Skocz do zawartości

Szukam przetwornika grającego bardziej miękko z większym zejściem i dosyć szybkiego


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nadal twierdzę, że Dynaudio MW-170 to ..."najszybszy" (cokolwiek ktoś pojmuje pod tym pojęciem) głośnik (bo jakby nie patrzeć nie jest ...typowym subem) z którym było mi dane obcować. Z dodatkowych zalet ...porządna setka watów trzyma go w ryzach, nie wiem jak się mnoży wartość watów chińskich ale jakby co to mam taki na zbytek :super: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem ma być szybkość. Powinien sobie także dobrze radzić przy możliwie jak najmniejszej skrzyni, aby zajmował jak najmniej miejsca.

To są dwa sprzeczne wymagania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz nówki, to w budżetowych pieniądzach polecam jeszcze wziąć pod uwagę podstawowoego dls'a 10" serii performance. Teraz jakaś wyprz chyba jest i cena detaliczna nówki spadła (przynajmniej na all) o ponad 100 zeta... Warto co najmniej posłuchać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bo jakby nie patrzeć nie jest ...typowym subem)

Co masz na myśli?

 

Priorytetem ma być szybkość. Powinien sobie także dobrze radzić przy możliwie jak najmniejszej skrzyni, aby zajmował jak najmniej miejsca.

 

To są dwa sprzeczne wymagania!

Więc bardziej zależy mi na najlepszej zdolności odtwarzania szybkich bitów, a rozmiar pomijamy :D

 

Jeżeli szukasz nówki, to w budżetowych pieniądzach polecam jeszcze wziąć pod uwagę podstawowoego dls'a 10" serii performance. Teraz jakaś wyprz chyba jest i cena detaliczna nówki spadła (przynajmniej na all) o ponad 100 zeta... Warto co najmniej posłuchać :)

o tego chodzi?

DLS PERFORMANCE KW10

http://allegro.pl/dls-performance-kw10-i1475855723.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będę pod opolem w jakąś sobotę. Konkretnie w Komprachcicach. Jak coś to mogę wziąć JBL GTI1200 w 35l closed.

Niestety 06.03 w niedziele pracuję od 14tej do 22giej. W sobotę 05.03 pracuję od 6tej do 14jej, więc późnym popołudniem mogę uderzyć w rejony Opola jeśli będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simon-u, skoro jeszce nie masz suba to radziłbym się zastosować do rad cursora i spróbować posłuchać tego 10 calowca od grega. Sam go woziłem dobrze ponad pół roku i wyleciał tylko i wyłącznie dlatego, że zaczął mi przeszkadzać 35l BR, w którym czuł się świetnie, nie było mowy o jakimkolwiek zamulaniu, do tego umiał zejść jak należy. Mocożerny nie jest, dobre 200-250W spokojnie rozruszają jego papierową membranę, a biarąc pod uwagę jego wartość zostanie Ci na bardzo sensowny piec i dobrze wykonaną skrzynkę ;)

Co do Alpine 3544 jako napędzie dla suba, dla mnie nie jest to dobre połączenie, niby moc jest, ba prawie 0,5kW, kontrola też w miarę ok, ale to chyba zwyczajnie nie jest mój profil brzmienia ;) Nie ma gotowej recepty kup to i to i będzie git. Nie zapominaj, że na końcowy odbiór wpływa bardzo wiele czynników, a najważniejszym wydaje mi się są preferencje słuchacza :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić PowerBass ES-10DS-D2 słucham tej samej muzy co ty i nie narzekam na szybkość i jakość

Ile mocy pakujesz w ten PowerBass i jak długo go posiadasz? Wyczytałem, że te Powerbassy nie są zbyt trwałe, ale może się to nie odnosić do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach pól roku a pakuje w okolicach 600rms na 1 Ohm i tak za mało moim zdanie a z tego co wcześniej koledzy pisali jak chciałem dobrać wzmacniacz to 400rms 4 Ohm min a dane głośnika to 500rms i 1000W w szczycie no i nie jest to głośnik za 200zl:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach pól roku a pakuje w okolicach 600rms na 1 Ohm i tak za mało moim zdanie a z tego co wcześniej koledzy pisali jak chciałem dobrać wzmacniacz to 400rms 4 Ohm min a dane głośnika to 500rms i 1000W w szczycie no i nie jest to głośnik za 200zl:)

Więc u mnie by było słabiej, bo musiałbym spiąć w 4R (500rms), ale z dobrą kontrolą(wyższy DF).

 

Więc u mnie by było słabiej, bo musiałbym spiąć w 4R (500rms), ale z dobrą kontrolą(wyższy DF).

No właśnie. Jak to jest z tym DF, bo jezeli w 4R jest dwa razy większy niż przy 2R i analogicznie AS F2-300 dla 4R ma 500RMS, a dla 2R 750RMS to na logikę teoretycznie lepiej wykorzystać 4R i 500RMS(jedną trzecią mniej mocy, ale dwa razy większy DF). A jak w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam ze nie mam doświadczenia jak nie którzy Formowicze z odsłuchem innych sprzętów ale mam do porównania parę instalacji i na przykład mój znajomy wpakował 5tys w zakładzie CA a ja dużo mniej i moim zdaniem a raczej słuchem moje gra lepiej , ale nigdy nie jest idealnie:) wiem ze są droższe głośniki ale po co lądować ponad tyś jak można mieć ta sama radochę i jakość za mniej.Najważniejsze głośnik powerbass nie dudni tylko gra i to szybko system of a down ogarnia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy wpakował 5tys w zakładzie CA a ja dużo mniej i moim zdaniem a raczej słuchem moje gra lepiej

dlaczego tak jest, to masz odpowiedź w toczącym się w pobliżu temacie:"Koszty car-audio w serwisie" i jak Radeek trafił w sedno "gdybyś tak chwile pomyślał i wziął się za to na czym się znasz a montaż powierzył specjaliście to zarobiłbyś więcej w tym czasie niż oszczędził na lepieniu systemu samemu.Tyle zysku materialnego,a pomysł co może zrobić z tych samych klocków ktoś co ma pojęcie a co Ty sam.". Pomyśl ile czasu musiałeś poświęcić, a zakład CA płaci dodatkowo zusy, podatki, płace pracowników, sprzęt, prąd, ogrzewanie itp.

 

Najważniejsze głośnik powerbass nie dudni tylko gra i to szybko system of a down ogarnia:)

Przy tym wiele głośników sobie radzi, ale posłuchaj PANACEA chociażby, a są jeszcze szybsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś od siebie dorzucę - uDim rm 210sl w zamkniętej skrzynce 19-20l brutto. Nie do końca wiem jak interpretujesz określenie "szybki" ale myślę że to nagranie stawia poprzeczkę wystarczająco wysoko, przede wszystkim sam początek http://www.youtube.com/watch?v=VggDiaQHA-I.

210sl daje sobie z nim doskonale radę nie spóźniając się względem przodu, a przy innych gatunkach muzyki też dobrze sobie radzi. Udim łyknie jakieś 400W, 300 to minimum więc Twój wzmacniacz miałby jeszcze zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...