Skocz do zawartości

budźetowe granie na przód


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam pomysłu na budżetowe granie na przód do vectry b.

Radio, które mam i póki co zostanie jednak to SONY GTX 55IP. Drzwi przednie są wygłuszane (w trakcie). Głośniki maja być do każdego rodzaju muzyki i to w różnych skalach głośności.

Nie przewiduję w żadnej konfiguracji wzmacniacza na przód w tym aucie. Dalsza rozbudowa zachaczyć może o jakiś subik i na tym się skończy.

Przeczytałem chybaw większość z tego co tu zostało napisane. I miałem kilka typów:

Helix- w sumie nadal o nich myślę

Hertze- słabe serie np DSK są kiepskie a droższe to chyba tylko pod wzmaka

u-Dimension- też wzmak powinien być z tego co rozumiem

W zasadzie oprócze Helixów biorę pod uwagę macromy, którą to markę odkryłem dopiero w trakcie lektury tego forum i GMS, o których nigdy wcześniej nie słyszałem ale widze, że wypowiadacie się na ich temat bardzo ciepło.

Macie jakieś inne propozycje? Co mam z tego wybrać?

Absolutny max cenowy to 300 pln.

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAC AUDIO Pro Flat 2.16

co do tego kto polecił to ma konto na tym forum wiecjak bedzie chciał to się wypowie.

 

Ja parametrami i tym co na ich temat poczytałem to chyba jestem przekonany.

 

Prosta sprawa, że jestem ciekaw też innych propozycji ale w określonej przeze mnie specyfikacji wypadają te grajki bardzo atrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego parametry i cyferki nie grają. Jak masz możliwość to posłuchaj tego zestawu pod radiem i tym się sugeruj.

Co do Twoich typów:

Helix DB - przerabiałem kiedyś - basu jak na lekarstwo.

Macromy za 150zł - kolega ostatnio do Madzi zarzucił - z basem tak samo bidnie, tylko góra nie drze się tak jak w helixach (zwrotka to tylko kondensator w szereg z tweeterem)

Na Twoim miejscu oprócz HSK zainteresowałbym się też pewnymi wooferkami AMA, nie pamiętam modelu (bodajże 30W RMS) i do tego jakimiś tweeterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 2 zestawu odsteparowanych 16cm+tw( nie pamietam modeli ) i 3 subwooferów (ten sam model wszystkie 3) - jedną 25 i dwie 30 w roznych aplikacjach (te 30tki) cl i br i powiem tak- fakt nie jest to najnizsza z mozliwych połek grania ale gdzies taka przy samym dnie, na 1 rzut oka hmm jest ok gra lepiej niz zestawy peinga (tez 2 zestawów sluchalem), ale jak sie posiedzi 5 min to tak jakby z browarkiem - pisatem wrocławskim jasnym :P niby jest ok, nie jest goszkie jak co niektóre, nie jest tak gazowane i wszystko jakby podchodzi ale wypijesz kolejne 2 łyki i czujesz jakbys pił lekko goszkawą wode gazowaną :):D takie bez wyrazu, bez niczego gdzie przy połowie butelki zaczyna Cie to obrzydzac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 2 zestawu odsteparowanych 16cm+tw( nie pamietam modeli ) i 3 subwooferów (ten sam model wszystkie 3) - jedną 25 i dwie 30 w roznych aplikacjach (te 30tki) cl i br i powiem tak- fakt nie jest to najnizsza z mozliwych połek grania ale gdzies taka przy samym dnie, na 1 rzut oka hmm jest ok gra lepiej niz zestawy peinga (tez 2 zestawów sluchalem), ale jak sie posiedzi 5 min to tak jakby z browarkiem - pisatem wrocławskim jasnym :P niby jest ok, nie jest goszkie jak co niektóre, nie jest tak gazowane i wszystko jakby podchodzi ale wypijesz kolejne 2 łyki i czujesz jakbys pił lekko goszkawą wode gazowaną :):D takie bez wyrazu, bez niczego gdzie przy połowie butelki zaczyna Cie to obrzydzac :P

Oj, uwazaj;D zaraz Wrocławianie się odezwą. :D Co do piwa, to po częsci się zgodze. Ale mimo tego czasem wypije się.

Odnośnie głośników nie wypowiem sie, Ty pewnie masz juz te Mac'e kupione, zejestes tak do nich przekonany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, uwazaj;D zaraz Wrocławianie się odezwą. :D

Wrocławianin ze mnie żaden, ale Piast wcale nie jest złym piwem, pijało się gorsze :P

 

b.pawelek, zapraszam do siebie na odsłuch, mam też ciekawy, wcale nie markowy zestaw, który zjada wiele "forumowych" budżetowych hitów i nie tylko :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze szybkie pytanie:

Co się stanie jeżeli takie głosniki jakie dzisiaj miałem okazje słuchać Mac 2.16(80w w rms) podepne pod wzmacniacz bez wymiany kabli?

Coś się spali? Czy po prostu nie będzie efektu żadnego?

 

yyyyy, że jak??? masz kable do wzmaka?? kable 1,5mm^ starcza w 1000%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja biore jednak pod uwagę uwagę włożenie wzmaka ale wolałbym uniknąć wymiany kabli.

I chodzi mi bardziej o to że utne seryjne kable przed kostką i puszczę je do wzmaka na tył.

Dam już kabel 2.5 mm2 bo chyba cienszych nie ma w sklepach z CA.Można tak?

Chodzi mi tylko o to czy w przyadku głośników majacych ok 80w i wzmaka (2x100w) poczuję jakąkolwiek zauważalną (dla zwykłeg zjadacza chleba) różnicę?

Będę wdzięczny za pomoc.

 

i czy 1.5 mm2 wystarczy między głośnikami (od tego miejsca gdzie się kończy seryjny kabel głośnikowy) a wzmakiem?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ESK 130 i ECX 165 ale pod wzmakiem.

 

ale jakie miałeś radio :P no i nie zapominaj o wzmakach :D

 

ja polecę jeszcze coś takiego :

 

http://allegro.pl/bull-audio-cs-650-75-165-mm-wysylka-gratis-i1451525120.html - Bull Audio CS650.75

Jak na budżet ligę to nawet nieźle to gra "od producenta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...