Skocz do zawartości

kupie skrzynke do robienia zamieszania w kabinie


b.pawelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

GTI to bardzo fajny głośnik tylko imho do łupaniny to on sie nie nadaje, bo to głośnik o zupełnie innym przeznaczeniu niż przewracanie flaków - jeśli szukasz głośnika do SQ to jak najbardziej :wink:

 

Btw. cursor ile za niego chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTI to bardzo fajny głośnik tylko imho do łupaniny to on sie nie nadaje, bo to głośnik o zupełnie innym przeznaczeniu niż przewracanie flaków - jeśli szukasz głośnika do SQ to jak najbardziej

Tja, jasne, może stroker też?

 

Moje zdanie na temat GTI i Strokera jest takie, że to są głośniki, które marnują się jak ktoś chce suba do plumkania. Lepiej w tym momencie Vegę, nawet 12". To są głośniki, które uwielbiają grać głośno, korzenie z estrady robią swoje, a mimo to nie ma czegoś takiego jak gubienie się. Stroker 15D potrafił odtworzyć utwór 600-900BPM i każdy bit dało się poczuć na sobie(przy większej głośności uczucie jakbyś z kałacha po plecach dostawał). Dobrze zasilony jest bardzo szybki. Gra typowo jak estradówka czyli twardo, jak trzeba rzucić mięsem to to robi, ale nic ponad to co jest w materiale.

 

 

cursor nie moge napisać do Ciebie wiadomości

Przed chwilą dostałem PW od innego użytkownika, więc po mojej stronie jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego powołujesz się na strokera skoro mowa o GTI?

 

Sam potwierdziłeś że do robienia łomotu to on się nie nadaje, bo potrzebuje sporo wacików żeby zagrać głośno, no i przy okazji z klasą :wink:

 

Miałem ten głośnik więc wiem co mówię, chętnie bym go kupił jeszcze raz.

Ale do słuchania, nie walenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam potwierdziłeś że do robienia łomotu to on się nie nadaje,

A gdzie niby?

 

Dlaczego powołujesz się na strokera skoro mowa o GTI?

Bo te głośniki mają wiele wspólnego. M.in. korzenie w estradzie

 

 

bo potrzebuje sporo wacików żeby zagrać głośno, no i przy okazji z klasą

300W RMS u Pimp_zabrze wystarczyło, żeby go przyzwoicie rozbujać. Co nie znaczy, że 900W RMS było złe dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi te korzenie bo jakoś nie widzę

Proponowałbym zacząć od historii.

 

Na początek firmy JBL, zaczynali od nagłośnienia do Kin i studiów nagraniowych, później doszła estrada.

 

Poza tym, popatrz na konstrukcję tego głośnika. Górne zawieszenie papier bodajże(albo płótno, nie mam głośnika przy sobie), sztywna papierowa membrana(praktycznie kawałek tektury), sztywne zawieszenie. Wysokie FS typowe dla głośników estradowych(nie powiesz mi chyba, że 43Hz to FS typowe dla 12"). Efektywność też wyższa niż w typowych głośnikach samochodowych czy domowych.

Cały czas mówię o starym JBL GTI1200, a nie o nowym W1xGTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobieństwa do estradówek jakieś tam są ale bardziej dają o sobie znać przy 15" i 18"

 

Jakbyś mnie nie przekonywał to nie przytaknę że to głośnik do robienia łomotu, ale to jest tylko moje zdanie.

 

Mimo wszystko to świetny głośnik za małą forsę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mnie nie przekonywał to nie przytaknę że to głośnik do robienia łomotu

Nie twierdzę, że to jest głośnik do robienia tylko łomotu, ale jak trzeba to też potrafi narobić trochę hałasu i pomasować nerki

 

Mimo wszystko to świetny głośnik za małą forsę.

Fakt, niedoceniany przez wielu z racji marki i ich obecnych wyrobów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja licytowałem taki głośnik, jak w linku poniżej, żałuję, że nie dałem 300$$.

Głośnik jakościowy, jak sto ch... i zamieszanie takie konkretne też zrobi w bagażniku co mało, który.

Teraz pluje sobie w brodę :kijemgo: , że go nie kupiłem, ba w dodatku nowiuteńki egzemplarz :krzeslem:

Może jeszcze się kiedyś taka okazja powtórzy. Warty był każdego centa wydanego na niego.

 

Cerwin Vega Stroker 12":

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=300522478548&si=uLbnTKcjgDdTNRoYBpsVQC3XDRk%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zastanawiasz się co chcesz osiągnąć - wysoką głośność, wysoką jakość dźwięku, dobre zejście, a może potrzebny jest Ci sub który zajmuje mało miejsca, potem wybierasz głośnik i do niego odpowiednią obudowę, tak żeby sub odpowiadał Twoim gustom brzmieniowym. Wg. mnie decyzja co do zakupu pieca powinna zostać na koniec, bo warto jest go dobrać do głośnika, a nie na odwrót.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...