Skocz do zawartości

Głośniki na przód i półkę do Fieściny


Zenwalk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Car Audiowiczów! Chciałbym żebyście mi doradzili co wybrać z głośników, które będą działały pod radiem Keenwood 4047. Interesują mnie dwa rozmiary 13cm przednie drzwi, 5x7' tylna półka, nie planuje montażu wzmaka.

Wybrałem takie modele głośników(ok. 160 pln):

13cm : HERTZ DCX 130 albo BLAUPUNKT GTx 542 Mk II albo HELIX Db 5.1

5x7' : BLAUPUNKT GTx 572

Który według Was powonieniem wybrać? Może macie jakieś inne propozycje? (cena ok. 160 pln).

Pozdrawiam

PS. Wyczytałem żeby szukać głośników o jak najmniejszej mocy RMS a największej skuteczności, możecie mi podpowiedzieć dlaczego tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Car Audiowiczów! Chciałbym żebyście mi doradzili co wybrać z głośników, które będą działały pod radiem Keenwood 4047PS. ............Wyczytałem żeby szukać głośników o jak najmniejszej mocy RMS a największej skuteczności, możecie mi podpowiedzieć dlaczego tak?

 

Z tym w sumie ma rację :) wiec nie wiem marcin co Ci się nie podoba :zdrowko:

Edytowane przez Dreamerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szok::mur1::idiota::zabawa:

Kolega napisał że nie planuje wzmacniacza w instalacji więc kierowanie się akurat tym tropem jest dobre, końcówka radia na kanał ma coś ok 15W w 4 ohm więc nie oszukujmy się ale dla większości głośników będzie to nadal mało. Wysoka skuteczność i niskie zapotrzebowanie na moc zaowocują wystarczającym poziomem głośności przy zachowaniu jako takiej "jakości" dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec opinia jest taka; Glosniki wspolosiowe grajace cale pasmo to ZLO , glosniki w polce to ZLO , glosniki w nie przygotowanych miejscach to.... ;) Od poczatku do konca zle sie z to zabierasz wiec jezeli nie masz zamiaru zrobic tego dobrze to kup co kolwiek byle taniego zebys za duzo kasy w bloto nie wywalil...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą co Ci zaproponować ale tego nie napisali, więc ja zaproponuję. Zamiast kupować 13 na przód i owalne na tył lepiej kupić lepsze 16 cm na przód, tak jak mówisz o dosyć dużej skuteczności co by radio sobie z nimi jakoś poradziło. Jak miałeś kasę na auto to myślę, że ze 300 zł na głośniki też byś znalazł (nie pójdziesz ze 3 razy na imprezę :) ) a jest to raczej minimalna kwota na jakieś sensowne głośniki i kupiłbym Hertz HSK. Pod radiem jakoś już zagrają a są to głośniki bardzo przyszłościowe ( w przyszłości można zrobić dobre wygłuszenie drzwi i dokupić wzmacniacz, zagrają wtedy sporo lepiej niż pod samym radiem). Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanec takiej odpowiedzi oczekiwałem, męskiej konkretnej a nie... dzięki. To że głośniki w półce to źło wiem, kwestia była taka że mogłem takie dostać po znajomości za grosze. Teraz już wiem co mam robić, czekam na cieplejsze dni i wygłuszę drzwi(trochę poczekam, ewentualnie garaż), dzisiaj zrobie dystanse z MDFU co by mieć to z głowy od razu ;) Dzięki za pomoc, pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po co te nerwy? Zawsze trzeba zasięgnąć opinii u różnych źródeł.

 

No tak, tylko jak już się dowiedziałeś jak to należy zrobić i udawałeś, że wiesz o co chodzi, to nawet do innych źródeł nie wbija się ze skopiowanym tekstem pytającym o tą samą głupotę... Myślałeś, że tu znajdziesz idiotów którzy powiedzą:

 

" super pomysł! też bym tak zrobił! " ?

 

... mogłeś wyciągnąć wnioski i napisać tu posta jako osoba bogatsza o pewne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd wyrwałem z kontekstu... przepraszam ...

Tylko głównie o to chodzi ... by z takimi pytaniami nie trafiać na forum car-audio ...

na dzień dobry gooooooooglllleeee !!!

następnie FAQ....

następnie poczytać dwa tematy na forum ...

i sprawa się powinna sama rozwiązać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...