Skocz do zawartości

wooferki - z chłodnego w ciepłe


apoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić wooferki na coś innego, wprowadziłbym trochę ciepła, ale nie tracąc na precyzji, i detaliczności, podobaja mi się wooferki z zestawu HSK (slyszalem tylko stare), maja ładny, wyrazisty wokal, niskie konkret, takie tłuczki małe, ale trochę ostatnio przespałem, i nie jestem w temacie. kasa do jakichś 700zł. Może jakieś alternatywy?

 

Jak mają się do nich 5.16tki? czytalem ze ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobaja mi się wooferki z zestawu HSK

takie tłuczki małe

 

Z tym bym się nie zgodził...

 

Jak mają się do nich 5.16tki?

 

Są jakąś półkę-dwie wyżej w hierarchii...

 

Zarówno jedne jak i drugie sprawdzają się w dwóch drogach, bo grają dosyć wysoko, do ok 3000Hz, dzięki czemu zagrają z większością kopułkowych tweeterów, jednak prezentują dwa różne profile brzmienia. Mp są zdecydowanie spokojniejsze, prezentują wyższy poziom grania, przez co są również bardziej wymagające jeżeli chodzi o jakość źródła. HV potrafią zagrać głośno, jednak jeżeli chodzi o odwzorowanie detali też nie ma tragedii, wiele zależy od napędu, z własnego doświadczenia wiem, że lubią dużo wattów, jednak, aby nie zagrały jak piszesz jak tłuczki, przydałoby się dobre zaplecze prądowe. Ostatnio zasilałem je dwoma mocnymi wzmakami, Alpine 3544, pod którym niczym konkretnym poza wyolbrzymionym dołem się nie poszczyciły i MTX Thunder 2300, z którym moim zdaniem tworzą naprawdę zgrany duet. Nie srają basem, ale za to jest dynamika, przyzwoita średnica i dużo detali, których pod 3544 próżno szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

których pod 3544 próżno szukać

AMEN

 

mp do hv według mnie ciężko jest porównać, bo to dwa różne profile brzmieniowe. MP są bardziej zrównoważone w porównaniu do HV. Jakoś tak mi woofer z HSK kojarzy się właśnie z zadymą w aucie, niż szczegółowym graniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, w przyszłości planuję tez wymienić wzmacniacze, ale narazie (ok 2-3 miesiecy) beda grac obecne, w planach miałem VR, ale jeszcze będę pytał o to jak przyjdzie czas. A jakieś porownanie z tymi MP? i pare informacji nt ich precyzji, klarowności, i o dolnym paśmie parę słów moglbys wspomniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bylem zwolennikiem HSK ze wzgledu na woofer ktory robil robote, jednak po przesiadce na Rainbowy SAC jestem 100razy bardziej zadowolony. Kick bardziej miekki, miesisty i sprezysty. HSK w porownaniu do SAC to tak jak kolega wyzej napisal "tluki".

 

Kolego Apoc...nie masz do mnie daleko...z checia uzycze ci siedzienia kierowcy abys posluchal sobie u mnie tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nooo, i wymieniłem... Po wymianie media markt i całe jego oblicze w moim samochodzie! Porównanie M2S.61 vs HV z tweeterem od macroma:

zadyma w środku, oczywiscie hsk na +

strzał, kopyto, minus! (przy macromach, werbla po chwilowej ciszy szło się przestraszyć, tutaj się zawiodłem)

dynamika, minus

Precyzja w średnich tonach, patrz wyżej...

niskie tony, hmm tu jest fajnie, schodzi pięknie, i suba przeniesie na przód nawet gdy jest MOCNO rozkręcony, więc plus w stronę HV

Ogólnie słychać to, że Macrom ma lżejszą membranę, i głośnik robi z nią co chce, jest dużo szybszy (nie wiem czy to tylko moje wrażenie, czy na prawdę to słyszę, ale różnice wg mnie są wręcz skrajne, 2 różne cele, 2 różne gusta)

 

 

Ale... Słucha się przyjemnie, wokal jest bardzo spokojny, i wpada w ucho, nieraz przy spokojnych balladkach można sobie popłynąć, nie żałuję, że kupiłem (bo dosłownie zapłaciłem grosze-chodziło o wyrwany z kosza konektorek, :P ), ale ostatecznie w drzwiach wylądują spowrotem macromy, lecz teraz w wersji "na wierzchu", zdecydowano już po pierwszym odsłuchu kompletu HV, i zdania nie zmienię :ok:

 

Spokojny pop, ballady, Minimal, trance, techniawki, hip hop - HV

Rock, metal, Depeche mode itd... tutaj bez dyskusji Macrom, chociaż też radził sobie w tych wyżej wymienionych ;)

 

 

Ależ się rozpisałem, miało się skończyć na paru piwkach a wyszło jak zwykle... :ups::zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ostatecznie w drzwiach wylądują spowrotem macromy, lecz teraz w wersji "na wierzchu", zdecydowano już po pierwszym odsłuchu kompletu HV, i zdania nie zmienię

 

A to przecież takie niepozorne/tanie głośniczki :super:

Pytanie jak jedne jak i drugie głośniczki zagrały by po innym piecykiem :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do mp to słuchałeś ich u mnie ostatnio:p

 

Słuchałem, i wybór padłby na nie, gdybym wcześniej słyszał HV, bo to zupełnie inna liga... Napęd też odgrywa tu znaczącą rolę, ale to po prostu było słychać. :wink2: ale trudno, wyrwałem je za grosze, narazie tak sobie posłucham, pozmieniam, i kiedys w przyszłości może jeszcze jedno podejście :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...