Skocz do zawartości

wzmacniacze Alpine


bako
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od sprzętu:

jednostka Alpine CDA-9835R

głośniki PowerBass 2XL-6C

 

i najnowszy nabytek wzmacniacz alpine 3539 zakupiony z zamiarem zasilania przedniego zestawu, dobre rozwiązanie czy może zostawić go do suba a kupić np. 3523 czy 3544 na przód ??

moje wątpliwości zaczeły się gdy zobaczyłem w instrukcji że jest przeznaczony do suba więc raczej źle zagra zasilając przód dobrze rozumuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się nieraz co piszemy :zawstydzony: .

 

W samochodzie jest sterowanie przepustnicą czyli tak zwany "gaz" wykonany jako potencjometr czyli ...... nie wciskamy go od razu za każdym razem w podłogę do oporu. Tak samo dział zresztą hamulec :wink: .

Radzę wypróbować podczas jazdy pozycje pośrednią czyli ..... nie naciskać "na chama".

 

W podobny sposób jest w radioodtwarzaczu zrealizowana regulacja głośności dzięki czemu można ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że w radiu jest potencjometr i wiem do czego służy, ale "osoba trzecia" która wsiądzie i da głośniej skopci głośniki a nie o to mi chodzi,

 

pytałem bo może ma ktoś doświadczenia z tymi modelami ?? z taką mocą jednak nie lepiej podłączyć suba niż zestaw przedni (które nie potrzebuje takiej mocy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dajes swoja galka krecic osoba trzecim to skrec gaina... Pozatym jak dobrze gaina ustawisz i glosniki nie beda wpadac w przester przy max glosnosci na radiu to nic sie nie stanie przez te pare sekund do momentu jak nie trzepnies pasazera przez leb ze grzebie przy radiu i nie sciszys :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"osoba trzecia" która wsiądzie i da głośniej skopci głośniki

Nie wiem czemu panuje takie przekonanie, że jak na ułamk sekundy głośniki dostaną więcej niż powinny to od razu muszę się skopcić... NA subie mam np. 600RMS zapasu i jakoś głośnik żyje już dobre 3 lata... Tyle, że ja w przeciwieństwie do Ciebie SPRÓBOWAŁEM, a nie ciągle lamentowałem czy mi się głośnik nie "skopci".

 

pytałem bo może ma ktoś doświadczenia z tymi modelami ?? z taką mocą jednak nie lepiej podłączyć suba niż zestaw przedni (które nie potrzebuje takiej mocy) ?

Zrób jak uważasz. O tych wzmacniaczach jest chyba wyjątkowo dużo napisane. Przecież to wystarczy po prostu ruszyć głową, podam Ci przykład: Kupujesz suba i myślisz sobie ooo mogę wykorzystać do niego ten wzmacniacz bo ma wystarczająca moc, a do zasilenia przodu kupię sobie coś innego, będzie mi się to bardziej opłacało (...), druga opcja myślisz: zostawię sobie trochę zapasu na przodzie, do suba będę potrzebował jednak coś mocniejszgo (...) itp itp...... A to, że znalazłeś info, że najlepiej użyć go do suba, t w takim razie po co kupiłeś go jako zasilanie przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bako miałem u siebie przez jakiś czas 3539 pod wooferami Micro-Precision 5.16 i zarówno wzmak jak i woofery żyją do dnia dzisiejszego :wink: Nie ma co gdybać i od razu myśleć o najgorszym tylko odpowiednio wszystko zestroić i krzywdy tym PB nie zrobisz :) Wrzucaj wzmaka do auta i testuj z głową :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...