Skocz do zawartości

Dobór kondesatora do instalacji CA


beret78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie proszę o pomoc w doborze kondensatora do instalacji CA.

 

wzmacniacz - monoblok audison_SR1D

głośnik - Power Bass ES-10DS-D2 spięty na 1 Ohm

kable głośnikowe nie pamiętam teraz firmy ale 6mm2

kable zasilające 10mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz alternator i akumulator? Czy masz spadki napięcia na instalacji, ew. przygasanie świateł w aucie przy głośniejszym graniu na odpalonym silniku?

 

 

akumulator 52Ah alternator 70A słucham dość głośno i światła przygasają a spadek napięcia w okolicach 1V , a co do kabli zasilających 10mm2 powinno chyba starczyć biorąc pod uwagę dobór 1mm2-4A czyli całość na 40A

 

Niestety czeka cię wymiana kabli zasilających na min. 25 mm2 jeśli masz tylko ten jeden wspomniany wzmak.

 

 

tak tylko ten ale w przyszłości chce zmienić przód i zasilić z jakiegoś małego wzmacniacza w okolicach 50rms na kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator 52Ah alternator 70A słucham dość głośno i światła przygasają a spadek napięcia w okolicach 1V , a co do kabli zasilających 10mm2 powinno chyba starczyć biorąc pod uwagę dobór 1mm2-4A czyli całość na 40A

Polecam kable spawalnicze 35mm2 z allezło, tym bardziej, że są coraz tańsze 15,40zł za metr i będzie zapas na przyszłą rozbudowę :wink: Altek ok, a akumulator ma tu najmniejsze znaczenie i obejdzie się bez kondka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ten ale w przyszłości chce zmienić przód i zasilić z jakiegoś małego wzmacniacza w okolicach 50rms na kanał

 

W tej sytuacji polecam założyć 35 mm2 od razu, bo później gdy będzie się chciało wrzucić coś jeszcze a wspomniałeś że masz zamiar to może być krucho nawet z 25 mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz muszę zobaczyć jaka mogę max średnice kabla do wzmacniacza podłączyć , a teraz powiedzcie mi to po ca są kondensatory jak nie do spadku napiec , druga sprawa będę miał nie lada problem z dwoma kablami średnicy 35mm2 przeciągnąć od akuma do bagażnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz muszę zobaczyć jaka mogę max średnice kabla do wzmacniacza podłączyć

 

W razie problemu można użyć reduktora.

 

a teraz powiedzcie mi to po ca są kondensatory jak nie do spadku napiec

 

Nie, nie są 'do spadków napięć' . A do czego są - to już radzę poszukać na forum bo było już sporo razy a przy okazji może jeszcze czegoś sie dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa będę miał nie lada problem z dwoma kablami średnicy 35mm2 przeciągnąć od akuma do bagażnika

 

 

nie musi byc masa pociagnieta z aku moze byc z budy, nawet bylo kiedys na forum opisane dlaczego jednak lepiej z budy ciagnac i bardzo madre w temacie glowy opisywaly co jak i dlaczego wiec poszukaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie mam tylko wymienić kable zasilające na 35mm2 a przewód masowy starczy buda?

 

Druga sprawa bo nie znalazłem nic na temat kondensatorów może źle szukałem w skrócie po co one są w samej instalacji CA tylko dla małych wahań nap.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno źle szukasz ;) I czym dla Ciebie jest małe wahanie ? Spadek o 1V? 2? I na jaki okres czasu?

w granicach 1 i poniżej tak to zbacza z tematu nie chce wdawać się w dyskusje tylko szukam pomocy proste?

Znalazłem na stronie ESSA kable 21mm2 starczy bo cena rewela od 6 do 9 zeta promo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCA ... najtańszy OFC od SQ kosztuje 15 zł/m

w promocji jest 21mm2 Sound Quest 9zeta

 

Skoro uważasz ze to zbacza z tematu to pozdrawiam i życzę powodzenia w czekaniu na gotowce.

Na tym chyba polega pomoc chyba ze się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...