Skocz do zawartości

Pomiary poboru prądu przez urządzenia w samochodzie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wykonałem pomiary poboru prądu przez rożne urządzenia w samochodzie VW golf IV.

 

Tabela poniżej.

 

Szkoda tylko że nie miałem podpiętego wzmacniacza :/ ale po montażu wszystkich klocków w aucie zrobię sobie ponowny pomiar i zobaczymy ile tego prądu pobiera CA :D

post-5192-0-60822600-1299840200_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz do tego podświetlenie zegarów, pokręteł, przycisków, aparat zapłonowy jeśli to benzyniak. Wg. mnie wiarygodne

 

Trzeba doliczyć jeszcze oświetlenia tablicy rejestracyjnej,światło w drzwiach, światło nad lusterkiem,światła postojowe, ecu od silnika.

 

Lampy są xenon ale nie wiem jak się to ma do zwykłych żarówek względem prądu.

 

 

Nie ująłeś dość znaczącej rzeczy w tym wątku mianowicie: Miernik

Z doświadczenia powiem Ci ...potrzeba takiego cęgowca za minimum 500 PLNów

 

Miernik na pewno nie był tani, pożyczony z firmy z możliwością pomiaru prądu stałego do 1000 A nie zwracałem uwagi na nazwę.Dodam jeszcze że jest legalizowany.

 

 

Pomiary robiłem z ciekawości ile zostanie prądu dla sprzętu CA podczas normalnego użytkowania auta.Jeśli mi się uda pożyczyć jeszcze raz ten miernik to chętnie wykonam dokładniejsze pomiary,dziś niestety miałem ograniczony czas na to.

 

Ktoś zarzucił błąd miernika i tu się raczej nie zgodzę bo na wyłączonym zapłonie i zamkniętym aucie webasto pobierało 20 A czyli tak jak pisze w instrukcji,sama świeca żarowa pobiera 16A na rozruchu + pompa cieczy + wentylator palnika + klimatronik na 2 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...