzmakami zaczal grac pelna geba

 

jakiego pokroju te wzmacniacze? Bo LR nie slyszałem, ale podejrzewam, że łagodny piecyk? Nie myslalem jeszcze nad wzmacniaczem pod tweeter, wooferkom planuję dać VR'a, ale to jeszcze trzeba troche poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aos1985 w jakich godzinach mozna Cię złapać w Płocku?

 

COBER a gdzie mieszkasz konkretnie?

 

Maxtz na pewno się pochwalę, do jutra powinny przyjść. Gdybyś miał ktoregos dnia chwile czasu, to moze podjechal bym porozmawiać, i jesli masz cos nowego na szafie, to i posluchać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o bardziej charakterny naped to mam na mysli starsze hamerykance typu np Mtx Thunder, AA 50hc. Masa detali w porownaniu z lr'em, wigor, polot, o ile mozna o czyms takim mowic w klasie nieco ponad budzetowej. Z drugiej strony u mnie zrodlem jest stary deck Clariona, ktory rowniez jest oaza spokoju w gornych rejestrach. Generalnie polecam, gdyz jak sie okazalo potrafi zagrac roznie, mozna go dopasowac poprzez dobor napedu pod indywidualne gusta. In plus rowniez cena, ja kupilem komplet w pudelkach z adapterami do montazu, z gwarancja Everpolu w okolicach 200zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę :zawstydzony:

 

Jak wsiadłem, było ich za dużo, ale właśnie to zwróciło moją uwagę, że grały głośno, a żaden dźwięk nie przeszkadzał, nic nie ukuło. Przyciszyliśmy lekko, i zaczęło się... wysoko, głęboko, szeroko, nie było dużo czasu na odsłuch, ale chwilami jak zamykałem oczy, obiekty na scenie były tak czytelne, że można by z łatwością określić ich odległość od pozycji siedzenia, przy tym było BARDZO delikatnie, a za razem detalicznie, i precyzyjnie, jak dla mnie może nawet zbyt delikatnie, mogłyby być troszeczkę bardziej zadziorne, ale sądzę, że tą sprawę załatwi reszta klocków (tutaj prosiłbym o potwierdzenie przez osłuchanych). :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie delikatnie :)

panowie chce kupic tweetery mysle nad:

Canton Pullman T25

HT 25

Bedzie to grało pod alpina 3544 i keniem x911 co byscie polecili głownie chodzi o detale no i zeby nie kuło i sypało po uszach przy głośniejszym graniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3544 to w moim odczuciu nieporozumienie, a nie wzmak do napedu systemu przedniego, a na suba moze sie nadac jedynie z racji oferowanej mocy. Jedynego zastosowania doszukiwalbym sie w napedzie samych wooferow w majacym robic niesamowite zamieszanie budzetowym 3 wayu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...