Skocz do zawartości

Auto kopie po zmianie wzmacniacza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem polega na tym ze po wymianie wzmacniacza na teoretycznie duzo mocniejszy samochod zaczał lekko kopac pradem (czego na starym nigdy nie bylo)np przy wysiadaniu chwytajac za drzwi lub zamek klapy bagaznika. Co moze byc nie tak? Złe masy czy cos od kondensatora butelkowego 1F ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacji elektryczne samochodu wystepuje napiecie 12 - 15V . Jest ono za male by "kopnac" ;) Jedynie w 2 miejscach wystepuje napiecie wieksze ( jesli to benzyniak ) . Karoseria po prostu gromadzi ladunek elektrostatyczny i instalacja CA ma raczej malo z tym wspolnego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się to wydać śmieszne :D ale gościa, który mi ostatnio grzebał przy silniku "kopał prąd". Mnie nie, jego tak

 

Wydaje mi się ze to zależy od rezystancji ciała człowieka, grubości naskórka ... może miał wilgotne ręce ze go kopało. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to tez ostatnio wszystko kopie.. To chodzi raczej o to, ze to nie "auto kopnelo Ciebie ino Ty kopnales auto". Moim zdaniem to ma cos wspolnego z powietrzem.. Cos jest pewnie w powietrzu co wplywa bardziej na np. elektryzowanie sie chocby wyzej wymienionego polaru :) Ale to tylko moje wymysly :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem renówkę która na wiosnę tak elektryzowała się, że bałem się łapać za klamki. Najpierw dotykałem budy łokciem, potem łapałem klamkę

 

 

To Ty sie elektryzowales na wiosne :D Mnie BTW tego poczatku wiosny tez strasznie elektryzuje.. Drazni mnie to jak szlag.. Magda, Doblo firmowe, krzesla, nawet moja kobieta.. Wszystko kopie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - to wilgotnosc powietrza. Mnie zawsze na wiosne kopala Astra - jedynym wyjsciem bylo "puknac" ja reka przed zlapaniem za klamke.

 

Chodzi mi o to, zeby nie "delikatnie dotykac", a "puknac zdecydowanym, szybkim ruchem" - w momencie przeskoczenia iskry odleglosc pomiedzy palcem a autem bedzie mnniejsza i mniej zaboli ;)

 

Po 2 sezonach "kopania" zalozylem ten gumowy pasek. Wystarczy zrobic to mniej wiecej po srodku podwozia (a nie przy zderzaku jak w 125p) i nie bedzie go widac, a efekt murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...