Skocz do zawartości

słaby bas z MLK 165


brykAs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

mam głośniki przód HERTZ MLK 165 grajace pod XETEC P2VO sterowane Clarionem 778. Kable 2x2,5mm.

 

w porównaniu do wielu instalacji CA które odsłuchiwałem z mojego zestawu wydobywa niesamowicie mało basu. O ile góra jest bardzo dobra to dołu można powiedzieć że nie ma.

 

Pytania:

- czy te głośniki lepiej zagrają w zamkniętej komorze czy luzem ?

- w jakim stopniu pomogłoby wyciągnięcie ich przed tapicerkę

- czy ew. inny składnik instalacji (wzmak, radio) może być powodem braku dołu ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może za dużo od nich wymagasz??

Słyszałeś je wcześniej u kogoś w instalacji i sie podobały,czy "kupiłeś w ciemno" ??

Bo po odsłuchach pod różnymi klockami jak dla mnie wofery MLK 165 to niewypał,ale to tylko moje zdanie i odczucia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi mam wygłuszone (strona zewnętrzna oraz wewnętrzna z dwóch stron) APP + dekarska.

 

raczej nie są w przeciw fazie - jak montowałem to na 100% zwracałem na to uwagę.

 

ciężko znaleźć zamontowane MLK, więc niestety nie słyszałem ich na żywo. słyszałem HSK wiele razy i raz ML więc MLK nie powinno za bardzo odstawać od rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko znaleźć zamontowane MLK, więc niestety nie słyszałem ich na żywo. słyszałem HSK wiele razy i raz ML więc MLK nie powinno za bardzo odstawać od rodziny.

Ale dość prosto znaleźć HV165, załóż je na chwilę do siebie i po chwili grania już będziesz wiedział czy problem leży w aplikacji czy też gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz cięcia :?: z tego co się orientuję to ten Clarion ma aktywne zwrotki, może masz na wmzmaku Hi Pass od 100Hz etc. :P:?: To na radiu możesz dać nawet od 50 i "basu" raczej nie będzie.

 

Nie wiem czy masz włączone, ale wyłącz filtry na wzmaku. Ustaw tylko w radiu.

Jak masz aktywkę, to też tnij na radiu, a wzmaka ustaw wszędzie, żeby dawał full pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę polaryzację wooferów dla pewności

 

w jakim stopniu wygłuszenie może mieć wpływ na brak basu. o ile materiały przeze mnie użyte może nie sa najwyższych lotów to wykonanie oceniam na co najmniej przyzwoite.

 

na radiu ustawiłem wszystko na zero, bez żadnych cięć, korekcji czy temu podobnych. przy takich ustawieniach Acid Drinkers gra jakby byli bez prądu i perkusji.

 

a wracając do moich innych pytań

- czy te głośniki lepiej zagrają w zamkniętej komorze czy luzem ?

- w jakim stopniu pomogłoby wyciągnięcie ich przed tapicerkę

 

Mógłbyś wrzucić fotki z montażu?

 

 

http://img683.imageshack.us/img683/8573/96376717.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/4892/34584591.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w tym konkretnym samochodzie, wyjmowanie głośnika poza tapicerkę dużo nie pomoże. A jak wygląda przestrzeń za głośnikiem, jest pełna dziura, czy za dystansem jest jeszcze blacha w "polu widzienia" membrany. Pisałeś też że wszystkie filtry wyłączone, woofery bym jednak odciął chociaż od tych 50 hz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda przestrzeń za głośnikiem, jest pełna dziura, czy za dystansem jest jeszcze blacha w "polu widzienia" membrany. Pisałeś też że wszystkie filtry wyłączone, woofery bym jednak odciął chociaż od tych 50 hz.

 

za głośnikiem jest już tylko zewnętrzna balacha drzwi, ew szyba jak się ją opuści na full

 

Myślę że po prostu ten głośnik nie chce grać w tych drzwiach i tyle.Zabiegi niewiele pomogą

 

ok na wiosnę postaram się wymienić drzwi. z jelcza podejdą ? dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok na wiosnę postaram się wymienić drzwi. z jelcza podejdą ? dzięki za pomoc

 

Nie ma co się irytować. To raczej sugestia do zmiany głośników. Pisałeś o radiu, a na wzmaku masz wyłączone zwrotki/filtry jak pytałem :?:

 

Spróbuj podpiąć inne woofery, zobacz czy też tak jest (może to wina wzmaka :?:)

P.S. Trzeba przywyknąć jeszcze do "Clarionowego" grania, nie ma w nim podbitego basu, może tego Ci brakuje :?: (spróbuj podmienić np. na Pioneera jakiegoś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tarpana.Nie wal fochów dzieciaku

chcesz pogadać pisz na priv.

koniec offtopou

 

 

wzmak ma wyłączone filtry. wczoraj "wyzerowałem" wszystkie ustawienia na radiu, wzmaku i zwrotkach - nic nie pomogło.

 

ok to plan do mojego problemu jest taki - sprawdzić polaryzacje.

 

a tak na przyszłość:

- na jakie woofery zwrócić uwagę przy ew. wymianie tych co mam teraz ? nie mówię że mają mi trząść samochodem (bo od tego mam suby) tylko aby wypełniły lukę pomiędzy tonami średnimi a "subniskimi" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się (że widzę) iż otwory w drzwiach zakryłeś tylko jedną warstwą maty.

Jeśli tak jest to sam uniemożliwiłeś grę wooferom dolnym pasmem.

Ogólnie lepszy skutek zawsze przynosi wykonanie drzwi dobrze za 500 zł i kupno głośnika za 200 zł niż wykonanie słabo drzwi za 200 zł i kupno głośników na 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...