Skocz do zawartości

Allegro i spalony wzmacniacz


jbkobziak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem tego Pana to jakiś stary wyjadacz dość długo handlujący na allegro. Wysłał mi też wiadomość, że jestem niedouczony w sprawach allegro (trzeba przyznać, że trochę racji ma) i okazało się, że ta aukcja jest niezgodna z regulaminem. Nie można dodawać dopisku "Przed licytacją proszę o kontakt telefoniczny". Skoro aukcja jest niezgodna z regulaminem czy może być więc zakończona na zasadach allegro??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jakbym kupował, to nie dzwoniłbym... widze okazje, czytam opis czy mi odpowiada wszystko pasi bach - kup teraz - kółka moje, ewentualnie potem sie moge kontaktowac w sprawie wysylki czy odbioru. W aukcji jest wszystko co mnie interesuje, fotki sa, nie mam pytan - nie dzwonie. Takie moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera czyli zdania są podzielone a ja dalej nie wiem jak tą sprawę ugryźć :zalamany: Generalnie oprócz ogłoszeń na allegro wrzucamy to do gazety track, na różnego rodzaju giełdy a nawet telegazety. Często jest tak, że ludzie przyjeżdżają i kupują towar od ręki wyjeżdżają zadowoleni, a towar wisi jeszcze na allego. Nie zawsze jest możliwość aby od razu usunąć aukcję, a przecież nie sprzedam tego samego towaru dwóm osobom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że bedziecie się musieli dogadac. Podobną sytuacje miałem kiedys wystawiłem wzmaka na sprzedaz i sprzedałem go przed koncem aukcji,koles odebrał go osobiscie,i miałem za chwile wycofac aukcję,a tu ktos kliknął kupteraz. No i lipa mówie sobie wzmaKA sprzedałem a tu gosc chce.Dogadalismy sie i aukcje uznalismy za nieważną.Wiec wszystko zalezy od Was obojga.Powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz facet sie uparł i bedzie cisnąc w swoją stronę,bo wie że trafiła mu sie okazja i tyle. Możesz jedynie tylko ściemnic cos w stylu no może nie tak dosłownym :)

Zawsze możesz powiedziec-towar został uszkodzony przez przypadek-kolega czołgiem przejechał

ale tego typu gdyz koles bedzie sie ubiegac o towar i bedzie pisac do serwisu allegro o należny mu towar z aukcji Twojej. Wiec musisz sobie pomyslec co odpowiedziec w tej sprawie.

Wiesz ja jak wyzej Ci pisałem o mojej przygodzie napisałem ze wzmak mi sie spalił przez przypadek i tyle,co miałem zrobic .

W ?Twoim przypadku są to koła niemałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane żeby zadzwonić przed licytacją? Jest. Powiedz gościowi że koła już sprzedane a że nie zadzwonił i nie upewnił się to jego problem bo kół już nie ma na sprzedaż. Niech sobie zgłasza to do allegro, a nawet do trybunału w Strasburgu - to nie aukcja tylko kup teraz więc może Ci naskoczyć :) najwyżej wystawi negatywa ale Ty też masz do tego prawo. Poza tym możesz wystąpić później o zwrot prowizji do allegro za ten przedmiot :P

 

 

Poza tym nie przejmuj się, niektórzy ludzie są po prostu stuknięci i nie da się z nimi po ludzku dogadać, facet będzie się rzucał dopóty do póki nie postawisz twardo na swoim i przekona się że nic nie wskóra. Jak dasz po sobie poznać że się tym przejmujesz to facet ma Cię w garści :wink: Ja mam codziennie z takimi ludźmi do czynienia więc wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane żeby zadzwonić przed licytacją? Jest. Powiedz gościowi że koła już sprzedane a że nie zadzwonił i nie upewnił się to jego problem bo kół już nie ma na sprzedaż. Niech sobie zgłasza to do allegro, a nawet do trybunału w Strasburgu - to nie aukcja tylko kup teraz więc może Ci naskoczyć :) najwyżej wystawi negatywa ale Ty też masz do tego prawo. Poza tym możesz wystąpić później o zwrot prowizji do allegro za ten przedmiot :P

 

 

Poza tym nie przejmuj się, niektórzy ludzie są po prostu stuknięci i nie da się z nimi po ludzku dogadać, facet będzie się rzucał dopóty do póki nie postawisz twardo na swoim i przekona się że nic nie wskóra. Jak dasz po sobie poznać że się tym przejmujesz to facet ma Cię w garści :wink: Ja mam codziennie z takimi ludźmi do czynienia więc wiem co mówię.

a gdybys Ty byl kupujacym? I trafil na okazje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bamc - okazja okazją, nie mniej jednak nie raz się spotkałem, że coś osobiście wylicytowałem a potem był zonk ... allegro niestety nie nauczyło jeszcze ludzi, że aukcje to nie zabawa. Co do kolegi - napisane było, zadzwoń, to należało to uszanować ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, z racji aukcji kup teraz, nie musisz się martwić, że w jakikolwiek sposób wymusi sprzedaż za tę kwotę na tobie. Są przyzna tobie rację.

Pomyłki się zdarzają, a licytujący jest osobą, która po prostu żeruje na takim czymś licząc na twoją niewiedzę.

Chyba nawet na tym forum była o tym rozmowa.

 

Podobnie skończyły się sprawy w sądzie o samochody z licytacji kup teraz za "5zł" bo sprzedawca się pomylił.

 

Jako, że sam poluje na okazję, zdarzyło się kilka razy kupić coś, co ktoś wystawił jako kup teraz w śmiesznych pieniądzach. Dowiadywałem się w mailu później, że aukcja była dla konkretnego człowieka. Poinformowałem wtedy sprzedawcę tylko, żeby następnym razem wystawił aukcję z licytacją i zakończył przed czasem po zalicytowaniu właściwej osoby i na tym się kończyło, ale nie każdy podchodzi w ten sposób. Wielu jest takich co właśnie żerują na takich pomyłkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybys Ty byl kupujacym? I trafil na okazje?

 

Okazję do czego? Do robienia avanti chłopakowi który się pomylił? Czasem trzeba po prostu umieć się zachować po ludzku, bo nie myli się tylko ten, który nic nie robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie te koła kosztują znacznie więcej to powołaj się na istotny błąd co do ceny i tyle. Nie wchodź w zbędne polemiki, bo to zupełnie niepotrzebne. Co prawda facet ma prawo być wkurzony, ale nie ma prawa korzystać na Twojej pomyłce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka s a warte ok 3500zł jednak wystawiałem kilka zestawów w różnych ogłoszeniach i najzwyczajniej w świecie popierdzieliłem ceny. Na jakimś forum prawny napisali, że niby mogą mnie (a właściwie szefa bo jego konto) pozwać do sądu.

Zastanawia mnie jednak fakt, że skoro aukcja została wystawiona niezgodnie z przepisami allegro (ten nieszczęsny dopisek) to czy może zakończyć się na zasadach allegro?

 

Co do samej licytacji też kiedyś udało mi się okazyjnie wylicytować przedmiot, którego oczywiście nie dostałem z racji ceny. Ale jestem normalnym rozumnym człowiekiem i nie robiłem jakiegoś wielkiego problemu. Dużo zależy od człowieka. Jutro postaram się jeszcze raz skontaktować z tą firmą i może uda się dojść do porozumienia, bo nie mam chęci po sądach się włóczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazję do czego? Do robienia avanti chłopakowi który się pomylił? Czasem trzeba po prostu umieć się zachować po ludzku, bo nie myli się tylko ten, który nic nie robi :)

Przegladajac aukcje na allegro to juz wiesz od razu na ktorej sie sprzedajacy pomylil? Widocznie, walało się po garażu to puścił za śrubki... Kolega kupił tak laptopa: sprzedajacy wystawił 2, tylko odwrotnie ceny ustawil. Bah! Kup Teraz!

 

Wrozka nie jestem zeby widziec czy to pomyłka czy nie. Poza tym wystawiajac aukcje masz pierw wypisanie szablonu a potem masz podgląd całości na weryfikacje wyszstko pasi, klik! wystawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam, kup teraz to nie zawarcie umowy kupna-sprzedaży tylko WYRAŻENIE CHĘCI ZAKUPU.

 

Jeśli nie chce to nie musi sprzedać tych kół, a tamten facet w sądzie nic nie wskóra, po prostu powiedz ze są już sprzedane i olej gościa jeśli nie potrafi zrozumieć po ludzku ze to pomyłka i za takie pieniądze mu opon nie sprzedasz.

 

Jeśli byłaby to licytacja, to wtedy były problem natury prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś napisałem do nich mejla w odpowiedzi dostałem informację, że będą dążyć aby allegro zablokowało moje konto. Z tego co się zorientowałem chyba muszę dostać 3 ostrzeżenia zanim zrobią blokadę. Jedno jest pewne bez negatywa się nie obejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem już tą sprawę będzie negatyw to będzie, nawet i szef stwierdził, że olewamy ich i nawet jeżeli jakimś cudem uda im się zablokować nasze konto będziemy zmuszeni założyć nowe. Jak coś się wyjaśni za jakiś czas dam znać jak to wszystko wygląda. Dziękuję za rady Panowie :zdrowko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płacicie w terminie prowizje i są one znaczne to nie chce mi się wierzyć, aby ŻYDOWSKIE allegro zablokowało wam konto, z powodu jednej aukcji... Serio, dla nich to kasa i bardzo rzadko na to się decydują, bo trzeba nieźle przeskrobać. Co innego jakbyś Ty im wisiał kasę:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o opłaty to nawet raz nie było spóźnienia. Trochę sprzętu jest tam ładowane i to w działy gdzie za jedno ogłoszenie płaci się 25-30zł. To była pierwsza rzecz, która poszła przez allegro. Przeważnie są to ciężkie duże i przede wszystkim używane sprzęty, dlatego większość umawiała się na oględziny i dopiero podejmowała decyzje o zakupie. Jak pisałem wcześniej odpuszczam tą sprawę i czekam na decyzję allegro ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...