Skocz do zawartości

Stare wzmacniacze Phase Linear


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie.

Z tego co kojarzę to były :

- 0.4 KW,

- 0.6 KW,

- 0.6S KW,

- 0.8 KW,

- 1.2 KW,

- 4.8 KW ( przetwornica ),

- Monoblock.

 

Pytanie następujące - jak to gra, do czego to można porównać.

Wiem, że jedne bez przetwornicy kuleją. Na bank 1.2 KW, ale który jeszcze to nie wiem.

Czy bez tej przetwornicy ruszy 1.2 KW ?

Może ktoś ma jakieś prospekty do nich, albo coś, bo wiem że paru userów je posiada w bagażnikach :)

Edytowane przez Hellsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg - czyli jedna przetwornica na jeden wzmacniacz ? jak to się łączy, masz może jakieś fotki :) ?

 

Jak już kupisz to podeślę Ci do nich instrukcję (gdzieś mam).

Tylko najpierw kup przetwornicę lub komplet gdyż ..... cena przetwornicy jest dużo wyższa niż wzmacniacza z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica jest wyposażona w dwa terminale wyjścia + 0 - więc spokojnie 0.6 i 1.2 można podpiąć. Z tym że jak to się odbije na dynamice systemu to już nie wiem. Wiem jedno że kondensator nawet mały znacznie poprawił dynamikę woofera który jest zapięty pod 1.2kW.

0.6 + 1.2 to typowy specyfik do napędzenia 3way + sub aktywnie. 0.6 ma wbudowane zwrotki dla średniaka i wysokiego a 1.2 dla woofera i suba. No i moc którą dysponuje 1.2 jest wystarczająca do napędzenia woofera i suba.

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg - czyli jedna przetwornica na jeden wzmacniacz ? jak to się łączy, masz może jakieś fotki :) ?

Z tego co pamietam to do jednej przetwornicy można podłączyć kilka wzmaków.

Mam .4kW czyli tego z wewn. przetwornicą i sobie bardzo chwalę.

Z racji na wyposażenie (LP 24dB/Oct i płynna reg. fazy) hula u mnie na wooferach lub na subie. Ciekawie zbudowane wzmaki na bazie dobrych elementów (ok 100uF/W/kanał)

 

P.S. Przetwornice z tej serii lubiły się sypać i tak jak P. Grzegorz napisał są stosunkowo drogie.

 

http://img535.imageshack.us/img535/682/50148872827729.jpg

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz to podeślę Ci do nich instrukcję (gdzieś mam).

 

podrzuć mimo wszystko jak możesz, nie obrażę się :) mail znasz :)

Co do kupna - nie w tym sezonie, chociaż kusi.

 

Tylko najpierw kup przetwornicę lub komplet gdyż ..... cena przetwornicy jest dużo wyższa niż wzmacniacza z tego co pamiętam.

 

no i też ją trafić to ciężki orzech, łatwiej kupić 0.6S KW lub 1.2 KW.

 

0.6 + 1.2 to typowy specyfik do napędzenia 3way + sub aktywnie.

 

dlatego się tym zestawem zainteresowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tweeterach nie próbowałem - grał u mnie godzinkę bądź dwie na średnich. Dynamika więcej niż zadowalająca i wysoki poziom detali. Solidna budowa sprawia, że jest dość uniwersalny choć jego wyposażenie sugeruje zastosowanie na kickbasach i subie.

Prawdę mówiąc dopiero przejście z 70W oferowanych przez ten wzmacniacz na 200W miało pozytywny wpływ na kickbas, co wg. mnie dobrze świadczy o tym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzewam kotleta.

 

Jeśli ktoś z Forumowiczów posiada manuale do serii KW to proszę o link.

W zasobach sieci odnalazłem jedynie kwitki do .8kw (4x70W, przetwornica nie wymagana).

Najbardziej interesuje mnie manual do .6kw (2x95W) ale nie pogardzę żadnym prospektem na temat serii tych wzmacniaczy.

 

PS. Głównie chodzi mi o linię nie wymagającą zewnętrznej przetwornicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...