Skocz do zawartości

Jaki nowy Pioneer do 1000 zł


erva
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!

 

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość:-) Oczywiście użyłem wpierw przeglądarki, ale rozwiązania mojego dylematu nie widzę.

Pojawiło się z nowym rokiem dużo modeli Pioneera w sklepach. Mam w związku z tym pytanie, czy możecie mi polecić jakiś dobrze grający model do 1 tyś zł? Chodzi mi wyłącznie o Pioneera. Z różnych względów o których nie chcę się teraz rozpisywać, bo po prostu lubię tą firmę.

Kiedyś jak miałem kolegę w sklepie z radiami, to zawsze "dawał mi cynk" nawet jak czegoś na stanie nie było, to od jakiego modelu jak coś zaczynało fajnie grać. Mam dwa auta, a ten pionek ma grać w fokusie na przodzie z hertzami bez wzmacniacza, wyłącznie na wyciszonych drzwiach.

 

Generalnie chodzi mi o jakąś pomoc w stosunku do nowych modeli, bo widziałem, że na allegroszu pojawiają się już modele z serii 9000 za 800 zł, ale nie wiem czy jest to kolejny marketing i światełka w plastykowej obudowie czy jak. Chciałbym szybko kupić radio, bardzo proszę o pomoc:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin - wiem, nie chciałem robic kolejnego śmietniko tematu. Chcodziło mi konkretnie o opinie na temat nowych modeli Pioneera, a nie bicia piany o wszystkim i o niczym... a tak swoją drogą, jaka jest różnica pomiędzy deh-p88rs a deh-p88rs-II oprócz koloru obudowy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COBER - nie pogrążaj mnie dodatkowo:-), nie znam tej marki z praktyki a ma jakiegoś "rodzynka" w tej cenie?

 

ma

 

np do tysiąca już kupisz model z mojego podpisu tj. xxv-01d ktory jest lepszy od 88 (p88rs ma więcej bajerów)

xxv-01d to raczej radio do pasywki (ze wzgledu na zwrotnice)

aktywka z p88rs to średnia aktywa :wink2:

ale na początek taka "aktywa" z radia wystarczy

 

musi być koniecznie nowe? dobra opinie zbierały tez Pioneery p9400 ale nie wiem czy nowego ustrzelisz...

Edytowane przez COBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COBER - wcale nowe nie musi być, ale dlatego pytałem o nowe bo mogę łatwo kupić. A ten którego wymieniasz na allegro nie widzę, a ja jak już się na coś zdecyduje, to chcę to mieć, a nie czekać ...:-) Kenwood jest piękny którego podajesz, ale ja lubie Pioneera i chciałbym przy nim pozostać. W drugim moim aucie mam mulimedia, wzmacniacz itd. W tym chce mieć jedynie proste HIFI ale z dobrą jakością. Choć nadal nie ma ani jednej opinii o nowych pionkach, który z modeli ewentualnie coś sobą prezentuje... oprócz światełek i funkcjonalności, bo fakt, że BT, USB, ppodłączeie IPODA, drogą nie chodzą, a kiedyś za każdy moduł trzeba było słona becalowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erva- w skrocie best of best z pioneera (kompatybilne z mp3) p9400mp, p88rs, p8600mp, p9600mp wszystko ma procesor czasówki i aktywke zwrotnice. Z czego osobiscie najbardziej polecam Ci P88RS i P9400MP , a dopiero potem P8600MP i P9600MP. Po prostu te dwa pierwsze sa wg mnie mega naturalne P8600MP i P9600MP też sa bardzo dobre ale wg mnie szczegolnie P9600MP minimalnie mniej neutralnie pogrywał od tych dwóch pierwszych wymienionych grajków. Poza konkursem jest jeszcze nowy DECK Pioneera DEX-P99RS oczywiscie czyta mp3 i posiada 4xRCA co przydaje sie do ful aktywki 3way.

 

Jesli chodzi o Pioneera Non MP3 to na pierwszym miejscu masz DEX-P99R , potem masz P9300R i P9100R , z czego dex to deck.

Te radyjka to tak na prawde świetne radia tylko mało kto juz o nich pamięta , bo ich jest mało i ciezko ustrzelić.

Pioneery z niższych serii to można powiedzieć ze graja ale przecietnie wiec czesto możesz sie spotkac z taka opinia o niższych modelach , osobiscie testowałem troche niższych seri poniżej 8600 i zgadzam sie po czesci z ta teoria.

Do tego poza konkursem jest jeszcze DEX-P9R (P90R) ale tutaj trzeba jeszcze procesor z seri DEQ i sumka robi sie w granicy 4000tys zł.

 

Każde radio ma jakies wady i zalety , wg mnie najlepiej z tej całej stawki graja decki pioneera, potem P88RS i P9400MP ( z MP3) i na rowni z nimi P9300R i P9100R , na końcu P8600MP i P9600MP (dual faceplate).

 

 

Jeszcze chciałem sprostować taką sprawe - jak to mówia , 'kłamstwo powtarzane 100razy staje sie prawdą '- chodzi mi o P88RS a konkretniej powtarzane na wszystkich forach że P88RS MK1 i MK2 nie różnią sie niczym poza kolorem. Różnia sie nie tylko kolorem a także gałka volume która ma inny kształka i karby i nagminnie sie szybko wyciera , w czarnym MK2 problem ten nie wystepuje a gałka jest gładka i sprawia wrażenie metalowej.

 

PS. Cober - skoro kenwood taki dobry a pioneer ma bajery to dlaczego chcialeś iść na zamiane kenia na P88RS MK2 jak sprzedawałem swego czasu ? Rozumie że Ci sie znudził :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor10 - dzięki wielki:-) miałem kiedyś pamiętam taką przygodę, że montowałem sobie jeszcze do E36 coupe wzmacniacz, jble z wysokiej serii z tyłu mb quarty i jakiś woofer już nie pamiętam. Pojawił się jednak problem techniczny z radiem już nie pamiętam co i nie było jak sprawdzić tej instalacji. Kolega miał w zapasie dziadka pionieera ale z bardzo wysokiej serii, cos jeszcze 800... i pamiętam, że wsadziliśmy go do auta i tak zagrał na fabryce, że później na prawdę się zastanawiałem, że ten dziadek chyba lepiej grał z fabrycznymi głośnikami, niż to co później osiągnąłem, ale była to dla mnie prawdziwa szkoła, co potrafi na prawdę dobre radio wycisnąć z przeciętnych nawet głośników i jak dla mnie całkowitą nie prawdą jest... "nie kupuj takiego radia, bo na samych głośnikach różnicy nie usłyszysz" bo miałem okazję się o tym osobiście przekonać i byłem w szoku wielkim. A oczywiście wiem, że system powinien być równoważony i gra tak jak jego najsłabszy element, ale pamiętam, że takie zdziwko załapałem wtedy, że byłem na prawdę w ciężkim szkou:-) Od tego czasu jestem zagorzałym fanem Pioneera, choć firma nas nie rozpieszcza pod względem estatyki i trwałości, to specyfika Polski chyba, bo oferta dla Niemca jest troche odmienna i tam jak widzę na www nadal 88RSII jest, a u nas amba :-(

 

Dzięki za porady:-) kupiłem deh-p88rsII na allegroszu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kupił poniżej 800zł było by super, ładny jest. Teraz pozostaje modlić się by był sprawny :)

 

Mam jeszcze nowego accorda i do niego kupowałem jakiś miesiąc temu z Chin z navi, kamerą, tv... wtedy było się co modlić, a tu zawsze jest kogo ścignąć:-) już nie mogę się doczekać jak zagra:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pioneczka P88rs, obecnie w obu autach XXV 01D i nie zamieniłbym z powrotem. Po prostu dla mnie Kenio jest jakby bardziej przyjemny dla ucha i muzykalny. Wykonanie też mi się bardziej podoba od Pionka, choć to rzecz gustu. Na pewno XXV nie będzie pasował do każdego wystroju/typu wnętrza. P88RS II już raczej tak :) bo jedynka jest srebrna.

Do roboczego auta, własnie leci kenwood kdc-ps9590r :) Wcześniejszy 9021SE ma problemy z panelem DMASK i musze go naprawić ale to również świetne radio :D

 

Docelowo autorowi polecałbym odsłuchać na jakimś spocie w miare możliwości obu grajków. 1k to niemałe pieniądze, warto wydać je tak, żebyś był w 100 pro zadowolony.

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPower - temat radia jest dla mnie już definitywnie zamknięty. Pionka już kupiłem i po temacie. W zasadzie miałem tego nie robić, ale może się pokuszę o jakiś niedrogi może coś z używki piec 4-kanałowy i małą skrzynię... normalnie choroba z tym car audio... raz człowiek wdepnie i smutna godzina :wink: może jakąś alpinkę v12, sam jeszcze nie wiem bo z tematu jakiś czas temu wypadłem. Poczytać muszę forum co tu teraz jest na fali z piecyków i subów :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pewnie zaraz cos doradzą, ja bym proponował podjechać na spot blisko Twojego województwa, sam wybrał, który najlepiej podpasuje.

Juz nie pamiętam dokładnie co masz, ważne byś miał ładnie przód zrobiony a sub tylko uzupełniał pasmo.

Słaby przód + mocny sub to nie jest dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalastrag - masz świętą rację, na przód już wstawiłem hertze i drzwi wyciszyłem, radio dziś kupiłem, więc chcę szybko kupić wzmacniacz i małego suba i uznać temat nagłośnienia tego samochodu za zamknięty... a wcale nie mam zamiaru pakować jakiegoś monstrum do bagażnika, a może ktoś coś miło grającego będzie sprzedawał czy coś w tym stylu... imprezy itd. to już misja inna, na pewno pozwala osiągnąć w pełni zadawalający efekt :-)

 

A tak swoją drogą, to racja, że co ucho, to inny gust, ale z drugiej strony wiadomo, że jak z charakterem człowieka, to ludzie preferują określony profil brzmieniowy/ budżet. Na szczęście lub nieszczęście elektronika się szybko starzeje i fanatyko-pasjonatów :-) nie patrzących na koszty w temacie nie brakuje, więc coś w sumie niedrogo z używki poskłądać można, pomijając sprzęt kradziony, bo tego nie popieram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...