Skocz do zawartości

Zakup subba pod mój piec


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dysponuje wzmacniaczem : SHARK V19

 

http://photos.autogidas.lt/s/photos/20110308/15_b_481342_11467104.jpg

 

MOC RMS

 

4 x 150 Wat

lub

2 x 300 Wat

 

Szukam do niego głośnika 30cm tak aby to ładnie zagrało. Co możecie polecić ? Muzyka jakiej bede słuchał to techno,hh i czasem jakiś POP.

 

200-300zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 x 150 Wat

lub

2 x 300 Wat

 

 

Jeśli ten wzmacniacz ma tyle to.. :przestraszony:

 

4 kanałówka średnio nadaje się do napędu suba. Można poszukać 2 cewkowego i zasilać każdą cewkę osobno ale.. w życiu nie polecę takich kombinacji. Ciekaw także jestem jak z jego stabilnością w 2 Ohm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na zdjęcie dokładnie i napisz dlaczego jestem pewien że piszesz głupoty :zawstydzony: .

Trochę podstawowej wiedzy z podstawówki jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Wiesz ilu ludzi w moim wieku ma problem ze znalezieniem chęci, aby tą wiedzę sobie przypomnieć, albo co gorsze dopiero teraz przyswoić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczył bym bebechy tego pieca, bankowo nie ma połowy mocy tego napisał, a ze głośnik lata jak szmata to nie oznaka ze jest za słaby tylko piec go nie kontroluje..... o skrzyniach w kształcie walca, i innych tego typu pomysłach, szkoda się wypowiadać, było 100x o tym pisane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na zdjęcie dokładnie i napisz dlaczego jestem pewien że piszesz głupoty :zawstydzony: .

Trochę podstawowej wiedzy z podstawówki jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

 

bo... to są waty PMPO :D

PMPO (ang. peak music power output) – parametr w specyfikacji sprzętu audio (głośników, wzmacniaczy) określający chwilową moc szczytową.

W ten sposób określa się moc dźwięku, którą może wyemitować urządzenie w idealnych warunkach (zazwyczaj nieosiągalnych w normalnym użytkowaniu) przez bardzo krótki czas (np. milisekundę). Wartość ta ma głównie znaczenie marketingowe – ponieważ nie istnieje wspólna metoda pomiaru, dlatego wartość ta może być w zasadzie dowolnie wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko spoko tylko chciałabym zaznaczyć że dopiero zaczynam prace i zdobywanie wiedzy nad CA (doświadczenie), Póki co temat jest dla mnie ciemny jak 12 w nocy, Czy każdy z was zaczynał od sprzętów z wyższej półki ? i nigdy nie popełnił błędu w doborze sprzętu ? wątpię...

 

Za zestaw tuba + wzmak dałem raptem 250zł i myślę że to okazja jak na sam początek przygody z CA, wiec cóż od niego oczekiwać ? Pewnie w niektórych userach w głowie padało porównanie do wysokich sprzętów pod względem jakości. NA CHWILE OBECNA TO NIE TA KASA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy z was zaczynał od sprzętów z wyższej półki ? i nigdy nie popełnił błędu w doborze sprzętu ? wątpię...

 

 

nie, ale ja np. nigdy nie kupiłem tuby ... Na samiutkim początku miałem sprzęt za bodajże 1000 zł, potem zaczął się horror, który trwa po dzień dzisiejszy.

Nie mniej jednak tak jak koledzy Ci napisali - to są klocki, za które 250 zł to baaaaardzo dużo.

Za te $$$ jak byś trochę posiedział nawet na alledrogo, miał byś starego RF-a, albo JBL-a + jakąś zacną 2 kanałówkę, z cyklu Macrom, Alpine i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko spoko tylko chciałabym zaznaczyć że dopiero zaczynam prace i zdobywanie wiedzy nad CA (doświadczenie)

 

Ależ wszystko rozumiemy i nikt nie każe wydawać Ci od razu 1kzł czy więcej. Ale jeśli zdobywasz wiedzę , to rób to rzetelnie ;) Gdyby tak było, to już wiedział być że takie obudowy walcowe są... beznadziejne ;) I szkoda wymieniać w nich cokolwiek. Daje sobie rękę uciąć że wsadzając obecny głośnik do jakiejś skrzyni, dobranej litrażowo z głową , zauważył byś różnicę na plus ... może nawet sporą - zależnie od Twoich oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową zasadą jest : Im mniejszą kwotę mam do wydania tym ..... mądrzej muszę nią dysponować.

Aby nabyć wiedzę trzeba mieć tylko chęci i determinację do jej zdobywania i pogłębiania :zawstydzony: .

Każdy głupi umie wyrzucić pieniądze w błoto niezależnie czy jest to 100, 1.000, czy 10.000 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wzmacniacz tej firmy SHARK... TO JEST NAJWIEKSZE GÓWNO I DZIADOSTWO !! = FIRST, VOJSKRAFT (peing przy tym to naprawde dobry sprzecik) miałem taki co ma niby 4x400 rms... ale to gówno chyba nie miało nawet 4x150... masakra... takie zje...ne brzmienie ze no wypier...lilem to prawie przez okno bo tak sie zawiodłem a dałem za niego 80 zł ( bo bezpiecznik miał ładny 100A) :) NIGDY WIECEJ NAWET 50 zł... POCZYTAJ FORUM, poczytaj o NORMALNYM sprzęcie bo naprawde... szkoda co kolwiek pisac wiecej.

 

250 zł ? za to yyy ni hu hu bym nie dał. Ja swoj pierwszy sprzęt jaki kupiłem (dopiero po poczytaniu troche forum) za 180 zł wzmacniacz infinity 7540a 2x280 rms solidnych watów które subem grzmiały jak popierniczone i do tego pierwszy subwoofer to infinity kappa 120.3SE za 170 zł i powiem Ci ze to juz jest jak na początek super,naprawde na poziomie sprzęt I TYLKO DZIĘKI TEMU FORUM !! ZE SAM ZOSTAŁEM JAK LOKOMOTYWA NA WŁAŚCIWY TOR NAPROWADZONY !! DZIĘKI PARUNASTU OSOBOM NIE ZMARNOWAŁEM SWOICH PIERWSZYCH PIENIĘDZY WYDAWANYCH NA TEGO TYPU ZABAWKI !! ( I DZIĘKI WAM WSZYSTKIM KTÓRZY SIĘ DO TEGO PRZYCZYNILI TAK NA MARGINESIE ! :D ) BO WIEDZIAŁEM CO SZUKAĆ, Z CZYM CO SIĘ JE ITP. pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ale ja np. nigdy nie kupiłem tuby ...

 

A ja kupiłem kiedyś tubę i byłem z tego głośnika, jak na tamte czasy bardzo zadowolony.

To była oryginalna tuba Infinity Kappa 100w.br z oryginalną maskownicą,

głośnik po przełożeniu do skrzynki spisywał się znakomicie. Dałem za nią wtedy 700 tysięcy,

to tak, jak by teraz zapłacić za nią 70 złotych w idealnym stanie.

Dopiero po zmianie wooferów z HSK165 na K2P wyczułem ewidentne zamulanie subwoofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wzmacniacz tej firmy SHARK... TO JEST NAJWIEKSZE GÓWNO I DZIADOSTWO !!

 

Fajnie wiedzieć :zawstydzony: .

 

 

I TYLKO DZIĘKI TEMU FORUM !! ZE SAM ZOSTAŁEM JAK LOKOMOTYWA NA WŁAŚCIWY TOR NAPROWADZONY

 

Bardzo mnie to cieszy lecz ja nie dostałem takiej prmocji co wiecej każdy mój temat został skasowany przez moderatora gdy chciałem zapytać co lepiej kupić.

 

 

Panowie założe to pogra z tydz i pójdzie na allegro :) a w tym czasie zdobęde fundusz i przyczynie się do waszych propozycji, Na chwilę obecna widzę tylko taką opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa burdel, burdel ....a tam panie posta z małej litery nawet nie uświadczysz, że o błędach ortograficznych nawet nie wspominam, bo to "coś" wypleniono chyba 2 lata temu i to na zawsze ! * Wypleniono też tematy o subach za 300, radiach za 300-500 (nówki) , głośnikach pod samo radio, wytłumieniu drzwi, rodzajach mat, grubościach kabli do wzmacniacza ...radzę poczytać , a potem forować opinie .

 

 

*piszę o dziale CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...