Skocz do zawartości

Dobry tani zestaw audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HSK nie maja super ostrej gory nie przesadzajmy , prawda jest taka ze kazda budzetowka i nie tylko ma swoje bolacki i to monter decyduje czy system zagra tak jak on chce bo to on wybiera reszte elementow , gra zle to dla mnie w 90% przypadkow wina montera i "dobieracza klockow" , ale nawet wychodzac z zalorzenia ze sa "ostre" to jednak tak jak pisalem HSK sa o dwie klasy lepszymi glosnikami w clym pasmie bo db to porostu kicha juz wiele razy pisalem co o nich mysle jsako o forumowym hicie wiec sobie odpuszcze. Tylko powtorze swoje zdanie kolego kup HSK i do tego jakis spokojne mulowate radio bo na poczatku nie ogarniesz tego systemu do tego stopnia zeby ci pod alpine ( stereotypowa ) dobrze zagral , polecam kenwoda lub clariona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z Woolllym słuchałem tych HSK i powiem tyle góra ostra strasznie,pewnie dlatego że grało to na alpinie ale jest to do opanowania.Wzmacniacz można dokupić i wcale nie trzeba odradzać kupna alpine bo może mieć w tej samej konfiguracji odcięte na 80Hz pojeździ miesiąc i dokupi wzmacniacz i kabelki i wtedy załagodzi tą górę wzmacniaczem o łagodnym brzmieniu.Nie można od razu skreślać alpinki bo właściciel odradził.Jeszcze jedna sprawa odsłuch był na wygłuszonych drzwiach i wykonanych panelach,jest to też ważne :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSK nie maja super ostrej gory nie przesadzajmy , prawda jest taka ze kazda budzetowka i nie tylko ma swoje bolacki i to monter decyduje czy system zagra tak jak on chce bo to on wybiera reszte elementow , gra zle to dla mnie w 90% przypadkow wina montera i "dobieracza klockow" , ale nawet wychodzac z zalorzenia ze sa "ostre" to jednak tak jak pisalem HSK sa o dwie klasy lepszymi glosnikami w clym pasmie bo db to porostu kicha juz wiele razy pisalem co o nich mysle jsako o forumowym hicie wiec sobie odpuszcze. Tylko powtorze swoje zdanie kolego kup HSK i do tego jakis spokojne mulowate radio bo na poczatku nie ogarniesz tego systemu do tego stopnia zeby ci pod alpine ( stereotypowa ) dobrze zagral , polecam kenwoda lub clariona

Tweeter jest ostry jako tweeter - słuchałem hsk w innym kofingu i niedługo kolejny się pojawi u znajomego. Monter może opanować to rzecz oczywista, przez dobór klocków towarzyszących lub zabawę ze zwrotnicą. Powtórzę tweeter jako tweeter puszczony na ori zwrotce gra bardzo dosadnie i tutaj wiele nie decyduje, reszta to albo nasila ten efekt lub minimalizuje.

Teraz odnośnie Twojej wypowiedzi o Helixach, kichą to są ale peying'i i cały tym podobny syf. Trudno się dziwić że HSK jako system będzie grał lepiej od DB skoro to całkowicie inny przedział cenowy. To że obecnie HSK da się kupić poniżej trzech setek jest tylko kwestią dziwnego zbiegu okoliczności.

Cały temat polega na zastosowaniu głośników pod same końcówki radia i dla tego w ogóle to porównanie miało sens. Na szczęście logika nie zawsze odpowiada realiom i jednak HSK potrafią "ruszać" się zacniej niż Helixy przy zasilaniu z marnych kilkunastu RMS na kanał.

Jeżeli dawać by Hertzom konkurencję z byłej półki cenowej to miałyby dużo ciężej.

Podsumuję jeszcze raz:

Helix to nie jest żadne gówno i dobrze opanowane gra całkiem przyzwoicie jak na zestaw za dwie stówki z haczkiem. HSK to już całkowicie inna liga i nie było ku temu większych wątpliwości. Cena obecna za zestaw jest bardzo atrakcyjna i to jedna z najlepszych opcji dostępnych w tej kasie. Morel Tempo 6 był niedawno sprzedawany na sieci za 379 zł i tutaj szukałbym konkurencji dla HSK.

Inna sprawa jak bym chciał porównać starą ich konkurencję czyli Dego Po-650 i DLS R6A. Słuchałem trzech, trzech w takim samym kofingu choć dawno więc tylko pamiętam wybór końcowy i szczątkowe info o różnicach (wybrałem zdecydowanie PO-650)

Ogólnie założyciel tematu musi zdawać sobie całkowitą sprawę co do przyszłości systemu. Czy będzie występować w nim subwoofer,wzmacniacz i jaka jednostka główna będzie. Znów się rozpisałem a nie chce mnie się czytać dwa razy tego co piszę więc mogę się powtarzać. HSK to fajny system który dobrze zasilony potrafi zminimalizować braki głośnika subniskotonowego a i potrafi zagrać przyjemnie pod samym radiem. Dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tworzyć nowego posta. [mk4] Wybrałem Hertze HSK 165 na przód i tu zaczynają się schody radyjko jakie chce to Alpine CDE-120RR nuweta ale nie wiem czy kupić może używkę za ta cenę co alpine ale ciut leprze . Co polecacie ?? a i jeszcze bym zapomniał oczywiście wzmacniacz obowiązkowy ale tez nie wiem jaki czy 4 kanałowy czy 2 bo w przyszłości do kupie suba. Może lepiej 1 wzmacniacz(2kan.) na przód i 1 wzmacniacz(2kan.) do suba. Którą opcje wybrać . Dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wzmacniaczach do HSK było multum tematów, wystarczy trochę poszperać, jest zasada że w używce zawsze kupisz lepsze radyjko za mniejszą cenę, co do 4 czy 2 kanały to musisz się zastanowić co Cię zaspokoi, mocne 4ry kanały i dobre jakościowo zazwyczaj są drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odp. mam jeszcze jedno pytanko a wzmacniacz Phase Evolution RS4 wystarczy aby Zasilić HSK i jakiegoś suba ??

 

 

Spokojnie, kolega jeździ właśnie na takiej konfiguracji, phase evo rs4 + HSK, i subik Helix p10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...