Skocz do zawartości

Krzykliwa góra. Który klocek winien?


slawo_81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy za pomocą korektora jesteś w stanie zorientować się jakie to są częstotliwości ? Czy może poprostu męczą Cię sylabianty - Ś Ć ?

 

Nie wiem czy dobrze to opisze ale w moim odczuciu tweeter podbija wyższą średnice, co powoduje, że damskie wokale albo dźwięki gitary stają się jazgotliwe a przy większej głośności niemal nie do zniesienia. Np. płyty AC/DC czy Alannah Myles brzmią momentami jak jeden wielki wrzask. Na początku mi się to podobało bo “było głośno” ale do czasu.

 

Użytkownik gazownik dnia 26 luty 2011 - 17:01 napisał

 

akie cięcie ma zwrotka od 6520cs , ile kz ? Zakładam że ma zbocze 12dB/oct Więc gdyby cięcie tweetera zrobić sporo wyżej a pozbywając się cewki, by był wysoko cięty ale przy zboczu 6dB/oct. Dlatego 6db/oct bo odchodzi problem z wartością mH cewki. Może lepiej zwrotkę założyć od zupełnie innego zestawu która tnie wyżej. Tylko że obawiam się że większość zwrotek pasywnych charakteryzuje się stosunkowo niskim cięciem.

 

Mam zwrotki od zestawu jbl power ale nie mam pojęcia jaka jest tam cz-ść podziału. Jutro je podłączę i zdam relacje choć cudów nie oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem zwrotke, kondensator JBL MET 100VDC 3,3µf

A rezystora i cewki dla tweetera nie ma ?

 

Odwróć jeszcze faze tak jak napisał lklukasz być może będzie lepiej , szczególnie w zakresach nałożenia częstotliwości - teoretycznie powinny się znieść. A jak nie to można poeksperymentować z kondem np 2,2µf. Tylko że jak masz cięcie z cewką czyli 12dB/oct to pojawi się problem z wartością cewki. Tylko czy dziura w paśmie się nie zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rezystora i cewki dla tweetera nie ma ?

 

Odwróć jeszcze faze tak jak napisał lklukasz być może będzie lepiej , szczególnie w zakresach nałożenia częstotliwości - teoretycznie powinny się znieść. A jak nie to można poeksperymentować z kondem np 2,2µf. Tylko że jak masz cięcie z cewką czyli 12dB/oct to pojawi się problem z wartością cewki. Tylko czy dziura w paśmie się nie zrobi...

 

Rezystor 2ohm cewka nie opisana. Podłączyłem dziś te zwrotki jbl i mam wrażenie, że jest ciut spokojniej...a może to tylko autosugestia? Jutro sprawdze odwrócenie fazy, zobaczymy co będzie, Jeżeli dobrze rozumiem im niższa wartość konda tym wyżej odcięty tweeter tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem im niższa wartość konda tym wyżej odcięty tweeter tak?

tak

ale 3,3uF to i tak juz jest wysoko

a nie ma rezystora szerogowo z cewka?

a ilo ohmowy to glosnik wysokotonowy

i nie interesuje mnie co pisze producent tylko twoij pomiar ohmomierzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze to opisze ale w moim odczuciu tweeter podbija wyższą średnice, co powoduje, że damskie wokale albo dźwięki gitary stają się jazgotliwe a przy większej głośności niemal nie do zniesienia. Np. płyty AC/DC czy Alannah Myles brzmią momentami jak jeden wielki wrzask. Na początku mi się to podobało bo “było głośno” ale do czasu.

 

Mam ten sam problem i również mnie to męczy tylko, że moje klocki to Alpine 9833R, PB S-6C zasilane w mostku przez ALPINE V12 MRV - F407.

Poradzono mi na forum ciecie aktywne tweeterow ale jeszcze nie miałem czasu tego zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i również mnie to męczy tylko, że moje klocki to Alpine 9833R, PB S-6C zasilane w mostku przez ALPINE V12 MRV - F407.

Poradzono mi na forum ciecie aktywne tweeterow ale jeszcze nie miałem czasu tego zrobic.

Jakbyś chciał pobawić się z innymi zwrotnicami, innymi elementami zwroty to zapraszam, daleko do mnie nie masz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...