Skocz do zawartości

Szukam przetwornika grającego bardziej miękko z większym zejściem i dosyć szybkiego


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Artykuł o Damping Factor http://www.hifi.pl/p...iktlumienia.php

Ten artykuł nie odpowiada na pytanie, tym bardziej odnosi się do kolumn wielogłośnikowych ze zwrotnicami. Proszę tylko odpowiedzieć, czy moje rozumowanie, że lepiej w moim przypadku spiąć w 4 omy jest słuszne.

Nie potrafię znaleźć tematu odpowiadającego na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł nie odpowiada na pytanie

 

Jak byś przeczytał uważnie pierwsze 4 linijki ze wzorem włącznie to byś sam doszedł do wniosku czy:

 

Wyświetl postUżytkownik simon-u dnia 25 luty 2011 - 23:07 napisał

lepiej w moim przypadku spiąć w 4 omy jest słuszne.

 

Oświeć mnie! Co to jest DF to wiem, a moje pytanie nie brzmiało czy DF wzrośnie ze wzrostem impedancji(to też wiem). Jak byś przeczytał uważnie cały post, to wiedziałbyś o co mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej spróbować, zamiast prowadzenia pustych teoretycznych dywagacji, dobrać do odsłuchów głośniki tak, aby mieć możliwość posłuchania obu wersji i wyrobienia sobie własnego zdania w temacie ?

Fajnie spytać się na forum o poradę, ale... Powiedzmy, że zdecydujesz się 'na sucho' (bo tylko na podstawie forumowych wskazówek) na którąś z rozważanych wersji, zakupisz właściwy dla niej przetwornik, poprawnie zainstalujesz, posłuchasz.... Pewnie nawet Ci się spodoba i stwierdzisz z zadowoleniem, że jest OK i właśnie o to Ci chodziło :wink: Będziesz w stanie wtedy powiedzieć, że 'ta druga wersja' zagrałaby na pewno gorzej...? :)

Polecam więcej praktyki, mniej teorii :lamer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie będziemy dzielić włosa na czworo. Pogadaj z Sinoff'em , on ba szybkiego suba i był męczony na testowym kawałku Judas Priest - Painkiller i nie tylko. Jeśli się nie mylę to uDimension 8 naleśnik 2x2R, a skrzynki też umie robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej spróbować, zamiast prowadzenia pustych teoretycznych dywagacji, dobrać do odsłuchów głośniki tak, aby mieć możliwość posłuchania obu wersji i wyrobienia sobie własnego zdania w temacie ?

Tu masz rację :zawstydzony:

 

Decyzja podjęta :) Koniec tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w praktycznym elektroniku spotkałem się ze stwierdzeniem, że całkowicie wystarczający jest DF na poziomie 50 mierzony na zaciskach głośnika, jestem skłonny się z tym zgodzić.

 

Bardziej interesowałbym się jak prądowo zachowa się wzmacniacz przy 2ohm i przy 4ohm w mostku. Jeśli pod większym obciążeniem przetwornica zacznie przysiadać to co nam po większej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesowałbym się jak prądowo zachowa się wzmacniacz przy 2ohm i przy 4ohm w mostku. Jeśli pod większym obciążeniem przetwornica zacznie przysiadać to co nam po większej mocy.

Będę miał okazję to przetestować , a ponoć miał zmierzone prawie 780 wat/2 w mostku. Jak już gdzieś czytałem, ten problem z niewydolnością przetwornicy najczęściej występuje w mostkowalnych 4-kanałówkach, gdzie podawana jest moc RMS mierzona tylko dla jednego mostka, przy nie obciążonych pozostałych dwóch kanałach.

Ciekaw jestem jak zagra CV spięta w 2R :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie nie nie, ten nie jest do wzięcia.

Jak już to IT12.0, a to nie to samo, ale oba SVC 4ohm ;)

Ale posłuchać można? :] Gdzieś wyczytałem, że it12.0 ma 4x4R i ślepo zaufałem wujkowi google :/

 

Ale posłuchać można? :] Gdzieś wyczytałem, że it12.0 ma 4x4R i ślepo zaufałem wujkowi google :/ albo za duży ogrom informacji na raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję szybkiego Suba do 400zł. Do skrzyni zamkniętej(jeszcze nie zrobiona, ale chce max 37L). I od razu jaki wzmak do poleconego Suba do 450zł. Sub jak i wzmak mogą być używane. Muzyka jaką słucham to : House,Dance,Hip Hop.

Pozdrawiam Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może jest jakiś ratunek dla mojego Hifonics Zeus 1254. Bo on jest masakrycznie wolny w mojej skrzyni około 45L BR. A chciałbym, żeby się trochę poruszał. Mam plan żeby go wsadzić w skrzynkę zamkniętą około 35L. Czy będą duże różnice?

http://img686.imageshack.us/img686/1111/dsc06733i.th.jpg

http://img526.imageshack.us/img526/615/dsc06720q.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować możesz, powinno się troszkę poprawić, ja tak zrobiłem z Yakuzą i różnica była znaczna. Jednak na twoim miejscu pomyślałbym o innym wzmaku, ten raczej nie ma odpowiedniej kontroli nad głośnikiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...