Skocz do zawartości

Clarion DXZ778RUSB i zestaw przedni


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak też stało się ze mną. Do tej pory mój zestaw przedni był zasilany z radia, ale przyszedł czas na zmiany. Po analizie stanąłem w miejscu. Jak zasilić nowy zestaw wzmacniaczem? Dla pewności przeczytałem dokładnie instrukcję, która bynajmniej nie rozwiała moich wątpliwości. Zacznę od początku. Scena z przodu + subwoofer - dla takiego rozwiązania należy ustawić w opcjach system 3-way (tweeter, woofer i sub) i tu pojawia się problem. Wyjścia RCA są osobno dla tweeterów i wooferów. Czyli co? Powinienem zastosować biamping? Co ze zwrotką? Podłączyć bez i ciąć na radiu/wzmacniaczu? Pomóżcie bo aż takiej wiedzy nie posiadam :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nikt nie jest wróżką, jakie masz wzmacniacze ...

Głośników ani wzmacniacza (ewentualnie infinity 475a, który miał zasilać suby) do nich jeszcze nie mam bo problemem jest właśnie podłączenie. Myślałem, że podłączę przez zwrotnicę i sprawa załatwiona. Dwukanałówka by wystarczyła. A teraz jeśli miałbym iść w aktywkę to sprawa stoi w miejscu. Po prostu nie wiem co kupić. Cały zestaw i wywalić zwrotkę, osobno woofery i tweetery, dwie dwukanałówki czy czterokanałówkę? Najzwyczajniej nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak nie wiesz sam o co come on, to lepiej się za to nie bierz, bo będzie więcej szkód niż pożytku, jedno źle ustawione cięcie i bye bye tweeter.

Nie mniej jednak napisz jaki masz budżet na wszystko razem z tego co napisałeś :

- przód 2 way,

- wzmacniacze ( wzmacniacz ),

- sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przód myślałem, żeby przeznaczyć w granicach 700zł, wzmacniacz około 500zł (tu myślałem, że może uda się coś fajnego w Anglii wyhaczyć). Używki wchodzą w grę zwłaszcza wzmacniacze. Sub już mam a nawet dwa, ale w aucie jeździ jeden a z drugim jeszcze nie wiem co zrobię. Na razie chciałem pozbierać powoli klocki. Okablowania nie wliczam do budżetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód do 700 zł - pełno jest opcji, musisz wiedzieć na czym Ci najbardziej zależy, no i co by dobrze grało w Twoim aucie, bo inaczej głośnik gra w coupe, a inaczej w 5D hatch.

wzmacniacz - szukać możesz na parę sposobów :

- mały wzmak na tweetki, 4 channel na resztę,

- 4 channel + mono,

- 6 channel,

- itp. itd. bo możliwości jest naprawdę sporo.

Sub - co to za suby ?

Muzyka jakie słuchasz, oczekiwania, auto ... czy wszystko trzeba wyciągać :P ?

Dodatkowo zależnie skąd jesteś z tego południa - są spoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na SQ. Łupanka mnie nie interesuje :P

Muzyka jakiej słucham to głównie trance, potem house, electro itp. czasem HH. Lubię słyszeć różne detale ale nie tak, żeby góra waliła po uszach.

Auto to Espero (tu jednym może pasować innym nie, pozostawmy to bez komentarza)

Jestem z Nowego Sącza a najbliższe spoty są chyba w Krakowie. Jeśli byłoby czego posłuchać to myślę, że bym się wybrał :)

 

Zapomniałem o subach - alpine SWS-1240

Edytowane przez Chester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...