Skocz do zawartości

Zestaw kabli Hollywood Energetic nadaje sie?


Bison
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy ponizszy zestaw kabli nadaje sie do podlaczenia pieca, systemu 2-way i suba? Chodzi mi o to czy bedzie to wystarczajacy komplet i czy grubosci sa ok. No i oczywiscie czy zestaw jest wart swojej ceny czy moze za te pieniadze polecacie cos lepszego? Wiem ze o kablech jest juz sporo na forum ale jakos nie moglem sie nic doszukac konkretnie o tym zestawie.

HW Energetic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable jak kable. Podejżewam, że będzie to coś jak Dietz.

 

Mam taki zestaw HW tylko pojedyńcze RCA i 10mm2. Założyłem u laski w Seicento. Kabelki spoko, nie mam zakłóceń, układa się je OK. Nie wiem czy to takie moje odczucie ale guma w którym zalane są zasilaki (żółte) jest jakaś taka miękka. Paznokciem się łatwo wciska i robi mocne ślady.

Ale dobrze ułożone kable nie powinny nigdzie przycierać, ani być naciskane.

 

Ja miałem Kickera 20mm2 a teraz Dietza 20mm2. Mam na tym 4kan (2x150 i 1x500w rms) i śmiga wsio bez problemu. Teraz z pracy załatwiłem sobie 35mm2 - jakaś włoska firma. Zasilają u nas tym duże maszyny. W sklepie internetowym za metr wołają ponad 50zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede zasilal 2x60W i 1x190W. Myslalem nad Dietzem ale nie widze cos na allegro zestawu 20mm na 4kan. A tak w ogole to braz 20mm czy 10-takie jak zakladales wystarcza? Bo roznica w cenie 40zl na zestawie ale nie chce potem zalowac tych zaoszczedzonych 40zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te RCA z zestawu nie są złe, na pewno lepsze od tych Dietza, a jeżeli już chcesz coś taniego i porządnie zrobionego, to polecam Kicx 4 kanałowy, świetnie wykonane, potrójne ekranowane i kosztują 59 zł.

 

A jak już zamawiasz ten zestaw, to kupuj tutuaj: http://www.sklep.audiobas.pl/pl/p/HW-Energetic-CCA-44-21mm2/226

Daj zarobić komuś z forum, a nie obcym :) Swoją drogą, polecam, bo transakcje z AudioBas to sama przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kicx wizualnie prezentuja sie calkiem niezle ale jak jest w praktyce? Wiadomo ze praducent napisze ze super 5 ekranow itp. tylko czy nie okaze sie potem te 1 ekran pozadnej firmy bedzie lepszy niz te kilka chinskich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie zebym mowil ale to jest kabel CCA ... to samo co lexton

 

 

Myslisz ze za ta cene kupisz OFC?? Zejdz na ziemie...

Ogolnie zestaw jak zestaw....dobre kable rca (duzo lepsze niz w dietzu) i tak jak kolega wczesniej napisal ze kable zasilajace pokryte miekka izolacja w skutek czego bardzo ladnie sie ukladaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za taką kasę nie ma się co zastanawiać. Hollywoody są fajne, teraz kładę 53 mm^2, mam 0 stopni w garażu i są w miarę elastyczne. Na 100% nie polecam kabli Necom, porażka, to chyba samo aluminium jest. Mam je w swoim samochodzie i nie polecam.

Natomiast u taty mam te sygnałówki Kicx. Spisują się na prawdę dobrze, nie biegną co prawda wokół innych kabli (oddzielnym torem). Zakłócenia na bardzo niskim poziomie, mimo ustawionego Gain na wzmaczniaczu ~70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze za ta cene kupisz OFC?? Zejdz na ziemie...

Ogolnie zestaw jak zestaw....dobre kable rca (duzo lepsze niz w dietzu) i tak jak kolega wczesniej napisal ze kable zasilajace pokryte miekka izolacja w skutek czego bardzo ladnie sie ukladaja.

 

 

nie oburzaj sie ja wiem ze WY musicice zarobić i wiem ze dietz to tez cca dlatego preferuje kabel spawalniczy i plecionka + dobre rca i opraweczka i wyjdzie mnie tyle samo pieniędzy oO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki samochód. Jak masz jeden piec i nie przewidujesz kondensatora to spokojnie Ci wystarczy, bo w wielu samochodach 5 metrów zasilającego to nawet za dużo. W zestawie masz 15 metrów głośnikowego, jeszcze Ci zostanie ;)

 

Auto- Honda Civic wiec raczej nie jakies duze a kondensator przewiduje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już zamawiasz ten zestaw, to kupuj tutuaj: http://www.sklep.aud...CA-44-21mm2/226

Daj zarobić komuś z forum, a nie obcym :) Swoją drogą, polecam, bo transakcje z AudioBas to sama przyjemność :)

Dziękuję za miłe słowa :)

 

Od siebie dodam, że sprzedałem już kilka zestawów HW i naprawdę polecam te zestawy.

W ofercie posiadam również OFC, ale cena już znacznie wyższa :(

 

ZESTAW KABLI ZASILAJĄCYUCH HW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te kabelki - konkretniej RCA, sprawują się dosyć dobrze, jednak końcówki to zalany plastik. Jak mocniej przyciśniesz (masz mało miejsca za radiem) to potrafią przerywać ;/

Kabel jest gruby ale miękki, dobrze mi sie go kładło. Ogólnie mogę polecić te kabelki.

 

Jeśli chodzi o zasilający to mam z HW Energetic ale wersję OFC, no z deka droższa ale jak dla mnie bardzo fajny kabel. W niskich temperaturach bardzo giętki. 100A do bagażnika przewodzi bardzo dobrze, bez zauważalnych ubytków.

Kawałek mojej instalacji możesz obejrzeć w tym temacie: http://www.strefacaraudio.pl/index.php?app=forums&module=forums&section=findpost&pid=142730

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Jako że nie chcę pisać nowego tematu to odgrzeje trochę ten. Mianowicie czy zestaw HW Energetic CCA-44 21mm2 wystarczy do wzmacniacza xetec 4g-600. Bo po opiniach to te zestawy są dobre ale czy ten cca wystarczy do zasilenia tego wzmacniacza czy lepiej pokusić się na taki zestaw ale z kablami ofc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFC :P bo aluminium ma po prostu dużo gorsze przewodzenie. Czy wystarczy 21mm2 myśle ze znalazł byś odp w innych tematach "kablopodbnych" tak, starczy na styk choć jak wiadomo lepiej zapas 35mm daj i masz na przyszłość skoro już teraz chcesz takiego klocka mocnego to w przyszłości wręcz pewne ze będziesz chciał poeksperymentować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFC :P bo aluminium ma po prostu dużo gorsze przewodzenie. Czy wystarczy 21mm2 myśle ze znalazł byś odp w innych tematach "kablopodbnych" tak, starczy na styk choć jak wiadomo lepiej zapas 35mm daj i masz na przyszłość skoro już teraz chcesz takiego klocka mocnego to w przyszłości wręcz pewne ze będziesz chciał poeksperymentować :)

To będę szukał ofc. Niestety HW nie ma kabli 35mm2 a tylko 50mm2 ale na nie to już mnie nie stać. Na allegro znalazłem zestawy cruncha 35mm2, dietza 35mm2 i renegade tez 35mm2 ale czy one są rzeczywiście ofc. Tylko oczywiście mają one tylko 1 parę rca także drugą jak i głośnikowe musiałbym sam dokupić. Ten wzmacniacz można powiedzieć że już jest kupiony na długą przyszłość :) . Przy moim obecnym sprzęcie to on nawet się rozgrzać nie zdąży a tu już maksimum z głośników wyciśnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...