Skocz do zawartości

Krzykliwa góra. Który klocek winien?


slawo_81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.To mój pierwszy post (nie licząc powitalnego), więc jak to zwykle bywa chodzi o poradę. Od jakiegoś czasu w moim clio2 wozi się zestaw odseparowany infinity ref6520cs zasilany infinity ref475a.Jednostka sterująca to clarion dxz468. Problem polega na tym, że ostatnio ten typ grania zaczął mnie męczyć krzykliwą górą i chciałbym jakoś temu zaradzić tylko nie wiem od czego zacząć. Dodam, że po zmianie radia na pioneera deh p40mp było jeszcze gorzej, więc chyba nie tędy droga. Co ma większy wpływ na jakość wysokich tonów wzmacnicz czy głośniki? A może jedno tylko pogłębia braki drugiego?Co powinienem wymienić? Liczę na pomoc bardziej doświadczonych forumowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza Ci profil brzmienia czy może to, że tweeter jest za głośno?

 

Możesz spróbować zastosować L-pad(żeby dowiedzieć się co to jest użyj google) i stłumić tweeter o 3dB(ew. więcej)

 

Już stłumiłem na zwrotce ale problem jest raczej w sposobie prezentacji. Wiem, że to niska półka sprzętowa ale może da się coś zdziałać?Czy zmiana ustawienia tweeterów może coś poprawić? No i dzięki za błyskawiczną odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź na najbliższy spot. Pewnie kilka bardziej kumatych ludzi ode mnie będzie na nim i pewnie pomogą na miejscu.

 

Już stłumiłem na zwrotce ale problem jest raczej w sposobie prezentacji.

Czasem tłumienie na samej zwrotce to nadal za mało.

Dobrym przykładem jest Phase evolution CFS 165.20 u Mastah22, na zwykłej zwrotnicy nawet na -2dB tweeter był za głośny.

Po stłumieniu go jeszcze bardziej słucha się tego zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten wzmacniacz co posiadasz to to samo co JBL w srodku to nie dziwota ze góra męczy :) Kolega ma malusi JBLa 4x50W i przy podłączeniu głośników tej samej firmy serii GTO(tweeterków) nieda się tego słuchać w górnych rejestrach... Jemu pasuje bo jest "głośno" :) Spróbuj na spocie innego piecyka tak jak radzi kolega :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma większy wpływ na jakość wysokich tonów wzmacnicz czy głośniki?

Tweetki z Twojego zestawu są dość ostre i wzmacniacz który posiadasz czyni je jeszcze bardziej ostrymi. Jak dla mnie, to lepszym rozwiązaniem będzie wymiana wzmacniacza na dający łagodną górę o tej samej mocy lub lekko mocniejszy, żonglerka radyjkami, jak sam widzisz, nie na wiele się zdaje.

Wiem, że to niska półka sprzętowa ale może da się coś zdziałać?

Nie skreślaj tego zestawu zbyt szybko, przy dobrze zrobionych drzwiach i odpowiednio zasilony da Ci mocny i dynamiczny kick, pozostaje tylko opanować syki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten wzmacniacz co posiadasz to to samo co JBL w srodku to nie dziwota ze góra męczy :) Kolega ma malusi JBLa 4x50W i przy podłączeniu głośników tej samej firmy serii GTO(tweeterków) nieda się tego słuchać w górnych rejestrach... Jemu pasuje bo jest "głośno" :) Spróbuj na spocie innego piecyka tak jak radzi kolega :)

 

Kumpel ma pioneera gmx924. Czy taka maszynka mogłaby dać oczekiwany efekt?Jak się nie mylę to kolega sanders156 takim sprzętem dysponuje a i 6520cs swego czasu męczył, więc może mógłby się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XM-10020, pomimo większej mocy gra niestety słabiej jakościowo od 6020, a moim zdaniem lepszą propozycją byłby XM-5520 lub XM-5540 (te złagodzą górę na pewno)

 

Czy to nie jest przypadkiem twoja aukcja sony xm-5540: http://Allegro.pl/sony-xm-5540-jedyny-na-allegro-100-sprawny-i1476857619.html#gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź na najbliższy spot. Pewnie kilka bardziej kumatych ludzi ode mnie będzie na nim i pewnie pomogą na miejscu.

 

 

Jeżeli masz na myśli spot pod ikeą to się pewnie wybiorę bo mam do ikei jakieś 20pare km. a i lepszego/innego sprzętu chętnie posłucham.

 

Panowie (i panie?) czy xm-5540 będzie w stanie napędzić ref6520cs i małego suba, powiedzmy mds08 lub rockford p1s48? Patrząc na cyferki szału nie ma.Z drugiej strony waty watom nie równe. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i panie?) czy xm-5540 będzie w stanie napędzić ref6520cs i małego suba, powiedzmy mds08 lub rockford p1s48? Patrząc na cyferki szału nie ma.Z drugiej strony waty watom nie równe. Co o tym sądzicie?

Kup i przekonaj się sam. Stratny na tym na pewno nie będziesz(no chyba, że za wzmacniacz dasz 400zł :P )

Na spocie jeśli balcer będzie, to mogę udostępnić 4x22W RMS na testy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup i przekonaj się sam. Stratny na tym na pewno nie będziesz(no chyba, że za wzmacniacz dasz 400zł :P )

Na spocie jeśli balcer będzie, to mogę udostępnić 4x22W RMS na testy ;)

 

Tak byłoby najlepiej, tylko że wiosna idzie - choć tego nie widać - no i trzeba oponki kupić, więc na razie zbieram informacje, ewentualnie coś na spocie potestuje a na zakupy przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał też o pionku 924, to chyba te co i Maniek sprzedawał, wiec pewnie i one sie nadadzą, jest sporo ampów które złagodzą górki :) Tylko pytanie czy kolega sobie poradzi z rozbiciem zwrotki na 2 pasma osobno :) Można się skusić o lepszy ampik po prostu i wszystko jednym zasilać :) Kwestia wyboru posiadacza sprzetu.

Co do allegro i sprzedaży tam, ja bym tak szybko za licytowanie wszystkiego co popadnie się nie brał, często pisze do kolesi albo dzwonie i pytam o stan wzmacniacza i przedewszystkim czy nikt nie grzebał w nim bo ja to i tak sprawdzę, większosc zdecydowana nie odpisuje na maile mimo tego że oferuje kupno na kup teraz nawet i cena jest za wysoka kilkanascie pln... o czym to swiadczy, powiedzcie sami, jak znów dzwonie to różnie bywa co kolesie mówią... Na szczescie ich nie mówie tu i tam że sprzet grzebany jest, to nie w moim interesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał też o pionku 924, to chyba te co i Maniek sprzedawał, wiec pewnie i one sie nadadzą, jest sporo ampów które złagodzą górki :) Tylko pytanie czy kolega sobie poradzi z rozbiciem zwrotki na 2 pasma osobno :) Można się skusić o lepszy ampik po prostu i wszystko jednym zasilać :)

 

Nie bardzo rozumiem. Masz na myśli aktywny podział pasma czy jakieś modyfikacje w zwrotnicy od 6520cs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie cięcie ma zwrotka od 6520cs , ile kz ? Zakładam że ma zbocze 12dB/oct Więc gdyby cięcie tweetera zrobić sporo wyżej a pozbywając się cewki, by był wysoko cięty ale przy zboczu 6dB/oct. Dlatego 6db/oct bo odchodzi problem z wartością mH cewki. Może lepiej zwrotkę założyć od zupełnie innego zestawu która tnie wyżej. Tylko że obawiam się że większość zwrotek pasywnych charakteryzuje się stosunkowo niskim cięciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akie cięcie ma zwrotka od 6520cs , ile kz ? Zakładam że ma zbocze 12dB/oct Więc gdyby cięcie tweetera zrobić sporo wyżej a pozbywając się cewki, by był wysoko cięty ale przy zboczu 6dB/oct. Dlatego 6db/oct bo odchodzi problem z wartością mH cewki. Może lepiej zwrotkę założyć od zupełnie innego zestawu która tnie wyżej. Tylko że obawiam się że większość zwrotek pasywnych charakteryzuje się stosunkowo niskim cięciem.

Mam takowe, z zestawu gdzie alpine dała ciała z nimi(aktualnie tweeter z tego zestawu tne niżej i jest moim zdaniem lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...