Skocz do zawartości

Wygłuszenie drzwi


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka mata dekarska najlepiej się nadaje do wygłuszenia drzwi(tytan czy soudal, a może jakaś inna)? Czy dostanę ją w Ciastoramie i czy mają otwarte w niedzielę? Szukałem w Kluczborku, ale nikt nawet o czymś takim nie słyszał, więc muszę zrobić sobie wycieczkę do Opola. A może idzie to zamówić przez internet z wysyłką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden kit, dekarka to dekarka, osobiście kiedyś kupiłem Tytanu. Rolka szeroka bodajże 120 zł. Bo jest bodajże 15 i 30, to bierz 30.

Co do Castoramy - w niedzielę jest otwarta, przynajmniej u mnie, do której to zobacz sobie na stronie internetowej :P

Co do netu - na alle nawet jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 warstwy to wychodzi na drzwi w HB jakies 2,5 rolki czyli 300zl ( przynajmniej ja uzywalem jedna rolke na pare drzwi jedna warstwa ) wiec tak wychodi z rachunku a za ta kase mozna juz uzyc jednak lepszych mat np. STP i w niektorych miejscach dodac APP a drzwi nie beda tak przybieraly na wadze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego tematu. Od dziś posiadam radio Alpine 7915M. Z tego co widzę posiada 2xrca. Czy obydwa to wyjścia, czy jedno to wejście?

Czy można z wyjścia rca jednego wzmaka podać sygnał na drugi, czy lepiej użyć rozdzielacza rca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre wzmacniacze na wyjściach RCA podają sygnał przefiltrowany przez filtry we wzmacniaczu, spotkałem się z tym w mono Cruncha.

Jeżeli rozdzielisz sygnał z dwóch kanałów na cztery, to osłabi Ci to sygnał z radia oraz impedacja się zwiększy (wypadkowa impedacji dwóch piecy). Sygnał ulegnie pogorszeniu, ale nie w dużym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment dwa wzmaki, jeden pod woofery, a jeden pod tweetery, więc będzie ok. W radiu nie działało podświetlanie wyświetlacza, ale naprawiłem :) Na przyszłość planuję jakiegoś dobrego suba, ale najpierw muszę dopiąć przód, a na suba narazie mnie nie stać.

Jaką grubość powinny mieć dystanse z mdf-u (optymalnie), a jaką max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już padło pytanie, czy chcesz woofery przed tapicerkę wyciągnąć?

Jeżeli nie, to daj taką grubość, żeby Ci głośnik wszedł i nie ocierał o szybę. Optymalna grubość to w tym przypadku pojęcie względne, bo to zależy od konstrukcji drzwi. Ważne, żebyś to dobrze skręcił i uszczelnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłożę się solidnie do wygłuszenia i montażu wooferów. Chodzi o to, że przykręcając dystans do blachy woofer będzie siedział dosyć głęboko we wnęce tapicerki i nie wiem czy nie spie...li to brzmienia.

Jeden otwór techniczny jest bardzo duży(ok. 50% powierzchni drzwi) i myślę, że wstawienie tam samej blachy aluminiowej nie jest dobrym pomysłem. Mogę pod tą blachę wstawić ze dwie podpórki z kątowników. Co o tym myślicie?

Poza tym blacha na drzwiach jest dosyć cienka i miękka i myślałem o dwóch warstwach dekarki wewnątrz, tylko nie wiem czy mi starczy dekarki, bo furtki nie są małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...