Skocz do zawartości

Jakie maty w jakie konkretne miejsce


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mógłby ktoś doświadczony zrobić jakiś poradnik o wytłumianiu/wygłuszaniu auta ? Chodzi mi konkretnie o poradnik typu :

Do wygłuszenia drzwi używamy :Dynamat Extreme -> STP Vibroplast -> GMS 04 -> APP -> Dekarka

Do zamykania otworów technologicznych i na zewnętrzne poszycie drzwi używamy : ... -> ... -> ... -> ...

Na dach ............

Na podłogę bagażnika .......

Na ścianę grodziową ........

 

Głównie chodzi o to żeby ktoś kogo nie stać przykładowo na Dynamata mógłby zobaczyć czym można go zastąpić bo opisy producentóe to jedno a życie to drugie.

Myślę że przydałoby się to zarówno początkującym bardziej i mniej zasobnym finansowo, nie wiem oczywiście czy jest sens bo oczywiście można jednym materiałem polecieć ale może użycie kilku byłoby skuteczniejsze/lepsze. Co o tym myślicie ? Nudzę się i tak wymyślam :zglupkiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry. Można by w tym temacie zbierać konkretne wskazówki a później ktoś kumaty zbierze to w całość, dorzuci fotki i będzie przydatny poradnik. Tak jak zauważyłeś wyklejanie wszystkiego nieodpowiednim materiałem mija się z celem. Ważne jest co, gdzie i w jakim celu zastosować... Myślę, że każdy będzie miał jakieś swoje cenne rady/stosowane materiały/metody i technikę, także temat przyszłościowy:)

 

Z racji, że aktualnie nie mam czasu, krótko i zwięźle napiszę jedno spostrzeżenie.

Do głuszenia rezonansu i drgań, na płaskiej powierzchni (np. zewnętrzna blacha drzwi, która jest jednolita i bez otworów/wybrzuszeń , klapa bagażnika, dach) najlepsze są maty 'miękkie' - to znaczy takie które w dużym zakresie temp. będą miękkie i elastyczne. Zdecydowanie odradzam maty APP BOLL, które niestety w niższych temperaturach bardzo twardnieją i przestają pełnić w takim miejscu swoją funkcję i po prostu 'grają' razem z blachą(są dobre tylko latem, a to nie o to przecież chodzi). Zamiast APP i BOLLA w takim miejscu lepiej już zastosować Dekarkę(wygłuszenie budżetowe), a najlepiej GMS/STP/Dynamat.

 

Zupełnie odwrotnie jest przy zamykaniu wszelkich otworów. Jeśli ktoś nie stosuje do usztywnienia blachy 'zamykającej' otwór, warto użyć do tego APP/BOLL. Są stosunkowo sztywne i 'nie pracują' w rytm muzyki razem z głośnikiem. Ja nie stwierdziłem, aby pękały, chociaż tego nie wykluczam, bo jednak przydałaby się na nich warstwa wzmacniająca.

Najlepiej chyba jednak jest dany otwór zamknąć kawałkiem aluminiowej blachy, przynitowanej/przykręconej do całości. Wtedy bez obaw na całej powierzchni możemy stosować już bardziej elastyczna i tłumiącą drgania matę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...