Skocz do zawartości

Radio za około tysiaka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pożegnałem 9886R i szukam radyjka za tysiak powiedzmy :)

 

Słyszeliście coś o modelu Kenwood KIV-700?

 

Jednostka ma grać w połączeniu Radio-Slick A4-(vibe black air 12 + morel tempo 6).

 

Mam sentyment do Pionków bo pogoniłem już spoooro (np 6900ib, 7000ub) i grały miło.

 

Ale rozważę inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzą tylko nówki? Bo mając taką kwotę można ustrzelić coś bardzo fajnego z używek :)

Ja obecnie gonie swój systemik na Keniu XXV 01D i po wielu odsłuchach u kolegów, doszedłem do wniosku, że póki co nie zmienie go na nic innego. Brzmienie mi tak bardzo leży, że chyba trafiłem swój typ.

Do tego mnóstwo funkcji i bardzo ładny design :D Ogólnie co to radyjko "umie" można znaleźć w necie, opinii też nie brakuje.

Za 1000 można już kupić tego typu radio, czasem w bdb stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie w używkach można szukać takich radyjek jak

1.-Pioneer Deh-P9400MP

2.-Pioneer Deh-P88RS Mk1 , na Mk2 trzeba by jeszcze dołożyć pare groszy żeby to miało ręce i nogi chyba że wybrakowany.

 

Jesli nie zależy ci na EMPECZY :zakrecony: to jeszcze mocniej polecam

1.-Pioneer DEX-P99R

2.-Pioneer DEH-P9300R/P9100R ze wskazaniem na ten pierwszy.

 

Jest jeszcze DEH-P8600MP ,gra całkiem nieźle, w ostateczności P9600MP i P9800BT. (Te dwa ostatnie są najmniej warte uwagi, z tym że P9800BT ma BT wiec jest to jakis plus 'powiedzmy'....).

 

Z czego best ever w mojej ocenie to pierwsze 4 które podałem na początku. Gwarantuje że się nie zawiedziesz. Te radia maja tylko jedna wade - nie idzie ich kupić od reki , a jak już się pojawiają to znikają momentalnie... czemu się nie dziwie.

 

Z konkurencji to możesz rozglądać sie jeszcze za

Alpine CDA 9835

Alpine CDA 9855

 

Clarion DXZ-958RMC

 

Eclipse 8455 z tym dostępność tego radia jest jeszcze mniejsza od Pioneera P9400MP lub P99R.... właściwie to praktycznie zerowa.

 

Z tym że proponował bym Ci gdzieś przesłuchać te radia najlepiej na tej samej instalacji (watpie czy Ci sie uda ale trzymam kciuki) i ocenić które Tobie odpowiada bo wbrew pozorom te radia diametralnie się różnia charakterem , wiec lepiej przesłuchać wczesniej ! Na pocieszenie dodam że jakie radio z wymienionych byś nie kupił w razie problemu sprzedasz je od reki bo to są już kultowe radyjka i nie ma problemu z ich odsprzedażą - problem jest jedynie z zakupem :)

 

Powodzenia w dokonywaniu wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście coś o modelu Kenwood KIV-700?

 

akurat miałem okazję pobawić sie tym modelem i powiem szczerze że bardzo fajne radio dzwięk naprawdę świetny (nie bez powodu radio to dostało nagrodę EISA 2010/11 za najlepsze radio samochodowe) jest masa opcji do ustawienia, bardzo fajny czytelny wyświetlacz ale 1 podstawowa sprawa to nie jest ściągany panel więc na polskę to niezbyt bo sępy tylko czatują żeby taką zabawkę wytargać z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 1 podstawowa sprawa to nie jest ściągany panel więc na polskę to niezbyt bo sępy tylko czatują żeby taką zabawkę wytargać z auta.

nigdy nie ściągam panelu od radia ;) więc spoko.

Dzięki za pomoc chłopaki. O XXV 01D słyszałem. Jest nawet dostępne na allegro.

 

Jeszcze się rozejrzę bo szukam raczej nówki, ale jak uda się przezwyciężyć wstręt (raczej strach) przez używkami to może łyknę tą XXV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro masz Pioneer KEX-M900RDS, sam sie zastanawiam czy nie lyknac go.

 

 

91r w pol byl dostepny zestaw za 40tys kola, zostalo tylko 500szt wyprodukowanych, 300dac-a

 

slaww - z tego co widzę to kolega szuka raczej z nowych zabawek wiec nici z naszych kultowych sprawdzonych propozycji, no ale zawsze musi znaleźć sie ktoś kto przetestuje jako pierwszy nowe modele, choć mam pewne wątpliwości czy te nowe Pionnery MVH czy Kenwoody w ogóle dorastaja do pięt naszym wymienionym propozycjom.

Imho moim zdaniem dużo lepiej byś wyszedł na tym jeśli kupiłbyś sobie wspomnianego XXV 01D , jestem pewny że rozniesie on te nowe zabawki. A jeszcze lepiej by było jakbyś posłuchał sobie radyjek które wymieniłem w pierwszym moim poście.

Ale to takie moje drobne spostrzeżenia, wybierasz ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doceniam pomoc :) radyjka które wymieniłeś są fajne. Ale naprawdę ciężko je dostać, a już w ładnym stanie to wogole masakra. Keniu wydaje się być spoko.

 

Pionek ma trochę więcej "bajerów" w stylu DivX i Bluetooth (to akurat się bardzo mi przyda) a moduł BT do Kenia to..... 600zł :/ Co mi się w nim nie podoba to gniazdo usb na przednim panelu jak w najtańszych modelach. No ale pod panelem jest czytnik SD.

 

Keniu - ładnie gra to napewno (potwierdzone przez kolegę który używa). Ładnie wygląda. I nagrodę za darmo nie dostał...

 

Dumam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubsiol206, 9835R czy 958RMC też dostały nagrode EISA i grają very good, potwierdzone po wielu odsłuchach, jak już tak bardzo kręci Cie posiadanie radyja z nagrodami :P

Z nówek to tylko 2 modele (for me) brałbym pod uwage: HX-D2/DRZ9255 i DEX P99RS, ale tutaj kasa znacznie większa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubsiol206, 9835R czy 958RMC też dostały nagrode EISA i grają very good, potwierdzone po wielu odsłuchach, jak już tak bardzo kręci Cie posiadanie radyja z nagrodami :P

Z nówek to tylko 2 modele (for me) brałbym pod uwage: HX-D2/DRZ9255 i DEX P99RS, ale tutaj kasa znacznie większa :]

 

 

Za tę kasę to Clarion DXZ958RMC

Warto pomyśleć też czy nie dołożyć trochę na 7998R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer P88RS także dostał nagrode EISA i opis tego jak gra myśle że również jest zbędny :) W skrócie - chyba żaden producent nie oferował tego co pioneer za taka cene jak były w sprzedaży.

 

Jeśli z nowych radio szukasz to brałbym Pioneer-a DEX-P99RS 4way full activ , powiem tyle - PURE SOUND - ot co.

 

EDIT

 

Może sie skusisz - myślę że do jutra radio zniknie bo zainteresowanie jest mega 1h i 160 wyświetleń ;] co tu dużo gadać.

Pioneer P88RS MK1

http://allegro.pl/kultowy-pioneer-deh-p88rs-references-series-i1502774925.html

PS. to nie jest moje radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MVH-8200BT czyli model na 2010 jest za 1099zł

 

muszę porównać go z tym KIV-700

 

powiem że porównywałem obydwa radia na tym samym sprzecie i zdecydowanie lepsza jakość dzwięku po stronie kenia ma takze czytelniejszy wyświetlacz i dla mnie wybór byłby prosty Kenwood pomimo to że mam 2 pioneer-y których używam ale tym razem nie był by to 3 pioneer :) wybór oczywiście należy do ciebie powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...