Skocz do zawartości

Focal FP 2.150


raflip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos tu z zgromadzonych na tym forum mial do czynienia z tym wzmacniaczem?

Ogolnie to bardzo malo sie pisze o wzmacniaczach Focal-a

 

Mam ochote taki kupic do napedzania Focal K2P, aktywnie

 

Jak wam to sie widzi takie cos, ma to sens czy sobie darowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem ten piecyk ale pod subem i mam bardzo dobre zdanie o nim.Sub gral szybko i dynamcznie (jakis RF) do tego opinie o nim sa jak najbardziej pozytywne .Jak bymmial okazje go kupic w ciekawej cenie to napewno bym to zrobil lecz jak narazie takowej nie znalazlem....Jakosc wykonania rowniez bardzo dobra pozostaje tylko kwestia gustu ale o tym sie nie dyskutuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruby z Szymonem już dzisiaj pisałem

i mi napisał że nie jest zły ale są lepsze, np DlS A3

bo nad A3 cały czas myślę, w wtorek jeden poszedł na ebay za 1150zł

 

Italiano a jaka to jest dobra cena?

 

Mysle ze ok 600-700zl.Pewnie ze sa lepsze piece ale tego co lepiej spisze sie w twoim systemie nie wie nikt....DLS czy Focal czy moze Genesis?? Codzi o to ze jak nie posluchasz to sie nie dowiesz a jak sie nie spodoba to zawsze mozna taki piec pchnac dalej bez straty kasy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem go pod Focalami K2P wlasnie (tylko, ze pedzil same woofery w bi-ampie) i... (nie umiem ubierac brzmienia w elaboraty slowne) nie porywal.

 

Najzwyczajniej w swiecie nie przypadl mi do gustu. Wqr*ial mnie jakos tak dosc podobnie do tego jak wqr*ial mnie VR209EVO (gral nieczysto, uwypuklona srednica, malo soczyscie) i wrecz po tygodniu (a to sie nieczesto zdarza) wylecial z auta.

 

Dodam, ze owe K2P trenowalem tez pod Alpinami, Soniaczami, Hifonicsami (gen. X chyba), Precision Powerami, Gienkami (DM200), Audio Art'em i chyba czyms jeszcze)

 

Wlasnie z AA to bylo moje ulubione zestawienie, ktore trzymalbym pewnie i do dzis, gdyby nie komory zamkniete w obecnym aucie.

 

Podsumowujac FP to pewnie dosc dobre piece, ale chyba warto posluchac przed zakupem (tymbardziej przy takiej cenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze jakieś opinie o tym wzmaku czy to wszystko?

 

Italiano czyli 1000zł za nówkę jest za dużym ryzykiem?

 

Ryzykiem jest kupowanie tego pieca za 1000zl bze wczesniejszych odsluchow.Do tego woofery Focala sa dosc specyficzne....Wiem ze jest to bardzo trudne do zrealizowania ale najlepszym pomyslem bylo by podpiecie przynajmniej trzech piecykow pod twoj system.Np Gienka,Dls-a i tego Focala zeby znalezc cos odpowiedniego dla siebie.A jak spisz na kasie to bierz smialo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak spisz na kasie to bierz smialo :D

nie ma takiej opcji

 

coobah a ty miałeś też chyba x1000, miałeś to może podłączone razem

[quote name=coobah' date='52 minut temu'

timestamp='1299959616' post='172088]

(tylko, ze pedzil same woofery w bi-ampie)

też mam zamiar tak zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety X1000 zagoscil u mnie juz po zmianie woofera, aczkolwiek ogolnie to swietny piec na midwoofer (i nie tylko).

Ma do siebie (w moim i chyba nie tylko mniemaniu) to, ze ciezko znalezc w nim cos, co wybiega klasa znacznie wyzej niz "u konkurencji", ale jeszcze ciezej jest sie do czegos przyczepic.

 

Aby wyprobowac jakis piec przez jego kupno "w ciemno" nie trzeba wcale spac na kasie. Wystarczy kupic go w okazyjnej cenie, aby potem nie stracic. W dodatku bedziemy mieli wtedy opcje na probowanie go przez dluzszy czas niz kilka godzin (cow ogole moim zdaniem jest porazka i nie daje mozliwosci wyrobienia miarodajnej, jednoznacznej opinii).

 

1000zl za P2.150 nie jest chyba jednak az taka okazja, aby sie pod to kwalifikowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie jest to jakaś mega okazja, ale patrząc na to z drugiej strony za nowa sztukę z gwarancja nie jest to

znowu tak dużo.

 

Może go kupie, tylko muszę się upewnić czy mogę go oddać do 14 dni bez podawania przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...