Skocz do zawartości

skrzynia do 2 x jbl p1222


Danger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem nie zaczynać nowego tematu ale nie mogę znaleźć nigdzie zadowalającego postu odnośnie skrzyni którą potrzebuje. chodzi mi o skrzynie łącznie ok 98cm szerokości i 50 wysokości. każdy głośnik ma mieć swoją komorę. co do zasilania to ok 1kw z normalnej firmy:)a muzyka jakiej słucham to r&b h-h więc bass dlugi i nisko schodzący. Z góry dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc jeszcze raz. dawno mnie na forum nie było i stąd tak od razu zacząłem pisać. a więc zacznę od parametrów które udało mi się naleść:

Głosnik- JBL P1222

Parametry:

Power Handling, RMS 400 Watts

Power Handling, Peak 1200 Watts

Sensitivity 97dB

Mounting Depth 5-7/8"

Cut-Out Diameter 11-1/16"

Impedance Dual 2 Ohms voice coils can be wired to deliver either a 1 ohm or 4 ohm load

Rodzaj muzyki: Hip hop i trochę szybsza muza.

Grubość skrzyni: 22 mm z płyty wiórowej

Wymiary bagażnika szerokość: 98 wysokość ok 50.

Nie zatruwał bym wam głowy bo znalazłem wymiary skrzyń ale nie pasuje mi to do bagażnika. a jeszcze jedna istotna informacja. Poproszę aby głośniki były w oddzielnych komorach. z tego co się dowiedziałem to te głośniki niby lepiej pracują w closecie ale ja wole BR ze względu na zejście. a co do wykoniania skrzyni to lubię bawić się wiertarką więc bardzo chętnie sam ją wykonam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już wcześniej pisałem cały problem jest w tym żeby zaoszczędzić miejsca bo mają być dwa głośniki. a wymiary na pojedyncza skrzynie znalazłem od crazy_88 tylko muszę mieć ja przerobioną bo w tamtym projekcie ma szerokość 536mm a ja mogę mieć w max 490mm x 2 to mi wychodzi 880mm. Za to może być sersza niż w tamtym projekcie i wyższa. Co do litrażu to brutto ok 55l strojenie na ok 35Hz. Zamieszczam link do tamtego postu.

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/5786-jaki-wymiar-skrzyni-do-jbl-p-1222-pomocy/page__p__58821__hl__p1222__fromsearch__1#entry58821

 

I prosił bym was o pomoc w zrobieniu tego bo już mi szkoda patrzeć jak te głośniki leża i czekają aby ożyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie tak. Nie znam się na przeliczaniu litrażu a nie chce czegoś popsuć lub zrobić czegoś co będzie grało średnio. Bo jak podwyższę skrzynie to port będzie też wyższy i nie wiem czy trzeba go będzie zwężać lub skracać aby strojenie było dobre. W tym potrzebuje pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem może źle patrze na ten projekt ale skoro boki front i tył ma 400 to w projekcie jest błąd bo br podał że ma 360?? a przecież górę i dołu się nie odlicza od 400. Mam liczyć br 400x30 czyli 120 cm?? czy tak będzie dobrze?? jak tak to zmieniłem wymiary:

 

poprzednio

536x296x400 i br 230+270x30 (500x30)

 

moja zmiana

490x325x400 i br 260+240x30 (500x30)

 

Tak że wysokość skrzyni nie zmieniłem a więc br został złamany tylko w innym miejscu. Korki z matmy chyba nie były konieczne ale czy tak panowie będzie dobrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...